Granit Parlatma

Granit ve Yüzeyi Nasıl Parlar ve Parlatılır ? 

Granit yüzey parlatıcı solüsyonlar yardımı ile yapılabilen granit parlatma işlemleri geniş alanlarda silim makinaları ve parlatıcılarla profesyonel olarak yapılabilmektedir. Bu işlemler için bizlere sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. Granit sıralı olarak öncelikle silim yapılarak ve daha sonrasında cilalanarak parlatılır.

Siyah Granit Nasıl Parlatılır? Granit Zemin Nasıl Parlatılır?

Siyah granitler polisaj makinaları ile parlatılırlar. Parlatıcı solüsyonlar ile yapılan bu işlem profesyonel bir işlemdir. Granit zeminler silim makinaları ile sırasıyla önce zımparalanarak, sonra parlatılarak ve en sonda cilalanıp verniklenerek kullanıma hazır hale getirilirler. Granit nasıl parlatılır ve nasıl cilalanırsa cilalansın, kullanım esnasındaki bazı kurallara uyulmazsa tekrar tekrar onarım, parlatma ve cilalama işlemine ihtiyaç duyacaktır. Bu kurallar zeminin sert cisimlere ve ağır darbelere maruz kalmasını önlemek olacaktır. Ayrıca su kalıntısı sebebi ile kireçlenmemesi için sık sık kurulanması gereklidir. Tüm granit parlatma, cilalama işlemleri içi arayın görüşelim.

Parlatma Nasıl Yapılır?

Granit, mermer parlatma ve cilalama işleri aslında profesyonel destek almanız gereken işlemler. Sadece küçük alanlardaki granit parlatma ve cilalama işlemleri için birkaç pratik çözüm olsa da aslında gerçek bir parlatma işlemi için 15-16 aşamalı bir işleme ihtiyaç vardır. Eğer graniti nasıl parlatabilirim ve granit ne ile parlatılır sorusunu soruyorsanız, evinizde yaparken kullanabileceğiniz granit parlatma kremleri, yüzeylerde kullanılabilecek su esaslı çizik gidericidirler. Parlatma kremleri granitin yapıların orijinal parlaklığına kavuşmasını sağlarken, yüzeylerde oluşabilecek ince belli belirsiz çizikleri, oluşmuş ağır lekeleri, matlaşma ve buğuları ve zaman içerisinde kullandığınız kimyasal maddelerin etkisi sonucunda oluşmuş kusurları gidermede etkili olurlar. Ancak derin ve ağır çizikler için binilebilir ve sürülebilir silim makinalarına zımparalara ve granit parlatıcı özel solüsyonlara ihtiyacınız olacaktır.