Beyaz Mermer Fiyatları ve Beyaz Mermer Çeşitleri


Ülkemizde dekorasyon amaçlı ve yapı elemanı olarak doğal taş kullanımı sürekli artmaktadır. Kullanıldığı her ortama ferah bir hava katan ve berraklığıyla da üstün bir güzellik sunan beyaz mermer, en çok tercih edilen mermer çeşididir. Bunun başlıca nedeni, mermerin çok dayanıklı bir yapıya sahip olması, dekoratif ürünler oluşturmaya elverişli olması, hoş bir görünüme sahip olması, temizliğinin kolay olması ve oldukça sağlıklı olmasıdır. Sahip olduğu niteliklerle kullanım alanlarına retro, minimal, klasik ya da modern görünüm kazandıracak beyaz mermer modelleri arasından tarzınıza en uygun olanı seçebilirsiniz.

Seçtiğiniz modelle doğanın sunduğu en özel taşlardan olan mermerin güzelliği ve parlaklığı ile yapılarınızı buluşturabilirsiniz. Beyaz mermer, Türkiye’deki mermer üretiminin önemli bir bölümünü kapsamaktadır. Beyaz mermer kullanılan yaşam alanları daha sağlam bir şekilde geleceğe taşınırken görsel olarak da daha estetik görünüm sunulmasını sağlamaktadır. Çok üretilen ve çok tercih edilen beyaz mermer blokları teknolojik makinelerle işlendikten sonra istenilen şekil ve ebatlara göre kullanıma hazır hale getirilmektedir. Beyaz mermerin farklı tonları çıkarılsa da hepsi beyazın asaleti, saflığı, temizliği ve zarafetini yansıtmaktadır.

Bursa, Afyon, Uşak, Muğla, Milas, M.Kemalpaşa, Marmara ve İzmir’de bulunan mermer ocaklarından elde edilen ve her biri farklı özelliklere sahip olan beyaz mermerler, genellikle çıkarıldıkları yere ve karakteristik özelliklerine göre isimlendirilmektedir. Çıkarılan bu mermerler hamam, spa, banyo, mutfak, merdiven, tv ünitesi, yer zemin döşemesi gibi pek çok alanda kullanılmaktadır. İstenilen özelliklere sahip ergonomik ve dekoratif ürünler ortaya konmaktadır. Gün geçtikçe beyaz mermer kullanılarak ortaya çıkarılan ürün çeşitliliği artmaktadır. Bu çeşitlilik içerisinde; heykeller, süs havuzları, süslemeler, mezar ve mezar taşları, oyma fıskiyeler, işlemeli korkuluklar, tırabzan ve sütunlar gibi farklı seçenekler yer almaktadır. Beyaz mermerden elde edilen her bir ürün her alanda rahatlıkla kullanılabildiğinden dolayı oldukça rağbet görmektedir. Beyaz mermerden yalnızca büyük parçalı ürünler değil, sanatsal yaklaşımlarla farklı estetik tasarımlar da ortaya konmaktadır.

 

Beyaz Mermer Fiyatları

En kaliteli mermerler arasında yer alan beyaz mermerden yapılan ürünlere uygun fiyatlara sahip olabilirsiniz. Temin etmek istediğiniz ürünün fiyatı, kullanılan mermerin kalitesi, boyutları, rengi ve şekline bağlı olarak değişmektedir. Her ne kadar fiyatlar dönem önem farklılık gösterse de, kalitesiyle uzun yıllar kullanıma uygun, dekoratif, modern ve estetik görünümlü olan beyaz mermer, genellikle kalitesine oranla uygun fiyatlarda satışa sunulmaktadır. Beyaz mermer fiyatları genellikle metrekare ve birim üzerinden belirlense de özel ölçü uygulandığında fiyatlar daha esnek olabilmektedir. Mermerin, boyutu, modeli ve renk tonunu belirleyerek kesin fiyat için firmayla iletişime geçmeniz gerekmektedir.

 

Beyaz Mermer Çeşitleri

Temiz ve parlak bir görünüm, çok daha aydınlık bir mekan yaratmak için evinizde mermer çeşitleri kullanmanız faydalı olacaktır. Elbette ki, her mermer çeşidi istediğiniz özellikleri sahip olmayabilir. Sizin için en uygun olan mermer çeşidine karar verirken, beyaz mermeri mutlaka düşünmelisiniz. Beyaz mermer çeşitleri evinize hem kalite hem de görsel şölen getirmenize olanak tanımaktadır. Dekoratif özelliklere sahip özel üretim mermerler ile tanışarak yaşam alanlarınızın çok daha şık görünmesini sağlayabilirsiniz. En çok tercih edilen beyaz mermer çeşitleri şunlardır:

 

  • Afyon Violet Mermer: Doğal ve otantik dokuyu evlerinizde yansıtabilmek için tercih edebilirsiniz. Kaplama ve döşemelerde kullanılabilen bu beyaz mermer çeşidi, gri ve sarı renk geçişlerine sahiptir.
  • Afyon Menekşe Mermer: Hem iç hem de dış mekanlarda kullanılabilen Afyon menekşe mermer, beyaz üzerine menekşe renklerine sahiptir.
  • Milas Beyaz Mermer: Zemin döşemelerinin yanı sıra cephe duvar kaplamaları için de tercih edilen Milas beyaz mermer, sedef rengi olarak adlandırılan parlak bir renge sahiptir.
  • Afyon Şeker Mermer: Kırık beyaz renk üzerine sarı, açık kahverengi beneklere sahip olan Afyon şeker mermer, kullanıldığı her mekana canlılık getiren özel üretim mermerdir.
  • Uludağ Beyaz Mermer: Beyaz fonda siyah benekleri, çizgileri olan Uludağ beyaz mermer, doğanın eşsiz desenlerine sahiptir. Sert ve dayanıklı olan bu mermer çeşidi, her mekanda ve her alanda kullanılabilmektedir.
  • Marmara Panda Mermer: Dayanıklılığı sayesinde uzun yıllar kullanıma olanak tanıyan, bakteri barındırmayan Marmara panda mermer, dumanlı siyah renk geçişleri ile özellikle yüzey kaplamaları ve dekorasyonda tercih edilmektedir.
  • Kemalpaşa Beyaz Mermer: Özellikle banyo tasarımları ve merdiven döşemelerinde kullanılan Kemalpaşa beyaz mermer, parlak görünümüyle görkemli bir mermer türüdür.
  • Bu özel tasarım mermerlerin haricinde tercih edebileceğiniz diğer beyaz mermer çeşitleri; Uşak beyaz mermer, beyaz simli mermer, Marmara pijama mermer, beyaz çizgili mermer, Marmara bej mermer, Ege beyaz mermer, gri damarlı mermer olarak sıralanmaktadır.

 

Beyaz Mermer Kullanım Alanları

Doğanın sunduğu doğal taşlar arasında en çok tercih edilen, kolay temizlenen ve kullanım alanı çok geniş olan beyaz ve gri mermer çeşitleri, farklı sektörlerde, birçok üründe temel malzeme olarak kullanılmaktadır. Beyaz mermer çeşitleri kullanılarak; tezgahlar, banyolar, sehpalar, merdiven basamakları, havan, zemin döşemesi, TV ünitesi arkası, masalar, heykeller, lavabo, kase ve tabak, vazo, eşik ve çeşitli mobilyalar üretilmektedir. Beyaz mermerler, bu kullanım alanlarının yanı sıra dış ve iç cephe kaplamalarında, başta yer döşemesi olmak üzere, pek çok döşeme işlerinde sıklıkla kullanılan malzemeler arasında yer almaktadır. Beyaz mermer çeşitleri ve diğer ürünler, bu ürünlerin kullanım alanları, kullanım şekilleriyle ilgili kesin bilgi almak için firma ile görüşmeniz, doğru ölçüler vererek net fiyat bilgisi almanız mümkündür.

Beyaz Mermer Blok

Türkiye mermer üretiminde, beyaz mermer üretiminin önemli bir yeri vardır.  Beyaz mermer ürünlerimizle geleceğe taşıdığımız ve koruduğumuz yaşam alanlarınızı aynı zamanda süslüyoruz. Aranılan ve çok sık talep edilen mermer renklerinden olan beyaz mermer bloklar en son teknolojik makinalarla işlenerek fabrikamızda şekillendiriliyor. Ocaktan çıkarıldıktan sonra fabrikalarımızda beyazın harika desenlerinin ve büyüsünün ortaya çıkartılacağı, kullanıcıların hayran kaldığı saflığa ulaştırılıyor. Beyaz mermer ocaklarında elde edilen bloklarda katman aralıklarında farklı tonlarda beyaz mermer elde edilse de genelde tüm plakalarda beyazın asaleti, zarafeti ve temizliği belirgin bir imajı taşıyor, yansıtıyor.

Bursa, Muğla, Uşak, Afyon, İzmir illerindeki ocaklardan elde ettiğimiz her biri bir diğerinden farklı ve özel bu mermer bloklar ile mutfak tezgâhları, banyolar, hamamlar, merdivenler, yer zemin döşemeleri, TV ünitesi vb. birçok ürüne dönüştürüyoruz. Yaptığımız inovasyon ve ARGE ile en ergonomik ve en dekoratif nasıl bir ürün çıkarabiliriz diye çalışıyoruz.  Bu çalışmaların meyvelerini topluyoruz ve her geçen gün kataloğumuza yeni beyaz mermer ürünler ekleyerek yolumuza emin adımlarla devam ediyoruz. Beyaz mermer bloklardan elde edilen heykeller, oyma fıskiyeler, süs havuzları, süslemeler, blok mezarlar, işlemeli korkuluk, sütunlar ve tırabzanlar içinde farklı sanatsal yaklaşımlarla, yeni doğrudan mermer bloktan kesim, tasarım ve geliştirmeleri uyguluyoruz.

Beyaz Mermer Blok Fiyatları

Beyaz mermer ve Siyah Mermer blok fiyatları için Granices sitesinden ulaşarak, arayarak bizlere ulaşabilirsiniz. Tüm mermer ürünlerimizde müşteri odaklı ürün seçeneklerimiz ve uygun fiyat, kaliteli ürün politikamız bulunmaktadır.

Beyaz yoğun kullanılan evlerde aydınlık ve ferahlık hissi birlikte temizliği de temsil eder bu sebeple hastanelerde, eczanelerde, hamamlarda, tuvaletlerde ve banyolarda genellikle beyaz renk tercih edilir. Ayrıca lavabolarda ve mutfak tezgâhlarında da genellikle beyaz renk ve tonları aranılır. Dar alan ve mekânların en çok aranılan rengi beyazdır. Çünkü derinlik ve genişlik algısı uyandırır.

Beyaz mermer ve Bej Mermer üretimimiz her ne kadar yeterli seviyede olsa da her zaman daha iyi bir beyaz mermer yeraltından çıkarılmak için bizleri beklemektedir mantığı ile daha iyi beyazı daha uygun ve ulaşılabilir fiyatlardan sizlerle buluşturmaktır çabamız.

Bu emek yoğun mücadelemizin karşılığı dostluğunu kazandığımız mutlu müşteri ailemizin çokluğudur. Doğrudan beyaz blok mermer satışlarımızda mevcuttur. Bizlere sitemiz üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Beyaz Mermer Plaka

Beyaz mermer plaka kesimi öncesi, mermer madeninin en gözde beyaz mermer blokları seçilerek ocaklardan çıkarılır. Çünkü beyaz kusursuzdur, kusur kabul etmez. Üretim safhasında, hemen hemen aynı bloklardan aynı renk beyaz mermer çıktığı için, bilinen renk panoramiğine sahip blokların fabrikada kesimi, honlanması, kumlaması, patinatolanması, fırçalaması, çekiçlemesi, parlatılması ve cilalanması işlemi yapılarak hazır hale getirilmesi ile beyaz plaka mermer meydana gelir.

Beyaz plaka mermer ürünlerimiz Uşak, Afyon, Marmara adası, Muğla, Milas, Kemalpaşa, Uludağ il ve ilçelerinden çıkardığımız ve elde ettiğimiz mermer plakalar ile kusursuz beyaz mermer modelleri ortaya çıkarıyoruz.

Beyaz mermer plaka üretimimiz ile ülkemizin sayılı mermer fabrikalarından birisiyiz. Mermer bloklar ocaklardan çıktığı andan itibaren özenle taşınarak bir gelin gibi süslenmek üzere fabrikamıza gelir.  Burada kullanmak istediğimiz alana göre kesim işlemlerine tabi tutulur ve beyaz mermer plaka haline getirilir.

Ülkemizin mermer ihtiyacının karşılanmasında büyük payı olan firmamız, beyaz mermer plakalar ile özgün ürünler çıkartarak, yüksek seviyeli malzeme ve kalifiye iş gücü ile sektörün lider firması olmaya devam ediyor. Beyaz mermer plakalar farklı damar yapıları renk ve desen modellerine ve çıkarıldığı yerlere göre anılıyor ve isimlendiriliyor.

Beyaz Mermer Plaka Fiyatları

Beyaz mermer plaka fiyatları için, beklentilerinize uygun ürün, kaliteli işçilik ve uygun fiyat aralıklarını sizin için buluşturduk. Çok farklı alanlarda birincil renk olarak kullanılabilen beyaz mermer plakalar mutfak tezgâhları başta olmak üzere, denizlik ve süpürgelikler, merdiven mermer basamakları, çalışma ve ölçülendirme tezgâhları, banyolar, mermer hamam yapımı, masalar, lavabo, yer, zemin, yer döşemesi, zigon, Tv Sehpası, TV Ünitesi, Yemek Odası Ve Yemek Takımları, eşik vb. ürünler çıkartıyor.

Beyaz temizliktir, sağlıktır bu sebeple ıslak zeminlerin olmazsa olmazıdır beyaz mermer. Beyaz mermer plaka fiyatları mermer sektörünün en belirleyici fiyatlarını ortaya koyması açısından mihenk taşı gibidir. Fabrikanın kalitesini ve standardının seviyesini belli eden bu plakalar dünyanın en güzel mermerlerinden olan Afyon mermeri ile taçlanır. Taşın suyunu çıkaran firma olarak adını tarihe yazdırmış olan firmamız her zamanın en güzel mermer plakalarından örnekler vermeye devam ediyor.

İthal beyaz mermerler ile ülkemiz beklentilerine cevap verecek nitelikte ürünleri uygun fiyat aralıklarında satıyoruz. Aynı zamanda ülkemizin önemli ihraç malları arasında bulunan mermer plakaları işlenmiş son ürün haline getirip yurtdışına satarak milli ekonomimizin güçlenmesine katkıda bulunuyoruz.