Beyaz Mermer Çeşitleri & Modelleri ve Fiyatları


Bulunduğu ortama ferah bir hava yayan, barışın, güzelliğin rengi beyaz mermer çeşitlerimiz ile berraklığın güzelliğini yakalayın. En doğru tercihi yapmanın zamanı geldi minimal, Retro, modern, klasik bir görünüm kazandıracak modellerimiz arasından sizlere en uygun olanı seçerek doğanın en sunduğu en özel taşlar arasında yer alan mermerin güzelliği ile yapıları, evlerinizi, cepheleri buluşturun. Güzeli bir ev herkesin hakkı, bu güzelliği bizimle yakalayabilmeniz için sizlere fiyat avantajı sağlıyoruz. Siz değerli müşterilerimiz için sunduğumuz fiyatlardan yararlanarak, istediğiniz renge, modele sahip olun. Mermer alanında bilginiz yoksa bu alanda 12 yıllık tecrübeli ekibimizden yardım almaya ne dersiniz? Sizleri en doğru renk tonu, model ile buluşturalım.

Beyaz Mermer Ocakları

beyaz mermer ocakKristal yapı da çıkan güzelliğin ham maddesini Beyaz mermer ocaklarımızda işliyor oradan fabrika üretimhanemize  yönlendiriyoruz. Fabrikamız da bu alanda eğitim almış, deneyimli ekibimiz aracılığı ile mermerlere son şeklini, modelini veriyoruz. Her mermer çıkarıldığı bölgeye bağlı olarak karakteristik özellikler gösteriyor elbette tam kontrol sağlamanın mümkün olmadığı m ve teknolojinin içi içe geçtiği pürüzsüz mermer modellerimizi siz değerli müşterilerimize sunuyoruz. Ülkemizin en kaliteli mermer ocakları şu bölgelerdedir: Uşak, Uludağ, Muğla, Milas, Marmara, Kemalpaşa ve afyon Türkiye’nin en çeşitli, en güzel coğrafyalarından gün yüzüne çıkan güzelliklere ulaşmak ve Granices kalitesi, güvencesiyle tanışmak için hemen bizimle iletişime geçin.

Beyaz Mermer Çeşitleri

Temiz bir görünüm, aydınlık bir ortam, mekan yaratmak istiyorsanız beyaz mermer çeşitleri ile tanışmalısınız. Elbette öyle sıradan renklerin sizleri açacağına inanmıyoruz biz müşterilerimizi her zaman en kalitesiyle buluşturuyoruz bu yüzden dekoratif, özel üretim mermerlerimiz ile tanışmalısınız. Siz değerli müşterilerimiz tarafından en çok tercih edilen çeşitlerimiz şu şekildedir:

 • Afyon Menekşe Mermer: Yapısı sayesinde menekşenin zarafetini, canlılığını yakalamanın formülü siz değerli müşterilerimize sunar.
 • Afyon Şeker Mermer: Evine canlılık katmak isteyen müşterilerimiz için özel olarak üretilmiştir.
 • Afyon Violet Mermer: İnceliklerin, güzelliklerin hayat bulduğu, Violet deseni ile evinizi buluşturmaya ne dersiniz? En dekoratif modellerimiz arasında yer alan özel ürünümüz.
 • Marmara Panda Mermer: Düzeni, kontrolü temsil eden özel tasarımımız.
 • Milas Beyaz Mermer: İçinde belirli bir karmaşayı barındıran beyazın en farklı tonunu yakalayın.
 • Uludağ Beyaz Mermer: Sonsuzluktan arta kalan güzelliğin mermer hali.

beyaz mermer modelleriSize sunduğumuz bu özel tasarımların haricinde kendi zevklerinize göre tercih edebileceğiniz çeşitlerimiz; Kemalpaşa beyaz mermer, Uşak, Marmara pijama mermer, bej mermer, beyaz çizgili mermer, ege, gri damarlı, simli mermer modellerimizi de tercih edebilirsiniz. Sizlere en iyi deneyimi sunacak bu harika ürünlerle tanışmak, fiyat bilgisi, detaylara vakıf olmak için 7 gün 24 saat bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Beyaz Mermer Kullanım Alanları

Doğanın sunduğu bu güzellik pek çok sektöre, pek çok ürüne hayat verir. Granices mermer olarak sizlere sunduğumuz kaliteli mermerler ile istekleriniz doğrultusunda, ürünleri, yapıları, evleri dekoratif mermerin güzelliği ile buluşturmaya devam ediyoruz. 

Beyaz mermer kullanım alanları şu şekildedir:

 • Tezgahlar
 • Sehpalar
 • Banyolar
 • Fayanslar
 • Seramikler
 • Merdiven Basamakları
 • Masalar
 • Lavabo
 • Yer,Zemin,Basamak,Yer Döşemesi 
 • Zigon , Yan Sehpa Ve Tv Sehpası
 • Heykeller , Vazo
 • Kase ve Pasta Tabağı
 • Mobilya
 • TV Ünitesi 
 • Havan 
 • Yemek Odası Ve Yemek Takımları
 • Eşik 
 • Çay Bardağı Ve Çay Takımı

 

Tüm bunların yanı sıra cephe kaplama, zemin döşeme ve diğer döşeme işlemlerinde rahatlıkla kullanılabilir çeşitler arasında yer alır. Daha iyi bir şekilde bilgi almak ve modellere uygun kullanım alanlarını keşfetmek için tek yapmanız gereken uzman kadromuzla iletişime geçmek. Onlar tüm işlemler hakkında sizleri en ince ayrıntısına kadar bilgilendirecektir.

Beyaz Mermer Fiyatları

Beyaz Mermer Ucuz FiyatEn kaliteli mermerlere, en uygun fiyatlardan sahip olmak için doğru yere geldiğiniz. Granices kalitesi, güvencesi ile aykırı, dekoratif, modern modelleri keşfe çıkın. Her zaman uygun fiyat avantajından yararlanarak uzun zamandır arzuladığınız dekoratif görünümlere daha hesaplı şekilde kavuşun. İsteklerinizi, arzularınızı ertelemeyin çünkü tüm bunlar için gece gündüz demeden çalışıyorsunuz bu yüzden güzelliği evinize kazandırmanız için en uygun fiyatları sunuyoruz. Ürünlerimiz de belirlediğimiz fiyat aralığımız 1 metre kare başı 40 TL’den başlayıp 245 TL’ye kadar çıkmaktadır. 2 cm, 3 cm lik olarak  Kullanacağınız mekana, yapıya bağlı olarak, model değişikliği, mermer çeşit skalanız farklılık gösterebilir. En beğendiğiniz modelleri, kullanacağınız alanı ve ölçüyü uzman kadromuzla paylaşarak en doğru bilgiyi en hızlı şekilde alabilirsiniz. Dünyanın sizleri sunduğu en güzel maddeden üretilen, en güzel modeller ile evinizi istedikleriniz doğrultusunda şekillendirin.

Beyaz Mermer Temizliği

Ülkemizde yapı elemanı olarak, dekorasyon amaçlı doğal taş kullanımı her geçen gün daha da artmaktadır. Elbette başlıca nedeni; mermerin yapı olarak dayanıklı olmasının yanı sıra, göze hoş görünmesi, dekoratif olması, sağlıklı ve kolay temizlenebilir olması gibi niteliklere sahip olmalarıdır. Bu sebeplerle evlerin mutfaklarında ve banyolarında tercih edilmektedir. Özellikle mutfakta kullanılan mermerin yüzey temizliği, hem göze hoş görünmesi, parlak görünüm hem de temizlik ve sağlık bakımından önemlidir. Bunu sağlayabilmek için belirli aralıklarla yüzeylerinin temizlenmesi gerekir. Mermerin kullanıldığı yere, özelliklerine, renklerine ve yüzeylerinde oluşan kir ve lekelerin cinsine bağlı olarak farklı amaçlı yüzey temizleyici kimyasallar kullanılmaktadır.

Mermerin ve Mermer Tezgâhların Düzenli Temizliği için Ne Yapılmalıdır?

Öncelikle beyaz mermerden limon lekesi, pas lekeleri nasıl çıkar? Beyaz mermer nasıl, neyle ve ne ile temizlenir? Beyaz mermer nasıl parlatılır ve beyazlatılır? Mermer üzerindeki beyaz lekeler nasıl çıkar? Beyaz mermer tezgâh temizliği ve sararan beyaz mermer nasıl temizlenir? Nasıl beyaz olur? Sorularından önce; Mermerin ve beyaz mermer tezgâhların düzenli temizliği için ne yapılmalıdır? Sorusunu cevaplandıralım.

Evimizin mutfağında ve banyomuzda kullandığımız mermerin ve beyaz mermer tezgâhın sağlıklı, parlak, temiz ve bakımlı olması için birlikte düzenli aralıklarla bakımlarının yapılması gerekmektedir. Bunu yapmak çok kolaydır. Örneğin; tebeşir tozu, soda ve sünger taşı malzemelerini birleştirerek bir karışım hazırlayacağız. Karışımı nasıl elde edeceğiz; Ortalama bakımının yapılacağı yüzeyin büyüklüğüne göre hepsinden eşit miktarda (toz soda, tebeşir tozu ve sünger taşı tozu) elekten geçirilerek bir kaba boşaltılır. Üç malzeme birlikte karıştırıldıktan sonra, macun kıvamına gelmesi sağlanıncaya kadar su ilave edilir, karışımın katı topak veya sıvı olmaması sağlanır. Hazırladığımız bu karışım bir bez yardımıyla mermere ve/veya beyaz mermer tezgâha sürülür, ancak sürme işlemi fazla basınç uygulamadan ovalama şeklinde yapılmalıdır. Daha sonra temiz bir bez ile üzerinden geçerek sürdüğünüz macunun kabası temizlenir ve bu işlemin ardından su ile iyice durulanır ve su lekesi bırakmamak için yumuşak bir bez yardımıyla kurulanır. Hazırladığınız bu karışımı kapalı kapta tutmanız halinde düzenli aralıklarla tekrar kullanabilirsiniz.

Her gün yapacağınız mermer temizliğinde ise Arap sabunu kullandığınız takdirde; beyaz mermerleriniz çok daha parlak ve cilalı görünecektir.  Bunun yanı sıra mermerlerinizin her günkü yapacağınız yüzeysel temizliğinde kesinlikle sirke, tuzruhu gibi temizlik maddelerini kullanmaktan kaçının. Şayet siz yinede bunları kullanmak isterseniz hazırlayacağınız asitli karışımı iyice seyrelterek miktarını çok iyi ayarlamanız gerekir, yoksa kullandığınız asidik bazlı temizlik malzemeleri mermere zarar verecektedir. Evlerinizde mermerlerinizin ve mermer tezgâhlarınızın parlaklığının, cilasının uzun süre korunabilmesi ve uzun süre kullanılabilmesi amacıyla bakımına azami dikkat etmelisiniz. 

Beyaz Mermer Tezgâh Temizliği

Beyaz mermerden limon lekesi, pas lekeleri nasıl çıkar? Beyaz mermer nasıl, neyle ve ne ile temizlenir? Beyaz mermer nasıl parlatılır ve beyazlatılır? Mermer üzerindeki beyaz lekeler nasıl çıkar? Beyaz mermer tezgâh temizliği ve sararan beyaz mermer nasıl temizlenir? Nasıl beyaz olur? Sorularınızın cevabı ile ilgili yöntemler aşağıda açıklanmıştır.

-Oksijenli su ile beyaz mermerin lekelerini çıkarma yönteminde öncelikle, beyaz mermer tezgâh üzerindeki lekeleri bir bez yardımıyla veya sprey şişe kullanarak oksijenli su ile ıslatın. Islatmış olduğunuz bölümün üzerini streç film kullanarak kapatın ve üzerinde 24 saat bekletin. Sonrasında streç filmi kaldırın ve ıslak bir bez veya sünger yardımıyla oksijenli suyu temizleyin. Islak kalan yerleri mutlaka kurulayın. Mermer tezgâhınızın beyazladığını göreceksiniz. Yukarıda belirttiğimiz gibi bu yöntem sadece açık renk mermerler için kullanılabilir, çünkü oksijenli su koyu renk olan mermerin renginde açılmaya sebep olabilir.

-Beyaz mermer mutfak tezgâhlarında yağ lekesi olması çok sık görülebilecek bir durumdur. Bu durumda, mısır nişastası yardımıyla beyaz mermer tezgâhtaki yağ lekelerini giderebilirsiniz. Sadece yapılması gereken işlem, yağ lekesi olan bölüm üzerine bir miktar mısır nişastası dökün ve sonrasında mısır nişastasını 15 ila 25 dakika arasında bekletin. Islak bir bez veya sünger yardımıyla mısır nişastası olan bölümü temizleyin. Sürekli olması gerektiği gibi, temizleme işlemi bittikten sonra kurulayın. Yağ lekesinden eser kalmayacaktır.

-Mermerlerin ve beyaz tezgâh mermerinizin üzerinde yanık lekesi olması da kaçınılmazdır. Şayet üzerinde kahve lekesi, sigara lekesi ve yanık lekesi olan beyaz mutfak tezgâhınız varsa, bir kabın içerisine seyrelterek (3/1) çamaşır suyu boşaltın, üzerine yine bir miktar amonyak ilave edin ve elde ettiğiniz sıvıyı bir bez veya sünger yardımıyla lekeli bölümlere sürün. Islak bir bez veya sünger yardımıyla mısır nişastası olan bölümü temizleyin. Sonra mermeri temiz su ile durulayın. Temizleme işlemi bittikten kurulayın. Lekelerin çıktığını göreceksiniz.

-Mermerlerin veya beyaz tezgâh mermerinizin üzerinde kireç lekesi varsa, kireç lekelerini kireç çözücüler yardımı ile çıkarabilirsiniz. Ancak burada önemli olan kireç çözücüler kullanıldığında uzun süre mermer üzerinde bırakılmamalıdır. Silinen mermeri bolca temiz su ile durulamayı unutmayın. Temizleme işlemi bittikten sonra kurulayın.

-Beyaz mermer tezgâhlarınızda oluşabilecek diğer bir sorun, mermerin sararması ve sarı lekelerin oluşması. Burada aslında önemli olan sararma yapmadan, sarı lekelerin nasıl önleneceğini bilmektir. Mermer tezgâhlardaki sarı lekelerin oluşmasının önüne geçmeniz mümkün. Sarı lekelerin ortaya çıkmasını önlemede ilk aşama cilası yapılmış mermer cilalanmamış mermere göre daha avantajlıdır. Eğer mümkünse ev içerisinde cilalı mermer kullanmaya özen gösterin. Şayet kullanımınızdaki mermer tezgâhlarınız cilalı değil ise cilalatmayı düşünmelisiniz. Sıcak mutfak malzemelerinin, özellikle tencere ve çaydanlıkların mermerin üzerine koyulması mermere zarar verecektir. Bunların altına nihale kullanmadan mermere temas ettirmeyin. Mermer emici bir yüzeye sahip olduğu için sıvı, katı, sıcak veya soğuk olsun fark etmez mermerin üzerine dökülenleri hemen temizlemeye özen gösterin.

Mermer yüzeyleri sert yüzeyli tel sünger veya fırça ile temizlemekten kaçınarak, yumuşak bir bez kullanmaya özen gösterin, leke oluşturacağı için beyaz mermeri ıslak ve nemli bırakmayın, her temizlik sonrası kesinlikle kurulamayı unutmayın. Beyaz mermerde sarı lekelere ve sararmaya karbonat veya oksijenli su ile müdahale etmek en uygun ve etkili yöntemdir. 

Mermer üzerinde pas ve oksitten kaynaklanan sarı lekeler var ise, ilk önce beyaz mermer tezgâhınızı normal sabunlu suyla güzelce silin. Daha sonra içine tuz katılmış limonla üzerinden ovarak geçin. Silinen mermeri mutlaka bolca temiz su ile durulamayı unutmayın. Temizleme işlemi bittikten sonra ıslak kalan bölümleri kurulayın. Lekelerin silindiğini göreceksiniz.   

Mermerlerinizde temizlik ürününü kullanmadan önce mutlaka, kullanım talimatlarını dikkatlice okuyun ve yazılanları eksiksiz olarak yerine getirin. Mermer temizliğine uygun malzemelerden faydalanmalısınız. Unutmayın, sağlık denince temizlik, temizlik denince mermer, mermer denince akla granices gelir.