Granit Duvar ve Cephe Kaplama

Granit Cephe Kaplama

granit cephe kaaplama
granit cephe kaaplama

Granit cephe kaplama, kaliteli ve nispeten kıymetli bir maden olan granitin, uzun yıllar uygulandığı bölgede bozulmamadan, çatlamadan kalabilmesi ve hizmet verebilmesi için özen gösterilerek yapılması gereken bir işlem. Uygulandığı yüzeylere kattığı zariflik, estetik ve görsel güzelliğin yanında, silinebilmesi ve temizlenmesi çok kolay, ayrıca çabuk kirlenmeyen doğal görünümlü yüzeyler meydana getiriyor. Yıllarca rengi değişmeyen, iç ya da dış bükey değişimlere uğramayan, su emmeyen, rüzgâr esneme dayanıklılığı son derece iyi olan granit dış cephe kaplama uygulamaları için tecrübemizden yararlanmanız için bekliyoruz. İşin ehli firmalarla çalıştığınızda, muhteşem denilecek sonuçlar ve uzun yıllar binanızı koruyacak granit dış cephe sistemleri sizlere hizmet edecektir. Bu profesyonelliği yıllardır hizmetinize sunmaktan gurur duyuyoruz.

Granit mekanik cephe kaplama yaparken uygulanacak yüzey kadar kullanılacak malzemeler de önemli. Güneş ısısının veya yağmur sularının zamanla bozamayacağı yapıştırıcılar kullanılmalı. Bu yapıştırıcıların su temel tabanlı olmaması uygulanan yüzey ile granit kaplama arasındaki esneme, genleşme, gevşeme ve potlaşma gibi istenmeyen durumlardan koruyor. Yeni kullanılmaya başlayan bu malzemeler polimer temel tabanlı yapıştırıcılar adı veriliyor. Granit dış cephe kaplaması ve granit duvar kaplama uygulamalarının hepsinde işçilik kalitesi sonucu son derece etkileyen etkenler. Bu sebeple seçeceğiniz firmanın tecrübeli ve işinin ehli olması çok önemlidir. Tüm granit yüzey kaplama işlemleriniz için soru sorabilir bilgi alabilirsiniz. Birlikte çalışmamız şart değil her soru ve probleminize kalıcı ve kesin çözümleri bizde bulursunuz.

Granit Dış Cephe

granit cephe
granit cephe

Granit dış cephe uygulamaları sırasında da dikkat edilmesi gereken bazı kurallar var. Bunlardan bazıları uygulama yapılacak yüzey direncinin yeterli olması yani çürük, kırık, dökülmüş veya nemlenmiş satıhlar, çöküntülü veya göçük bölgeler tamir edilmeli kaplama ile satıh arasındaki sorunlar ortadan kaldırılmalıdır. Bunun dışında ayrıca uygulama yapılacak malzemenin de doğru orantıda uygulanması ne fazla ne az sürülmemesi kaplama yapılacak granit kaplama yüzeyleri arasında çaplık, potluk, girinti- çıkıntı nev’inden hatalarında olmaması gerekir. Burada su terazisi ile kaplama yapılan granit kalıplar arasındaki dengeli dizilişin yüzey dikliğinin ayarlanması ile sağlanması gereken, kaliteli işçilik uygulamaları ile olur. Ayrıca granit kalıpların bina yüzeyine uyguladığı yükün de göz önünde bulundurulması gerekmektedir. Yağmur sularının veya diğer birçok doğal sebeplerin yüzey üzerindeki aşınmalarını en aza indirgemenin bir yolu da kalıplar arasındaki derz dolguların eşit ve yeterli seviyede olmasını sağlamaktır. Bu kıymetli madenin fabrikadan son uygulama yapılacağı yere getirilene kadar da kırılmadan, bozulmadan ve kenar-köşe çatlamaları yaşamadan fabrika da üretildiği gibi tertemiz ve hatasız taşınması üzerindeki koruma malzemelerin uygulama esnasında çıkarılması gereklidir.

Granit Cephe Kaplama Sistemleri  

granit cephe kaplama sistemleri
granit cephe kaplama sistemleri

Granit dış cephe kaplama yapılırken ince statik hesaplamaların mutlaka yapılması gerekmektedir. Bunun en büyük sebeplerinden biride uygulama yapılacak binaların çoğunlukla eski oluşudur. Bu sorunun en pratik çözümü ise yüzey sathının kırılması ya da granit giydirme cephe uygulaması yapılmasıdır. Bu uygulama alüminyum doğramaların yüzey üzerine montajlanarak granitin bu alüminyum yüzeylere montajlanması ile çözülebilir. Buna giydirme granit kaplama sistemleri de deniliyor. Granit cephe kaplama uygulamaları içerisinde en fazla yapılan uygulama granit giydirme iç cephe ve dış cephe uygulamalarıdır. Bu tip uygulamalarda da özellikle eski binaların ince statik ölçümleri yapılmalıdır. Genellikle 2000 li yıllardan önce yapılan yapılarda detay statik ölçümlerinin yapılmadığı tespit edilmektedir.

Granit cephe kaplama detayı ile anlatacak olursak, uygulama yapılacak olan tüm cephelere istenilen boyut ve ebatlarda kesilerek hazırlanılabilen granit cephe kaplamalarda uygulanacak granitin et kalınlığı da taleple alakalı olarak 2 cm ile 5 cm arasında kesilebilmektedir. Ancak granit duvar cephe kaplamaları uygulamalarında genel talep 2 cm et kalınlığıdır. Duvar üzerine uygulayacağı ağırlığın fazla olmasının hem bina üzerinde oluşturacağı yük, hem de uygulanan yüzeyde daha kolay tutunabilmesi amaçlandığından 2 cm et kalınlığı daha uygun bir çözüm olarak kabul edilmiştir. Granit cephe kaplama boyutları göz önünde bulundurulurken 2 cm kalınlıktaki bir granit kalıbının bir metre kare alana ortalama 50-60 kg bir yük uyguladığı bilinmelidir.

Granit Duvar Kaplama

granit duvar
granit duvar

Granit duvar kaplama uygulamaları da granit cephe uygulamaları kadar özen ve tecrübe isteyen uygulamalar. Yapıldıktan sonra bakım ihtiyacı duymayan granit duvar kaplama sitemleri, uzun yıllar rengini, görüntüsünü koruduğu gibi iç ve dış yalıtımının korunmasında da çok etkili çözümler sunuyor. Hızlı ve tecrübeli ellerde kolay uygulanabilen granit duvar kaplama uygulamaları, üç aşamada değerlendirilebilir. Birinci aşama bina kontrolü, ikinci aşama hangi uygulamanın daha faydalı ve uzun ömürlü olacağının planlanması aşaması, üçüncü aşama ise karar verilen sistemin uygulaması aşaması. Son aşama olan uygulama aşamasında, eğer yapıştırılarak uygulama yapılmasına karar verilmişse, kullanılacak yapıştırma elemanlarının çimento vb. gibi su temel tabanlı değil, yeni polimer tabanlı kimyasallarla uygulanması daha etkin ve geçerli bir yöntem olacaktır. İç duvar granit cephe uygulamalarında ise, uygulamanın yapılacağı duvarın, ağır granit plakaları daha iyi tutabilmesi için duvar üzerinde küçük çentikler açarak, uygulama yüzeyi sıvanın tutunabileceği hale getirilmelidir. Burada bir diğer dikkat edilecek husus ise, uygulama yapılacak duvarın daha önceden, tesisat kaynaklı yahut yeraltı kaynaklı su biriktirme ya da toplamalarına karşı su kes takviyesi ile kapatılarak korunmaya alınmasıdır. Çünkü granit uygulama yapıldıktan sonra su alamaya devam eden duvar, dışarıdan anlaşılamayacağından içeriden çürür ve zaman içerisinde çöker. Firmamız müşteri memnuniyeti odaklı üretimi ve yılların verdiği tecrübe ile her renk, desen ve modeldeki granit ürünleri yüksek bilgi ve beceri ile ve teknik donanım desteği ile harika ürünler ortaya koymaya devam ediyor.

Granit duvar kaplama, iç ve dış duvarların yer ve uygulama yapılacak alanın durumuna göre uygun seçenek ve modellemelerle yıllarca sizlere hizmet edecek ürünler ortaya çıkarıyoruz. Granit her ne kadar kaliteli ve uzun ömürlü bir maden olsa da, uygulama esnasındaki kusurlar bu kıymetli madenin kırılmasına, parçalanmasına ve bozulmasına sebep olmaktadır. Bu sebeple granitin kalitesi ve sağlamlığı kadar işçilik kalitesi de aynı değerde ön plana çıkıyor. Granit duvar uygulamalarında birincil öncelikle dikkat etmemiz gereken husus, duvarın bu uygulama için müsait olup olmadığının kontrol edilmesi ve yapılması gerekenler bölümünün ortaya çıkarılmasıdır. Zayıf ve granit malzemenin ağırlığını tutamayacak duvarlarda, gerekirse duvarın güçlendirilmesi için gerekli çalışma yapılması da gerekebilmektedir.

Granit Duvar Taşı

granit duvar kaplama
granit duvar kaplama

Granit duvar taşı için firmamız bünyesinde ki çabalarla, granit parçalarının fabrikamız bünyesinde işlenerek, yeniden doğması sağlanmıştır. Böylece kullanım alanları çok genişlemiş eşsiz bir ürün yelpazesi ve kataloğu oluşturulması sağlanmıştır.  Firmamızın Arge çalışmaları ile, yeni kullanım alanları ve ürün portföyleri oluşturulmaya devam etmektedir. Granit duvar taşı uygulamaları da bu uygulamalardan biridir. Bahçeniz için, apartmanlarınız için, yürüyüş yollarınız için belediyeler için üretilen bu ürünlerimizin de gün geçtikçe talep ve üretim kapasiteleri yükselmektedir. Granit taş duvar üretimimiz, duvar yapı malzemeleri içerisinde çok talep edilen ve her geçen gün artan kullanım alanları ile dikkat çeken bir ürün. Duvar granit modelleri, firmamız kataloglarında sizlere sunumları yapılan, beklentilere gayet güzel cevaplar verdiği tespit edildiği gibi, ürün kullanım alanları da artan gruplardandır. Dış cephe granit taş kaplama uygulamaları da farklı tip uygulamalarla piyasa da uygulansa da, arge çalışmaları sonucu daha proaktif örnekler verebildiğimiz yeni tip uygulamalarımızdan biridir. Granit ya da mermer şömine uygulamalarımızın yapıldığı duvarlarda özellikle harika görünen, hem iç dekorasyon ve hem de dış dekorasyon ürünü olarak kullanılabilen iç ve dış cephe granit taş uygulamalarımız, ince ustalığın estetikle buluştuğu uygulamalarımızdan. Granit her nereye uygulanırsa oraya hayat verir, canlandırır, estetik ve zarafet katar. Kim istemez ki sürekli temizlemek ve ya boyamak zorunda kalmadığı, yıllarca doğal görünümü ile binasını koruyan bir cephe kaplamasının olmasını. Mermer, traverten, granit ve oniks ile tüm mermer türevleri işçilik hizmetleriyle eşsiz renk, desen ve ürün yelpazemiz ile yanınızdayız. Arayın görüşelim.

Granit Cephe Kaplama Fiyatları

Granit dış cephe kaplama fiyatları uygulama yapılacak yerin durumuna ve uygulamanın şekline göre değişiklik arz etmektedir. En uygun ve en güzel uygulama seçimi, binanıza en faydalı ve uzun ömürlü ürün seçimi için tecrübeli ve işini bilen firmamızdan destek alın. Bu tür kıymetli taşların uygulama yapıldığı alanlarda esasen fiyat ikinci planda ele alınması gereken bir konudur. Burada asıl konuşulması gereken konu, binanız ya da uygulama yapılacak yer için hangi uygulamanın daha faydalı ve uzun ömürlü olacağıdır. Hiç kimse onca para ve emek vererek, kıymetli bir taş olan granitin zayi olmasını ve uygulama yapılmış olan binanın, basit işçilik yanlışlıkları sebebiyle çabucak bozulmasını istemez. Harcanan zaman, para, moral ve emek kaybetmemiz de cabası. Kaliteli malzeme kaliteli işçilikle buluşunca ona sanat denir, bize de zanaatçı.

Dış cephe granit fiyatları için firmamızdan her türlü donanım, malzeme, tecrübe, işçilik ve fiyat bilgisi alabilirsiniz. Uygulama yapılacak alanlarınızın ölçümü hesaplanması ve fiyatlandırılması için sitemizden ve telefonlarımızdan ulaşabilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.