Granit Temizleme

Granit Lekeleri Nasıl Çıkar?

Granit yapısı itibarı ile su geçirgenliği az ve sık yapılı bir madendir. Bu sebeple su emmez ve buna bağlı olarakta leke tutma özelliği azdır. Bunun yanında su ve sıvı maddelerin uzun süre silinmemesi, yağ lekeleri, sıcak ve akıcı yemeklerin tortuları vb. kaynaklanan sebeplerle, oluşan kirlerin temizlenmesi gerektiğinde de yapısı itibarı yüksek temizlenebilme ve silinebilme özelliği ile alıcıların gözdesi granit yapı elemanları oluyor.

Granit üzerindeki lekeler nasıl çıkar sorusu ile karşılaştığımızda granit yüzeyler için bu çok kolay cevaplanabilen bir soru. Çoğunlukla standart temizlik ürünleri ile çıkartılabiliyor. Ancak inatçı lekeler için her zaman önerdiğimiz bulaşık makinası parlatıcısını tavsiye edebiliriz. Daha uzun süre beklemiş ve derin lekeler için granit zemin parlatma uygulaması yaptırmanızı tavsiye ediyoruz. Temizlik sırasında sağlık önlemlerinizi almaktan imtina etmeyin.

Granit Su Lekesi Nasıl Çıkar?

Granit su lekeleri bekleyerek kuruması sebebiyle, su içerisindeki kirece bağlı olarak zamanla oluşan lekelerdir. Bu lekeler için karbonat ve hazır limon suyu karışımının son derece güzel sonuçlar verdiğini gözlemledik. Ayrıca bulaşık makinası parlatıcı solüsyonunun da bir parça sünger ile uygulandığında çok faydalı olacağını söyleyebiliriz. Daha derin izler için parlatma ve cilalama işlemi gerekebilir. Eldiven kullanarak cildinizi temizlik malzemelerinin tahrişinden koruyun. Bu tür gereklilikler için bir telefon kadar uzağız.

Granit Ne İle ve Nasıl Temizlenir? 

Granit temizliğinde devamlılığın esas olduğunu belirterek başlamalıyız. Kolay temizlenmesinin yanı sıra granit yüzeyler su geçirgenlik oranları düşük olması sebebiyle her türlü deterjan ve temizleyicilerin kullanılması için uygundur. Bu temizleyicilere karşı kir ya da leke ne kadar güçlü olursa olsun, yüzey sağlamlığı ve saydamlığı sebebiyle temizleyicilere olan tepkisi dirençlidir. Burada dikkat edilmesi gereken konu derz aralarının granit yüzey kadar dayanıklı olmadığıdır. Bu sebeple ağır kimyasal içerikli temizleyicilerden uzak durmanızda sağlığınız açısından da fayda olacaktır.  Granit yüzey nasıl temizlenir ve granit lekesi nasıl çıkar ise, istenilen temizlik elde edilir sorusuna cevap olarak, paspaslar, vileda, mob ve benzeri yüzey temizleyici bezler ile sıvı yer temizleyicilerinin yeterli temizliği sağlayacağını söyleyebiliriz. Ağır temizlik malzemelerinden maske ile korunabilirsiniz.

Granit Zemin ve Yerler Nasıl Temizlenir?

Granit yer karosu nasıl temizlenir ve granit zemin nasıl temizlenir? Pratik temizleme uygulamaları ile temizlenebilen bu alanlar yumuşak bezler ve ılık su ile kolaylıkla temizlenebilirler. Su sıcaklaştıkça temizliğin kalitesi de o oranda artacaktır. Ayrıca derz aralarına zarar vermeyecek tüm standart temizlik malzemeleri de rahatlıkla kullanılabilir. Tüm temizlik malzemeleri olmasa da bazı temizlik malzemelerinin cildi tahriş ettiğini unutmayın.

Granit en iyi nasıl temizlenir ve granit lekeleri nasıl temizlenir? Detaylı temizlik yapıldıktan sonra hala memnun değilseniz profesyonel bir yardım almalısınız. Burada parlatma, cilalama ve vernikleme hatta epoksi uygulamalarımızla alanımızda söz sahibi ve çığır açan firma olarak, her türlü granit yapı sorunlarınız için yanınızdayız. Temizlik yaparken gerekiyorsa eldiven ve maske takmaktan çekinmeyin.

Granit Ocak Nasıl Temizlenir?

Granit ocakların temizliğinde yumuşak bez kullanımının faydalı olacağını biliyoruz. Bunun yanında kolay leke çıkarıcı olarak bulaşık makinası parlatıcısından iç açıcı sonuçlar alabilirsiniz. Bu uygulamaları elinizde eldiven ile yapmanızda fayda olacaktır. Sürekli yapılan silme işlemi ile uzun süre parlak ve temiz ocaklara sahip olabilirsiniz. Granit yüzeyinin silme ve temizleme işlemlerine tepkisi çok yüksektir. Graniti tercih sebebi yapan hususta budur.

Granit  Lavabo Nasıl Temizlenir?

Granit lavabolarda oluşan kireç lekesi ve birikmiş yağ lekeleri sebebiyle sararmalar için en uygun temizleme malzemesi üzerine serperek dökeceğiniz karbonat olacaktır. Daha sonra hazır limon suyunu bulaşık süngerinizin üzerine dökün ve hafif hafif ovalayarak lavabonuzu silin. Kesin sonuç alacağınızdan emin olabilirsiniz.

Granit Banyo Nasıl Temizlenir?

Granit banyolarda denenmiş ve son derece güzel sonuç alınmış olan sirke ve karbonat karışımını öneriyoruz. Uygulama yapılan tüm banyolarda son derece kesin ve güzel sonuçlar elde edilen bu uygulama ile uzun süre temiz ve arınmış banyolara sahip olacaksınız. Etkili ve sürekli çözüm için ayda bir kez denenmesinde fayda olacaktır. Burada da karbonat gereken yerlere döküldükten sonra sünger üzerine bolca sirke dökerek uygulamayı yapabilirsiniz. Eldiven kullanmanızı öneririz.

Granit Araları Nasıl Temizlenir?

Granit aralarının en zararsız ve etkili temizleyicisi bulaşık makinası parlatıcısıdır. Kullanın sizde emin olacaksınız.  Su sızdırmalarını engellemek için özelliğini kaybetmiş derz dolguların yenilenmesi gereklidir. Aşırı yıpranmış ve zarar görmüş alanlarınız için arayın yardımcı olalım.

Granit Yanığı Nasıl Geçer?

Granit zemin yanıklarında, beyaz granitler için eski haline döndürebilmenin imkansız olduğunu rahatlıkla söylemeliyiz. Bu tip durumlar için profesyonel yardım almalısınız. Koyu renkli granit yanığı için bir nebze faydalı olacağımızı sanıyoruz. Yanmış yüzey üzerine diş macunu sıkarak yumuşak bir bezle ovalayarak temizleme işlemine başlayın. Kaba siyahlığın gittiğini göreceksiniz, kalan hafif bulanıklık için ise karbonat dökerek sirkeli süngerle silim işlemi yapın ve bu işleme içiniz rahat olana kadar devam edin. Yüzde 80-85 oranında çıkması koyu renklerde belli etmeyecektir. Beyaz granitlerde ise yüzde yüz sonuç alınması mümkün olmadığından firmamız yardımı ile sorunu çözüme kavuşturabilirsiniz.