Granit Sütun

Granit sütun tarihin en bilinen zamanlarından bu yana gelen ve farklı figürler ile süslenmiş, bina, köprü, yürüyüş yolları gibi alanlarda kullanılmış ögelerin en başında gelir. Eski mimari anlayışın bu nadide eserleri, günümüzde de insanların uğrak yeri olmuş ve tarihi ve turistik alanların en sık ziyaret edilen yerlerinin başında gelmektedir. Yolcuların ve kervanların uğrak yeri olmuş kervansarayların, bazen de yarış ve dövüşlerin yapıldığı arenaların simgesi haline gelmiştir. Şimdi ise ortaya konulan eserlerdeki en kıymetli objelerden birisidir. Görkemli mimarinin bu en önemli objesi, şimdi kullanıldığı yerlere tarihi bir estetik ve tarz katıyor. Camilerde, köprülerde, saraylarda, yüksek mimari yapılarda bu granit sütun örneklerinden görebilirsiniz. Sütunlar yapı itibarı ile üç parçadan oluşurlar. Sütun başlığı, sütun gövdesi ve sütun kaidesi olarak adlandırılan bu bölümler bu granit mermer sütunlarında hangi yüzyıla ait bir figürü temsil ettiğini anlatan sanatsal yapılardır. Çoklu kat kat ve üst üste konulan yapılardan oluşursa bu parçalardan her birine tambur denir. Yekpare olanları da oluklu, kanallı, düz ya da süslü olarak talebe göre üretilebilmektedir. Büyük usta Mimar Sinan’ın da eserlerinde sıkça kullandığı bu eşsiz yapı taşıyıcı granit sütun veya granit kolonlar kullanıldığı yerlere getirdiği mimari dinamizm ile günümüzde de sık sık kullanılmaya başlanmıştır. Yuvarlak, kare, beşgen ve hatta altıgen şekilde kullanılan ve üretilebilen bu granit eserlerde asıl amaç, çatının yükünü taşımak, yapıyı ayakta tutacak olan bu sanatsal ögeyi mimari üslup içerinde sentezleyerek, ortaya şaheser kıvamında ürünler çıkarmaktır.

Granit sütun modelleri

Sarı, kırmızı, kahverengi, gri, bej, mavi, siyah renklerdeki granit sütun örneklerimizle ve onlarca çeşit granit sütun başlık, kaide figür örneklerimizle bu konuda tecrübeliyiz ve iddialıyız. Farklı figürlerde olduğu gibi farklı kalınlıklar ve geometrik şekillerde ürettiğimiz granit sütunlar, aynı zamanda istenilen yükseklikte üretimi de organize edilebiliyor. Mermer, granit, traverten ve oniks denildiğinde kelimelerimiz susar eserlerimiz konuşur. Pirimiz Mimar Sinan’a öykünerek çıkartmaya çalıştığımız ürünler, beğenerek kullanacağınız tüm mekânlarınız için onlarca model ile sizleri bekliyor.

Granit Sütun Fiyatlar

Granit sütun üretimini yaptığımız ürünlerimiz içerisinde en fazla tarihi dokuyu canlandıran, albenili ve harika görseller ortaya çıkardığımız ürünlerimizden. Granit sütun fiyatları oluklu, düz, altıgen, kare ve yuvarlak modellerin çeşit ve örneklerine sitemizden erişebilirsiniz. Fiyatlandırmalarımız ürünlerimizin çeşitliliğine renklerine ve modellerine göre değişiklik arz etmektedir. Granit sütun fiyatlarını biz değil, sizin seçiminiz belirliyor. Yıllardır hizmetinize sunduğumuz bu nadide eserler, yıllar boyu sizlere hizmet etmek için tasarladığımız mimari yapılar. Buyurun gelin, birlikte karar verelim, tarihe adınızı unutulmaz harflerle yazalım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.