Doğal Taş Çeşme ve Havuz Modelleri

Doğal taşlar sadece yapıları inşa etmek amacı ile kullanılmaz. Doğal taşlarla birbirinden güzel ve şık dekoratif uygulamalar da yapmak mümkündür. Mermer, granit, traverten gibi taşlar kullanılarak çeşme havuz uygulamaları, fıskiyeler, şelaler, süs havuzları, göletler ve daha pek çok dekoratif çalışma yapılabilir ve bu ürünlerle daha güzel yaşam alanları tasarlanabilir. Park ve bahçelerin dekorasyonunda kullanılmak üzere el işçiliği ile üretilmiş çeşme ve havuz modellerini yakından incelemek ve yaşam alanlarınızı daha göz alıcı hale getirmek için granices.com sayfayı ziyaret ederek  sipariş verebilirsiniz.

Mermer Çeşme

Mermer çeşmeler, daha çok şehir merkezlerinde, parklarda, bahçelerde ve köy meydanlarında konumlandırılan ürünlerdir. Mermer çeşme sağlığın simgesi olan suyun en güzel halini gösteren dekorasyon uygulamasıdır. Temizliğin ve hijyenin göstergesi olan mermer çeşme modelleri aynı zamanda hayrat amacı ile kurulabilir. Suyun insan hayatındaki önemini yansıtan bu çeşmeler temizliğin de simgesidir. Geçmişten günümüze yol kenarlarına, köy meydanlarına ve insan bulunan her yere çeşme yapmak kültürümüzün bir parçasıdır ve günümüzde de devam etmektedir.

Mermer çeşme modelleri çeşmenin kuruluş amacına uygun olarak tasarlanır. Hayrat çeşmesi, meydan çeşmesi, park çeşmesi, cami çeşmesi, bahçe çeşmesi gibi birçok farklı modeli olan çeşmeler hayatımızın her alanında yer alan, tarihî ve kültürel özellikleri ile bundan sonra da var olmaya devam edecek unsurlardır.

Traverten Çeşme Modelleri

Dış mekan çeşme imalatında mermer dışında en çok kullanılan doğal taş travertendir. Osmanlı çeşmesi, park çeşmesi, cami çeşmesi, meydan çeşmesi… gibi çeşme modelleri traverten taşının kalitesi ile daha göz alıcı hale gelebilir. Traverten dış hava koşullarına dayanıklı bir taş olduğu için tüm iklim koşullarında çeşme yapımında kullanılır. Şıktır ve doğal görünümü ile doğallığın ön plana çıkmasını sağlar.  Traverten taşı kolay işlenebilen bir taş olması nedeniyle ince işçilik için uygundu,  işlemeli ve süslü çeşmelerin yapımında sıkça kullanılır.

Dekoratif Havuz Yapımında Kullanılan Taş Türleri

Doğal taşlar dekoratif havuz yapımında da kullanılır. Park ve bahçelerde dekorasyon amacı ile kullanılan süs havuzları granit, mermer, traverten gibi taşlar kullanılarak imal edilir. El işçiliğinin ön plana çıktığı bu havuzlar uygulandığı alanın daha güzel görünmesini sağlar. Traverten havuz, mermer havuz ve granit havuz modelleri sıcak ve soğuk havaya karşı dayanıklıdır, yağmur ve kardan etkilenmez. Uzun ömürlü olduğu için özellikle park ve bahçeler ile büyük meydanlara kurulan süs havuzlarında doğal taşlar sıkça kullanılır. Süs havuzları konut ve villaların bahçe süslemesinde de yer alır.

Süs havuzları dışında yüzme havuzlarında da doğal taşların kalitesinden ve sağlamlığından yararlanılır. Oldukça sağlam bir taş olan granit ve traverten villa ve otel havuzlarında kullanılan bir taş türüdür. Granit ve traverten yüzme havuzları hem daha kolay temizlenmesi hem de sağlıklı olması nedeniyle tercih edilen havuz modelleridir.

Süs ve yüzme havuzları ile doğal taş çeşme modellerini yakından incelemek ve beğendiğiniz çeşme havuz uygulaması hakkında fiyat bilgisi almak için granices.com ile iletişim kurabilirsiniz.

DUYURU

MERMER VE GRANİT SEKTÖRÜNDE BİR ÇOK ANAHTAR KELİMEDE 1. SAYFA VE 1. SIRALARDA YER ALMAKTAYIZ.

BU SEKTÖRDE MARKA OLMUŞ  PATENTLİ GRANİCES MARKAMIZI VE WEB SAYFAMIZI İŞ DEĞİŞİKLİĞİ NEDENİ İLE SATILIKTIR.

İLETİŞİM İÇİN granit@granices.com