Granit Çeşme


Granit çeşme üretimi ile kıymetli su varlığımızın yıllar boyunca öncelikle insanların olmak üzere ihtiyacı olan tüm canlıların hizmetine sunarak ölüşüz eserler ortaya koyuyoruz. Granit yarı kristal yeraltı madenlerinin en sağlamlarından biridir. Aynı zamanda da doğal ve sık görünümü ile yapıldığı yerin sanki bir parçasıymış gibi görünür. Suyun ortaya çıkarılması ile çok kıymetli bir vazifeye işlevsel olarak destek veren bu yapılar, şarkı söyleyen kuşların, altında serinleyeceğiniz ağaçların ve içerek ferahlayacağınız suların çağladığı eserler.
Granit çeşme imalatında iki yöntem öne çıkmaktadır. İçeriden alüminyum ya da demir iskelet üzerine montaj yapılarak imal edilen çeşmeler ve taş örme iskelet üzerine yapıştırma usulü yapılan çeşmeler. Doğal ya da kaynak sularının çıkış debisine göre çeşme, kurna sayısı belirlenecek, buna göre çeşmenin, kurnanın büyüklüğü belirlenecek ayrıca çeşme ucuna takılacak muslukların da büyüklükleri ayarlanacak. İkinci dikkat edilmesi gereken ise önüne yapılması istenen kurnanın ve su giderlerinin ayarlanması gerekmektedir. Şehir içlerinde imal edilen çeşmelerde su giderleri kanalizasyona bağlanırken şehir dışlarına imal edilen çeşmelerde bu giderler çeşme önüne imal edilen büyük havut, kurna içlerinde biriktirilerek küçükbaş ya da büyükbaş hayvanlar ile diğer canlılarında suya ulaşması sağlanmaktadır.
Çeşmelerin hayatın bir parçası olduğu bir gerçektir. Bizde de diğer ülkelere göre daha gelişmiş bir yardımseverlik geleneği var. Yaptırılan tüm çeşmeler, yaptıran kişi için geleceğe bırakacağı büyük eserler olarak, zamanın unutmayan kalbinde nadide bir abide olarak kalıyor. Firmamızda sizlere kaliteli granit çeşme yapımıyla, bu ölümsüz abide eserlerinizin zamanın ötesine geçmesini sağlıyor. Suyun tespitinden sonra çeşmenin yapımını üstleniyor ve tüm aşamalarında sizlere destek oluyor.
Granitin eskimeyen, bozulmayan, solmayan, kolay kolay kırılmayan, renk atmayan ve dayanıklı yapısıyla eserlerinizin devamlılığına ciddi katkılar sunmaktan son derece mutlu olmaktayız.
Granit Çeşme Fiyatları
Farklı ebat, boy, renk, desen ve mimari özelliklere sahip granit çeşme modelleri üreterek sizlere görsel bir ziyafet sunduğumuz granit çeşme fiyatları da ortaya konulan yapının niteliğine göre değişkenlik gösteriyor. En sağlam çeşme granitten olur dedirterek, yıllar sonrasına taşıyacağımız eserinizin detaylarını konuşmak için firmamıza sitemizden ya da telefonlarımızdan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.