Fabrikalar

İletişim

Mermer Fabrika

En kaliteli ihracat ve ithalat yaparak son teknoloji kullanılan makinalarla donatılmış ve çeşitli renklerde, desenlerde ürünler çıkartabilen mermer fabrikası Afyonda bulunur. Konum itibarı ile ocaklardan itina ile çıkartılan Türk mermeri ihracat yapabilmesi ve gümrüklerden çıkarabilmesi için gerekli limanları bulunan İzmir, Mersin ve Antalya limanlarına yakındır. İç ticarette de merkezi konumda bulunan ve mermer iç piyasasının en canlı olduğu Ankara ve İstanbul illerine yakındır.

Türkiye ihracatına önemli katkıları bulunan fabrikanın toplam üç ocaktan son altı ayda elde ettiği mermer miktarı 80000m2 olmuştur. Bu üretim hacmi ile Türkiye mermer üretiminin çok ciddi bir kısmını en son makine teknolojisi ile donatılmış olan Afyon fabrikasında üretmekteyiz. Türk mermeri bloklardan kesim esnasında işlenmeye ve plakalama uygulamalarına en güzel cevap veren mermerlerdendir. Kesim ve döşeme işlemleri esnasında yüzey gerilimi en dayanıklı mermerlerden biri olmasının yanı sıra renk yelpazesinin genişliği ve kendine has desenleri ile her renkten üretim yapılabilmesi de üretilen Türk mermerinin kıymetini bir kat daha arttırıyor. Detaylı bilgi ve fiyatlandırma, ölçülendirme için sitemizden firmaya ulaşabilirsiniz.

Granit Fabrika

Onlarca renk, desen ve ebatta granit blok ve plaka çıkarılan Afyon’da bulunan granit fabrikasında son altı aylık dönemde 40000m2 granit zemin, cephe ve plaka üretildi. Granit Fabrikası konumu itibarı ile Anadolu coğrafyasının tam ortasında yer almakta olduğundan itina ve özenle çıkarılan Türk graniti İzmir ve Mersin Limanlarına rahatlıkla aktarabilmektedir. Bu üretim hacmi ile Türkiye granit üretiminin kayda değer bir kısmını üretebilmiş olmanın haklı gururunu taşıyor. Granit ürünleri gün geçtikçe artan kullanım alanları ile Türk graniti sektörüne yukarı yönlü bir ivme kazandırmıştır. Ayrıca ARGE çalışmaları ile ve en son teknoloji ile donatılmış fabrika ürünleri ile geleceğe güvenle bakabiliyoruz. Türkiye iç pazarına hâkim olan konumu ile Afyon granit fabrikası ticari merkez konumunda olan Ankara ve İstanbul illerine de yakındır. Granit plaka, blok ve este ihracatının yanı sıra iç piyasada fabrikanın son kullanıcılara hitap ettiği ürünler olarak mutfak tezgâhı, zemin ve yer döşemeleri, cephe duvar kaplamaları, şömineler, mermer ve basamaklar, şadırvanlar çeşmeler, camiler minberler vb. birçok alanlarda takdire şayan ürünler, eserler ve örnekler üreterek ortaya koyabilmektedir. Türkiye granit sektörünün saygın kuruluşu olarak Afyon granit,her zaman özgün ve kaliteli işlere imza atmaya devam ediyor.

Oniks Fabrikası

Türk oniks ürünleri yüksek makine teknolojileri ile çalıştığımız ve donattığımız Afyon ve Manisa fabrikalarımızda en güzel örneklerini veriyor. Üstün işçilik ve fabrikasyon üretimler gerçekleştirdiğimiz üretim hanemizde este ve plaka kesimi, dolgulu ve honlu oniks ürünler çıkarıyoruz. Ayrıca cross cut ve vein cut kesimler yaparak iç piyasaya ve ihracata hitap edebilme kapasitesine sahip bulunuyoruz. Oniks taşı yapısı itibarı ile gösterişli ve kıymetli bir taştır. Son üç ayda çıkardığımız 15.000 m2 oniks taş üretimimiz ile Türkiye oniks taş üretiminde ciddi bir pazar payına sahibiz. Merkezi konumda bulunan oniks fabrikası yurtdışı ihracatımızı gerçekleştirdiğimiz İzmir ve Mersin limanlarına yakındır. Ayrıca Türkiye genelinde satış pazarlama merkezlerimiz olan Ankara ve İstanbul illeri de nakliye ve ulaşım açısından yakındır. Türk oniks ürünleri uygulamalar verdiği güzel cevaplar renk, desen ve dokularının şeffaflığı ile tüm dünyada tercih ediliyor. Kullanıldığı alanlar olan oniks zemin, oniks cephe kaplama, oniks levha, mermer komodin, mermer mutfak tezgâhı, ışıklı oniks mermer, sehpa, oniks mermer masa, banyo, hediyelik eşya imalatlarımızla Türk oniks üretimine ciddi katkılar sağlıyoruz. Oniks ürünler ile alakalı sorularınız için sitemizden bizlere ulaşabilirsiniz.

Traverten Fabrikası

Traverten ürünleri sağlamlığı, kullanıldığı alanlara kattığı dekoratif duruşu ve ısı yalıtımına katkısı ile biliniyor. Türkiye traverten üretimine yıllık 90000 m2 olan üretimimiz ile ve kullandığımız en son teknoloji makine ve donanımlarla katkıda bulunuyoruz. Bu makinalarla, este ve plaka kesimi, dolgulu, honlu işlemler ile ayrıca cross cut ve vein cut kesimler yapabilmekteyiz. Fabrikamız Doğal taş üretiminde ciddi pazar payına sahip olmanın yanı sıra Afyon ve Denizli’de bulunan Traverten Fabrikası ile İzmir ve Mersin limanlarına yakındır. Bu sebeple Türkiye’den yurtdışına yaptığımız ihracatlarımız içinde fabrikalarımızın ulaşım, nakliye sorunu bulunmamaktadır. Yurtiçi traverten pazarının en yoğun olduğu Ankara ve İstanbul illerine yakın olması da ayrıca satış ve pazarlama avantajı sağlamaktadır. Türk traverten ürünleri kullanıldığı alanlar olan zemin kaplama, iç cephe dış cephe kaplama, havuz, şadırvan, cami minareleri, minberler, fıskiyeler gibi ürünlerle de pazar payını genişletiyor. Türkiye zengin doğal taş ürünlerinin yanı sıra hatasız ve hızlı işçilik uygulamaları ile de konusunda uzmandır. Traverten ürünleri ile alakalı ihtiyaçlarınız için sitemiz üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Limra taş Fabrikası

Limra taş fabrikası ve ocağı Türkiye coğrafyasının Alp Himalaya zonu üzerinde bulunan Antalya ilinin Finike ilçesinde bulunur. Limra taşları, en son makine teknolojisi ile donatılmış fabrikalarda yapılan kumlama, eskitme, çekiçleme, parlatma, cilalama ve vernikleme uygulamalarına verdikleri güzel cevaplarla ve duvar kaplamalarındaki üstün yalıtım özellikleri ile tercih ediliyor. Ürettiğimiz Türk limra taşı mermerlerin bir kısmını iç piyasa da kullanırken bir kısmını da ulaşım açısından yakın olduğumuz İzmir ve Mersin limanları aracılığı ile ihraç ediyoruz. Yılda 40000m2 limra taşı üretimimiz ile yakın olduğumuz ticari merkezler olan Ankara ve İstanbul illerine de ciddi miktarlarda limra taşı aktarıyoruz.

Türkiye doğal taş ticaretinin kıymetli bir bölümünü gerçekleştirdiğimiz üretim potansiyelimiz ile limra blok taş satışı, limra plaka satışı, duvar ve iç ve dış cephe kaplama, şömine, çeşme ve şadırvan satışımız ile piyasayı domine etmeye devam ediyoruz. Türk limra taşı mermerler, sağlam oldukları kadar özellikle beyaz renklerde ortaya koydukları estetik duruşları ile uzun yıllar aranılan ve beğenilen taşlar olmaya devam edecekler. Tüm fiyat ve ölçü, bilgi talepleriniz için sitemizden ulaşabilirsiniz.

Bazalt taş Fabrikası

Türkiye volkanik aktiviteler ile oluşmuş magmatik taş olan bazalt üretimi açısından son derece zengindir. Ankara’da bulunan bazalt fabrikası sürekli arttırdığı bazalt üretiminin satışı hususunda da sıkıntı yaşamıyor. Türkiye doğal taş ihracatının önemli kalemlerinden biri olan Türk bazalt taşı en son teknoloji makinelerle donatılmış fabrikalarda çıkarılıyor ve kullanılacağı alanlara uygun olarak işleniyor. İhracatta ulaşım sıkıntısı yaşamayan Bazalt taş fabrikası İzmir ve Mersin limanlarına yakındır. Son altı aylık dönemde ürettiği 60000 m2 bazalt taşı imalatı ile Türkiye toplam bazalt üretiminin ciddi bir kısmını yaparak alanında söz sahibi olduğunu kanıtlamıştır. Bazalt ürünleri ile ortaya çıkarılan küptaş, bordür taşı, zemin kaplama malzemelerini iç piyasanın merkezi konumundaki Ankara ve İstanbul illerinde yakınlık ve ulaşım kolaylığı sebebiyle rahatlıkla piyasaya sürebilmektedir. Türk bazalt taşı sektörüne farklı renklerde ürettiğimiz küptaş, bordür ve zemin kaplama malzemeleri ile katkıda bulunmaktan son derece mutluyuz. Güçlü üretim, imalat, ulaşım ve ticaret ağımız ile dış piyasada ve iç piyasada yukarı doğru yükselişimize devam ediyoruz. Fiyatlandırma ve bilgi için sitemizden bizlere ulaşabilirsiniz.

Andezit Taş Fabrikası

Son yıllarda yapılan ARGE çalışmaları ile kullanım yerleri ve kullanım hacmi gittikçe artan andezit üretimi ile Türkiye andezit üretiminde önemli rol oynuyoruz. Ankara ilinde bulunan Andezit taş fabrikası ihracat yapmaya elverişli limanlara sahip bulunan İzmir ve Mersin illerine yakındır. Türk andezit taş üretiminin 30000m2’lik üretimle ciddi bir kısmını üreten Ankara andezit fabrikası en son makine teknolojisi ile donatılmıştır. İhracatta önemli limanlara yakın olması ile avantajlı olmasının yanı sıra iç piyasada da merkezi konumda bulunan Ankara ve İstanbul illerine yakın olması ile Türkiye piyasasına hâkimdir. Türk andezit taş ürünleri olan oluk, merdiven, basamak, döşeme ve kaplama üretimimiz ile kaliteli ve kıymetli andezit ürünler üretiyoruz. Türkiye ocaklarından çıkarılan ham andezit taşlarının ciddi bir kısmı belediyeler aracılığı ile ortak kullanım alanlarında, parklarda, bahçelerde, yaya kaldırım ve yollarının imarında kullanmaktadır. Bu tüketim alanlarının dışında yolların yağmur olukları ve kısmen kilit taşı üretiminde uygun fiyat aralıkları sebebiyle tercih edilmektedir. Farklı çeşit, renk, biçim ve adetteki andezit ihtiyaçlarınız için sitemiz üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz.