Granit Şömine

Granit şömine, mermer şömine işlevselliğinde sağlam, kullanışlı, ısınma amaçlı ve ev dekorasyonu sağlayan kullanışlı ürünler. Evinizin yapısal bütünlüğünü doğal ve gösterişli tarzıyla domine eden granit şömine uygulamaları, çok özen isteyen uygulamalarımızdan. Yapıldığı yerle uyum içinde olması gerektiği gibi, aynı zamanda yapılışı esnasında ısı yalıtım, baca çıkış genişliği, küllük hacmi ve ateşlik derinliği gibi konularda da hesaplamalarının doğru yapılmış olması gerekmektedir. Matematiksel hesaplamaların doğru yapılmadığı, mermer şömine yapımı konusunda da belirttiğimiz ve verdiğimiz hesaplamalara uyulmadığında, ısı kaçakları, is oluşumu, ateş taşması ve koku gibi sebeplerle yapılan iş, verilen emek ve harcanan paranın karşılığını veremeyecektir. Burada amaçlanan, ısının uzun süre içeride kalabilmesini sağlamak için şömine tuğlalarını ısıtmak ve ateşin harı geçtikten çok sonra bile granit, mermer ve tuğla yapılarının ısısından en yüksek seviyede faydalanabilmektir. Odun yakılan şöminelerde bile saatlerce ısının içeride dolaşarak maksimum fayda sağlanması mümkündür.

Granit şömine uygulamalarında kullanabileceğimiz granit renklerimiz Beyaz Granit, Siyah Granit, Sarı Granit, Füme Granit, Pembe Granit, Yeşil Granit, Gri Granit, Kırmızı Granit, Kahverengi Granit olarak sunulmaktadır. Farklı desen, model ve figürlerde çalışmalarımız vardır.

Granit Şömine Modelleri

Granit şömine modelleri için kullandığımız granit üzerinde taleplerinize göre modellemeler yapıyoruz. Eski üslup ya da yeni tarz granit şömine modelleri ile etrafa ışık saçan, bulunduğu ortama hava katan onlarca modelimiz için sitemizden ve bizden teknik destek alabilirsiniz. Ürettiğimiz granit ürünlerin garantisi tecrübemiz, asla ödün vermediğimiz yüksek standartlı mermer ve granit şömine örneklerimizdir.

Granit şömine modellemeleri, şömine yapılacak alanın genişliği, derinliği ve oda içerisindeki konumu ile ilişkilendirilerek planlanır. Pencere ile zıt yönlerde olması, zemini aşırı ısıdan korumak amacı ile yerden 3-5 cm yüksek yapılması gibi dikkat edilmesi gereken önemli hususlar var. Şömine önündeki ızgaranın çok içeride, ya da çok dışarıda kalmaması gerekir. Bu ızgaranın ferforje desenlerle süslenerek şömineye ayrıca bir ahenk ve görsel güzellik katılması sağlanmalıdır. Hava akımının doğru verilebilmesi için kaba granit malzeme kullanılmamalı ya da ısının çabuk bozacağı şekilde de ince modeller seçilmemelidir. Renk seçiminde koyu renk tercihi ve zaman içerisinde is sebebi ile şöminenin kararmaması için temizlik ve bakımının zamanında yapılması kullanışlılık açısından daha doğru olmaktadır. 

Şömine Granit Kaplama

Renklerin uygulanacak ortamın rengi ile uyum içerisinde olması ve yanına konulacak tuğla üstü şömine kaplamalarının desen ve figürleri de uyumlu olmalı ve yapıldığı yeri odanın en güzel köşesi haline getirmelidir. Kaplama uygulamaları, doğrudan imalat yapılan şömine uygulamalarına göre daha titizlikle, dikkatli ve hesaplı davranılması gereken uygulamalar. Bu sebeple kullanılacak yapıştırıcıdan, kaplanacak zeminin uygunluğuna kadar geçecek evrede, bir sıra dikkat etmemiz gereken hususlar var. Granit şömine kaplama işlerinizi, işinin ehli firmalara yaptırmanızda çok büyük faydalar olacaktır. Bilindiği üzere mermer, granit türevleri ısı dayanıklılığı ve asit dayanıklılığı hususunda hassas materyaller (uzun süreli asit ve direkt alacağı aşırı ısı). Uygulama esnasında düzgün yapılırsa on yıllarca hizmet verebileceği gibi, aynı zamanda yanlış uygulamalar ile çok kısa zamanda da hata verebilmektedirler. Hataları minimuma indirgeyerek evinize ışıltı katacak, baktığınızda bile içinizi ısıtacak ve göz alıcı figürleri ile sizleri hayran bırakacak, granit şömineler imal ediyoruz. Renk seçimi, desen seçimi ve model seçimi için yardımcı oluyoruz.

Granit Bahçe Şöminesi

Hayat dört duvar arasında geçmiyor elbette. Hele evinizin bir de bahçesi varsa ve içinde de bizim imalatımız olan granit bahçe şöminesi varsa hiç evinize girmek istemeyeceksiniz. Mangalınızı yakın, içerisinde yemeklerinizi yapın, çayınız demlenirken ateşin görsel şölenini izleyin, çalışma hayatınızdan nefes alabileceğiniz ve rahatlayabileceğiniz mekânlara geçiş yapın. Granit bahçe şöminesi, bulunduğu mekânın havasını değiştiren sağlıklı ortamlar sunar. Odun ateşinde pişmiş yemeklerin lezzetini ve tadını tabii ki sizlerde bilirsiniz. İşte firmamız olarak sizlere tam da bunu vadediyoruz. Hem görsel açıdan hem de işlevsel olarak yıllarca sizlere hizmet edecek bahçe şömineleri modellerimiz için bir telefon uzağınızdayız.

Şömine Granit Fiyatları

Şömine granit fiyatları ürünlerimizin cezbeden renk, desen ve görüntüsü ile güzel örnekler ortaya koyuyor. Üretim tezgâhlarımızda özenle imal ederken işçiliğimizle zirveye çıktığımız ürünlerimizden. Granit şömine ile ilgili birçok çeşit ve örnek ürünlerimize sitemizden erişebilirsiniz. Fiyatlandırmalarımız seçeceğiniz modellerin ve ürünlerimizin çeşitliliğine göre değişiklik arz etmektedir. Emeğimiz ve zanaatımızla, yıllardır hizmetinize sunduğumuz bu nadide eserler, yıllarca evlerinizi bahçelerinizi süsleyecek şekilde tasarlanmış ürünler. Firmamızın telefonlarına sitemizden ve firmamızı çok iyi tanıyan kıymetli müşterilerimizden ulaşabilirsiniz. İçinizi ısıtacak fikirlerimiz ve fiyatlarımızla nadide şömine uygulamaları sunuyoruz.