Granit Duş Teknesi

Granit Duş Teknesi

Hayatın sürekli koşuşturması içinde unutulan ve kaybolan, ‘‘An’’ın önemi, şimdilerde yapısal değerleri ve yenilikleri ile banyoların mekânsal oluşumuna çok farklı bir şekilde değer katmaktadır. Temizlenme ihtiyacı, insanların en temel ihtiyaçlarından biridir. Hem yapı olarak, hem de ruhsal olarak yaşantımızda çok büyük önem taşıyan temizlenme işlemleri, zaman olarak da insan hayatında önemli bir yer tutar.

İstenilen seviyede yapılamadığında sağlığımızı doğrudan doğruya etkileyen yıkanma ve temizlenme işlemleri özel mekânlara ihtiyaç duyar. Bu özel mekânlar gerek donatım elemanları, gerek malzeme ve gerekse işçilik yönlerinden yapılarımızın diğer tüm alanlarından farklıdır ve yapılarımızın içinde kesinlikle bulunması gereken bir bölümdür.

Bazen; kullanılan malzeme nedeniyle, mekânın boyutlarındaki küçülmeden dolayı banyolar kullanıcı isteklerini karşılamaktan uzaklaşmakta, banyoya ilişkin eylemler veya kullanılacak malzemeler banyomuzun başka bölümlerine kaymaktadır. Bu şartlar altında, hayal edilen görüntü yerine, istenmeyen bir düzensizlik yaratılmış olmaktadır. Bazen de, bir konut satın alabilen, ya da bir müddet kullandıktan sonra mali durumu yeterli hale gelen insanlar öncelikle evlerinin banyolarını yenilemekle işe başlamaktadırlar. Bir klasik haline gelen bu değişiklik işlemleri incelendiğinde de, pahalı ve lüks malzemeler kullanılmasına rağmen istenildiği gibi ihtiyacı karşılayacak nitelikte olmadıkları, yapılan işlemlerin başka bölümlere taşmasından dolayı da diğer bölümlerin gereksiz kullanımlarına, malzeme, performans, işgücü, enerji kayıplarına yol açtığı görülmektedir. Bu sorunu, günümüz teknolojisinin bize sunduğu imkânlar, profesyonel kadromuz, banyo tasarımına yeni boyut ve ölçütler kazandırmış olmamız ve zengin çeşitlerimiz ile aştığımızı bizi tercih etmeniz durumunda sizde göreceksiniz. Şunu aklınızdan çıkarmayın ki banyolar da önem verilmesi gereken hususlar; tasarım süreci, yapım ve kullanım ihtiyacını karşılayıp karşılamama süreci olarak ele alınmalıdır. Kaybolan zamanınız, harcanacak işgücü ve boşa giden masraflarınız bizim için önemlidir. Bu nedenle işi uzmanına emanet edin.

Gelişen günümüz koşullarında işletmemiz ‘‘modern banyo kavramını’’ kullanıcılara aktarmak için çaba sarf etmektedir. Bu nedenle; modern makinelerle tasarladığımız, profesyonel kadromuz ile modernize ettiğimiz granit duş tekneleri, granit küvet ve granit duşa kabinler yeniden revize edilmiş bir şekilde inşaat sektörünün bireylerine ve kullanıcılara sunulmuştur. Günümüzde banyoları genel olarak bilgilendirme ve yerleşim alanlarına göre düşünülerek üç şekilde düzenlemek mümkündür. Örneğin; Duşlu Banyo: 50 m2 ve daha küçük olan evlerde boyutlar nedeniyle alan kazanılması açısından granit duş tekneli banyo en kullanışlı olanıdır. En küçük granit duş teknesinin boyutu 70×70 cm’dir. Bu ölçü göz önüne alındığında kullanım alanı olarak bir granit duş tekneli bir banyoda, 90×105 cm’lik bir alan yeterli olacaktır. Burada belirtilen standart ölçü olmasına rağmen kullanıcının isteğine göre kişiye özel projelendirme yapılabilmektedir.  

Mekânın ölçülerine ve özelliklerine en uygun granit duş teknesini seçmek, gerekli teknik verilere hızla erişmek artık sizin için çok kolay. Granit duş teknelerinden kendinize uygun olanı seçerken kendinize en yakın yol ve yöntemi bizim sayemizde seçebilirsiniz. Kendinize uygun olduğunu düşündüğünüz granit duşakabin de, granit küvet ve granit duş teknelerinde kıstaslarınızı da, önceliklerinizi de ihtiyaçlarınıza göre siz belirleyeceksiniz.

Granit Duş Teknesi Fiyatları

Artık granit duş teknesi Ankara da, granit duş teknesi İstanbul da istediğiniz renk, desen ve yapılacak ölçümlere ve projelendirmeye göre uygun granit duş teknesi fiyatları ile hizmetinize sunulmaktadır.

Yıkanma veya duş alma işlemi diğer tüm yaşamsal olaylarda olduğu gibi, ait olduğu toplumun sosyal, ekonomik ve kültürel özellikleri ne göre farklılık gösterir. Mesela; leğen içinde yıkanma, mermer veya granit kurna kullanarak ayakta ya da oturarak yıkanma, banyoda mermer, granit veya oniks küvet de oturarak veya uzanarak yıkanma, granit duş teknesinde ya da granit duşa kabinler de ayakta yıkanma türleri verilebilir. Burada en önemli etken vücut temizliği ile ilgili gereksinmelerin yerine getirilmesi için yapılan eylemlerin yapılış şekli, kullanış kolaylığı, ergonomi, donatım ve döşeme bileşenleridir.

Örneğin farklı banyo ve kullanımlara uygun granit duş teknesi seçeneklerinden bazıları Kişiye Özel, Dikdörtgen, Kare, Köşe ve Ofset’dir. Ayrıca bunlara ilave olarak Granit duş tekneleri için farklı montaj seçenekleri Sıfır zemin, Flat, Flat panelli, Derin panelli ve Monoblok’tur. Konu ile ilgili detay bilgilere ve örnek modellere sitemizi ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

Granit küvet ve duş tekneleri dayanıklılığı test edilmiş, boru, bağlantı elemanları sorunsuz kullanım için kirlenmeyi ve tıkanmaları önleyecek şekilde geliştirilmiş ürünlerden üretilir. Granit küvet ve granit duş tekneleri sağlığa uygunluk açısından çok kullanışlı, kozmetik ürünlere dayanıklı, rengini ürün ömrü boyunca koruyan bir banyo elemanıdır.