Kaliteli ve Şık Denizlik ve Süpürgelik Modelleri

Yapı uygulamalarında kullanılan malzemelerin kalitesi yapı kalitesini etkiler. Bazen küçük bir ayrıntı dahi yapının dekoratif görüntüsüne önemli bir katkı sağlar. Denizlik ve süpürgelikler bu anlamda küçük ama etkili yapısal uygulamalardır. Denizlik ve süpürgelik uygulamalarında diğer yapı malzemeleri ile uyumlu malzemeler kullanılmalıdır. Doğallıktan hoşlananların cephe kaplama malzemesi olarak kullandığı doğal taşlardan üretilmiş denizlik süpürgelik modellerini yakından incelemek ve fiyat bilgisi almak için granices.com sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Denizlik Nedir?

Denizlik, pencere doğramasını altında iç ve dış kısımlarda bulunan, yağmur ve kar suyunun duvara girmesini engelleyen yapı uygulamasıdır. Denizlik uygulamalarında kullanılan malzemelerin yapının kaplama malzemeleri ile uyumlu olması gerekir. Tek başına oldukça şık görünen bir yapı malzemesi yapının geneli ile uyumlu olmadığında ortaya çirkin bir görüntü çıkabilir.

Denizlik Neden Gereklidir

Denizlik dış ortamdaki yağmur ve kar suyunun hem duvar içine girmesine hem de evin içine ulaşmasına engel olmak için gereklidir. Genellikle duvar yüzeyinden 4-5 cm ileriye yapılan denizlikler amacına uygun şekilde uygulanmalı, kar ve yağmur suyunu önleyecek şekilde monte edilmelidir. Denizlik bir yapının en önemli unsurlarından biridir ve bu nedenle kullanılacak olan malzemenin kötü hava koşullarına dayanıklı, su geçirgenliği az ve uzun ömürlü olması gerekir.

Denizlik uygulamalarında kullanılan malzemelerin başında mermer, granit ve traverten gelir. Granit denizlik modelleri kötü hava koşullarına karşı yüksek dayanıklılık gösteren granit taşından üretilir. Şık görünümü kadar dayanıklı olması nedeniyle de tercih edilir.

Traverten denizlik yapımında en sık kullanılan doğal taşlardan bir tanesidir. Çok dayanıklı ve sağlam bir taş olması ve kolay işlenebilmesi nedeniyle tercih edilen traverten aynı zamanda estetik bir görünüme sahiptir. Birçok yapı malzemesi ile uyumlu olması nedeniyle yapı denizliklerinde traveten çok sık kullanılır. Mermer denizlikler hem kolay temizlenmesi hem suyu geçirmemesi hem de dayanıklı olması nedeniyle tercih edilir. Birçok yapının iç ve dış denizlik uygulamalarında mermer kalitesi tercih edilir.

Süpürgelik Uygulamalarında Kullanılan Malzemeler

Süpürgelik; konutlarda, ofislerde ve diğer kapalı alanlarda zemin uygulamalarını mükemmelleştiren bir yapı unsurudur. Duvarların dip kısımlarına uygulanan ve zemin ile duvarı bütünleştiren süpürgelikler zemin kaplaması ile uyumlu malzemeden yapılmak zorundadır. Zemin dışında tezgah üstünde de süpürgelik uygulamalarına ihtiyaç duyulur. Süpürgelikler genellikle mermer, ahşap, traverten, granit gibi malzemelerle oluşturulur. Şık bir dekorasyon için zemin ile süpürgelik birbirini tamamlamalıdır. Bunun her iki uygulamada aynı malzeme kullanılmalıdır.

Granit, mermer, traverten vb. doğal taşlardan elde edilen süpürgeliklerin boyutu, ebatı, rengi, dokusu, modeli tercih edilen taşın türüne göre ve uygulama yapılacak alana göre değişiklik gösterir. Süpürgelikler uygulama yapılacak alana göre şekillendirilebilir. Denizlik süpürgelik modelleri ve fiyatları hakkında detaylı bilgi almak, doğal taş süpürgelik ve denizlik uygulamalarını yakından incelemek için granices.com sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

 

DUYURU

MERMER VE GRANİT SEKTÖRÜNDE BİR ÇOK ANAHTAR KELİMEDE 1. SAYFA VE 1. SIRALARDA YER ALMAKTAYIZ.

BU SEKTÖRDE MARKA OLMUŞ  PATENTLİ GRANİCES MARKAMIZI VE WEB SAYFAMIZI İŞ DEĞİŞİKLİĞİ NEDENİ İLE SATILIKTIR.

İLETİŞİM İÇİN granit@granices.com