Granit Tezgah & Lavabo

Granit Tezgâh Nedir?

Evlere değer katan ve en çok kullanılan yerler mutfaklar ve banyolardır. Özellikle mutfaklar da kullanılan ürünlerin, aksesuarların renk, desen, ahenk ve uyumları önemlidir. Mutfak tezgahlarından evyeye varana kadar, uygulamadaki kalite ve estetik uyumlu olmalıdır. Granit tezgâh mermer ürünleri kullanılırken mutfak dolaplarının da doğru tercih edilmesi gerektiğini unutmayalım. Kaliteli tasarımlar doğru planlanmış mutfak dolapları ile mümkün olabiliyor. Örneğin uyumlu renklere sahip olmalı, mutfak duvarlarına granit tezgah kaplama yapılırken fayans yerine, mutfak tezgahında kullandığımız granit tezgah taşı uygulanması görsel ve kullanışlılık açısından daha yararlı olacaktır. Mutfağınız geniş ise ada dediğimiz(mutfak ortasına yapılan alt kısmı dolaplı granit tezgah) uygulamamız ile granit tezgah uygulamamızı zirveye taşıyarak tamamlıyoruz. Granit tezgah ölçüleri hassas ve doğru alınmalı sonradan yapılacak değişikliklerin ürün, zaman ve para kaybına yol açacağı bilinmelidir. Granit tezgah mutfak uygulaması esnasında, seçtiğiniz ve beğendiğiniz granit kalıp üzerindeki desenin istediğiniz yere gelmesi sağlanmakta ve beğendiğiniz renklerin gözünüzü yormayacak şekilde dizayn edilmesi sağlanmaktadır. Bir milyon yıldır oluşarak yer altında bizleri bekleyen, granit taş oluşumlarının meydana getirdiği egzotik renkli granit tezgah banyo uygulamalarımızla sizlere göz alıcı yaşam alanları sunuyoruz. Granit tezgah genişliği büyüdükçe granitin görsel şöleni de daha etkileyici bir hal alıyor. Granit hilton tezgâh, evyelerin ve lavaboların genellikle gömülü olduğu yekpare granit kalıp içerisine ya da üzerine konulmuş lavabolardan oluşan, belli bir renk mecburiyeti olmayan hoş görünüşlü uygulamalardır. Granit hilton tezgah suyun aktığı lavabo gideri ve evyeye suyu taşıyan borular kapalıdır. Bunun yerine dolap, şık bir komidin veya daha farklı mobilya uygulamaları konulmaktadır. Bu özelliğin ilk kullanıldığı firma olduğu için bu isim verilmiştir. Granit lavabolu tezgah yapımının en önemli avantajı yüzünün çizilmemesi(vurma, çarpma, darbe yüksek ısıya uzun süre maruz kalma durumları hariç) sağlıklı ve doğal taş olmasından dolayı stres almak gibi özellikleri vardır. Granit tezgah özellikleri, kullanım alanlarının genişliği, uygulamanın yapıldığı alanlara kattığı kalite ve görsel güzellikler bugün, granit tezgah kaplama uygulamaları da dâhil, birçok ürünün talebini arttırıyor ve bu alanda birçok örnekler çıkararak sizlere sunmamızı sağlıyor. Ürünlerimizin kalitesini ön plana çıkaran en önemli özellik olan granit malzemeler, yaptığımız ergonomik ve işlevsel modellerle bizi zirveye taşıyor.

Granit Tezgah Boyanır mı?

Granit tezgah boyanır mı sorusunun cevabını anlatmakla başlayalım. Evet, boyanır arkadaşlar. Granit tezgah boyanır ve basit ama etkili uygulama şekli de kısaca şu şekildedir.

Granit Tezgah Nasıl Boyanır?

 Öncelikle rulo fırça, zemin fırçası, cadence boya ve vernik uygulama esnasında kullanılacak malzemelerimiz. Bunları önceden temin etmeli ve mutfak tezgahımızın yağ, kir ve tozlardan temiz olduğundan emin olarak işe başlamalıyız. Granit tezgah boyası, cadence yeni nesil su temel tabanlı farklı renklerde bulunabilen akrilik boyalardır. Granit boya uygulamaları kendinizin de evde yapabileceğiniz uygulamalar. Uygulama tekniğini anlatmamız gerekirse, boyayı iyice çalkaladıktan sonra, parmak ruloyu rahat kullanabileceğiniz kadar geniş bir kaba, azar azar dökün. Yani kaptaki boya eksildikçe üzerine ilave ederek, boyanın kurumamasını sağlayın. Parmak ruloyu boyanın olduğu kaba daldırarak rulonun eşit bir şekilde boya ile dolmasını sağlayın. İlk katı eşit boya uygulayarak ve lekeli yer kalmayacak şekilde atın. Boyanın kuruması ve sıkıca yapışabilmesi için üç gün bekleyerek ikinci katı da atın, böylelikle dalgalanma ve lekelerin kalmamasını sağlayın. Eğer bir kat daha uygulamak gerektiğini düşünüyorsanız yine üç gün bekleyerek bu uygulamayı da yapabilirsiniz. Bu uygulamanın üzerine mutlaka vernik uygulaması yapmalısınız ki ozon, çamaşır suyu ve asit temel tabanlı kimyasallar zamanla boyayı çıkartmasın. Vernik uygulaması içinde dikkat etmeniz gereken kalın ve güçlü bir vernik kullanmanız gerektiğidir. (yat verniği gibi) Verniğinizi de uygulamadan önce iyice çalkalayın genişçe fırçanızın rahat uygulama yapabileceği bir kaba koyun ve yine üçer gün arayla iki kat olarak atın. Göreceksiniz harika sonuç alacaksınız.

Granit Tezgah Nasıl Parlatılır?

Granit parlatma işlemi silim işlemi yapılarak ve solüsyonlu parlatıcılar sayesinde parlatılarak yapılır. Granit tezgah parlatma sizin de evinizde kolaylıkla yapabileceğiniz bir işlem. Satın alacağınız granit tezgah parlatıcısını yumuşak bir bezle yuvarlak ve dairesel hareketler ile granit mutfak tezgahınızın üzerine uygulayın. Daha sonra uygulamış olduğunuz granit tezgâh parlatıcısını su ile en ufak leke kalmayacak şekilde temizleyin. Güzelce temizleyeceğiniz mutfak tezgahınızı kendi başınıza yapabileceğiniz basit granit tezgah parlatma cilası ile silerek parlatabilirsiniz. Bir bardak ılık su içerisine bir kahve fincanı dolusu kabartma tozu ekleyin. Bağdaşık hale gelene kadar yani homojen hale gelene kadar karıştırın. Ardından bir penye ya da kâğıt havlu yardımı ile, hazırladığınız cilayı granit mutfak tezgahının üzerine yavaşça yedirin. Tüm yüzeyi iyice ovduktan sonra, temiz bir bez ve ılık su yardımı ile yüzeye temizleyin ve cila artıklarından arındırın. Son derece parlak ve ışıltılı bir yüzeye kavuştuğunuzu göreceksiniz. Böylece granit tezgah parlatılır, sorusuna da en güzel cevabı uygulayarak almış olacaksınız.

Granit Tezgah Nasıl Temizlenir?

Granit tezgah temizliği basit ve bir o kadar da etkili temizlik sağlayan birkaç uygulama ile yapılabilir. Evinizde kullandığınız sıvı el sabununu ılık su ile karıştırarak(1/3) sprey olarak sıkabileceğiniz bir kabın içerisine doldurun. İyice karıştırdıktan sonra sprey uygulama yaparak granit mutfak tezgahı üzerine sıkarak uygulayın. Daha sonrada yumuşak kuru bir bezle güzelce silin. Işıl ışıl parladığını göreceksiniz. Böylece granit tezgah temizleme işleminiz başarıyla sona ermiş olacaktır.

Granit Tezgah Neyle Temizlenir?

Granit mutfak tezgahı neyle temizlenir diye soran arkadaşlara kolay, pratik ve ucuz bir şekilde mutfak tezgahı temizleyebilmenin cevabını vermeye çalışacağız. Granit tezgah leke tutar mı, tabii ki tüm tezgah çeşitlerinde olduğu gibi granit tezgahta leke tutar. Granit tezgah sararması, kararması gibi durumların oluşmaması için zamanında müdahale şarttır. Granit tezgah temizleme işlemi süreklilik isteyen bir işlemdir. Yumuşak mikro fiber bezlerimizle su birikmesine ve çay, yağ, pas gibi artıkların ne kadar parlak olsa da granit tezgah yüzeyinde kalmamasına özen göstermeliyiz. Özellikle granit tezgah çay lekeleri nasıl çıkar, granit tezgah lekeleri nasıl çıkar, granit tezgah sarı lekeleri nasıl çıkar, granit tezgah üzerindeki kireç lekeleri nasıl çıkar, granit tezgah üzerindeki lekeler nasıl çıkar, granit tezgah ne ile temizlenir sorularına en güzel cevap evde de hazırlayabileceğiniz karışım olacaktır. Bir bardak arıtılmış su içerisine dökeceğiniz iki tatlı kaşığı karbonatı iyice karıştırın. Tamamen karıştırdıktan sonra üzerine sıkılmış yarım limonun suyunu ilave edin. Hazırladığınız karışımın hafif hafif köpürdüğünü göreceksiniz. İyice karıştırın ve kararmış, sararmış, lekelenmiş, kireçleşmiş yerlerin üzerine hafif hafif ovalayarak yumuşak bir bezle sürün kesin sonuç alacaksınız. Granit tezgah leke bir günde oluşmaz bu karışımı her üç- dört günde bir uygularsanız hiçbir zaman bu tip sıkıntılarla karşı karşıya kalmazsınız.  Böylelikle granit tezgah bakım ve onarım uygulamalarını yapmış olacaksınız. Eğer bu hazırladığınız karışımı sık sık uygularsanız granit tezgah limon ile sararmaz ya da granit tezgah yağ lekesi kolay kolay barınamaz, granit tezgah pas lekesi oluşmaz ve böylece granit tezgah temizliği sizin için son derece pratik, ucuz ve kolayca hallolmuş olur. Daha büyük leke ve hata problemleri için firmamızı aramanız yeterli olacaktır.

Granit Tezgah Neden Çatlar?

Granit tezgah neden çatlar diye soran takipçi arkadaşlarımıza da birkaç pratik çözüm önerelim. Granit sert bir yapı malzemesidir. Bu çabuk kırılıp bozularak yapısının bozulamayacağı anlamına gelir. Sert ve aşırı şiddetteki darbeler ile sürekli yüksek basınca maruz kalan granit tezgahların kırıldığını görüyoruz. Ayrıca aşırı ve sürekli sıcaklık farkları ile yanlış montaj yapılmış granit tezgah çatlakları oluşuyor.

Granit tezgah çatlak tamiri yapılmaz diye kesip atan vatandaşlar, bazı video platformlarında da yorumlar duyuyoruz. Tamir edilebilir arkadaşlar. Siz bizi arayın eskisi gibi olmayacaktır elbette ama biz çözüm makamıyız, mermer de ve granitte son sözü biz söyleriz.

Granit Tezgah Fiyatları Ne Kadar?

Granit tezgah çeşitleri ve fiyatları denince üretim kalitesi, işçilik kalitesi, ürün çeşitliliği ve ürünlerimize verdiğimiz garantiler ile ilk bizi arayın diyoruz. Granit tezgah fiyatları ürün büyüklüğü, çeşidi ile alakalı olarak değişkenlik gösterir. Ayrıca granit tezgah metresi yani metre tülü 60 TL den başlayan fiyatlarla beğeninize sunuluyor. Granit tezgah birim fiyat hesaplamaları metre tül üzerinden yapılmaktadır. Granit tezgah fiyat hesaplama yaparken de bu hesaplama biçimini göz önünde bulundurmalı ve ölçümlemelerimizi de bu şekilde yapmalıyız. Granit tezgah ucuz ve ekonomik bir şekilde üretiminin yanı sıra kaliteli işçilik ve ürün kalitesi de göz ardı edilmemeli değerlendirmelerimizi bu minval üzere yapmalıyız. Granit tezgah fiyatları uygulama satış noktası Afyon’daki fabrikamız, Ankara’daki merkezimiz ve internet üzerinden ulaşabileceğiniz sitemizden yapıyoruz. Granit tezgah metrekare fiyatları hesaplanırken, işçilik, paketleme, ulaştırma, uygulama fiyatları da dikkate alınmalıdır. Granit tezgah modelleri ve fiyatları, granit tezgah kaplama fiyatları, granit lavabo tezgahı fiyatları, granit tezgah renkleri ve fiyatları, granit tezgah renkleri fiyatları, granit tezgah taşı fiyatları, granit mutfak tezgah çeşitleri ve fiyatları gibi sorularınız içinde sitemizden ya da telefonlarımızdan bizlere ulaşarak detaylı bilgi edinebilirsiniz. En sağlıklı bilgiyi ve fiyatları ürünü ilk üreten üreticiden alırsınız. Tüm sorularınızın cevapları için buradayız.

Granit Tezgâh Sağlıklı mı?

Yüzyıllardır evlerin içinde ve yapılarda kullanılan granitin tezgâh olarak da kullanılması son zamanlarda oldukça çoğalmış ve bu çoğalma ile birlikte, granit tezgâh zararlı mı? Granit tezgâhın sağlığa zarar verip vermediği, granit tezgâh zararları nelerdir? Radyasyon yayıp yaymadığı, granit mutfak tezgâhı zararları ve bunun yanı sıra granit tezgâhın kanser hastalığına yol açıp açmadığı gibi olumsuz sayılabilecek birçok soru granit kullanıcılarının kafasında oluşmuştur.

Gerçekte granit tezgâhın radyasyon oluşturup oluşturmadığı ve şayet oluşturuyorsa bu miktarın kullanıcı sağlığı için tehlike teşkil edip etmediği önemlidir. Bilindiği gibi doğada bulunan ve her türlü yapı malzemesin olarak binada kullanılan çimento, beton, kum, tuğla ve alçı gibi malzemelerde de granitte olduğu gibi radon gazı oluşumu bulunmaktadır.

Binalarda kullanılan çimento, tuğla, beton tarzı yapı maddelerdeki radon gazı salınımı ile granit tezgâhlardaki radon gazı salınımı karşılaştırıldığında, granit tezgâhların yalnız başına olumsuz bir etki oluşturacak etkiye sahip olmadığı yapılan araştırmalarda test edilmiştir.

Kontrolü yapılan binalarda yapılan ölçümlerde radon gazı salınımının belli değerler arasında olması gerekmektedir. Yapılarda radon gazı, ölçülen değerler içerisinde olması durumunda, gaz etkisi ile oluşabilecek kanser oranı oldukça düşüktür.

Ülkemizde ve dünyada yapılan araştırmalar sonucunda, tezgâhta kullanılan ölçülerdeki granitin kullanıcı sağlığı üzerine olumsuz etki yaratmadığı görülmektedir. Granit tezgâhın insana zarar verebilecek oranda radon gazı oluşabilmesi için, insanın binlerce metrekare boyuttaki granitin içinde olması, bu boyutlardaki granitin bulunduğu yerin hiç havalandırılmaması ve bu yerde uzun yıllar yaşaması gerekmektedir. Bu ortamın oluşması durumu, kullanıcı için mümkün olmadığından granit tezgâhın yalnız başına kanser oluşturduğu iddiası doğru olmadığından, granit tezgâh zararları vardır şeklinde bu anlamda yorum yapılamaz.

Granit Tezgah Güvenle Kullanılabilir mi?

Granit tezgâh güvenle kullanabileceğiniz malzemedir. Asırlardan beri kullanılmış ve granit ile Radon arasındaki ilişki bilimin gelişmesi ile birlikte bilimsel olarak test edilmiş bir konudur. Oluştuğu duruma bağlı olarak içerdiği radon adeta uyuyan bir içerik durumundadır. Granit tezgâh zararları veya granit mutfak tezgâhı zararları var mıdır? Kullanıcı sağlığı bakımından çok güvenli seviyelerde radon salınımı yapan bir yapı elemanı olduğu için güvenli ve zararsız bir doğal malzemedir. Mesela şöyle söyleyebiliriz ki: 1 kg granit ile 1 kg kahve aynı oranda radyoaktivite bulundurmaktadır. Tekrar belirtelim ki “Ülkemizde ve dünyada yapılan araştırmalar sonucunda, tezgâhta kullanılan ölçülerdeki granitin kullanıcı sağlığı üzerine olumsuz etki yaratmadığı” görülmektedir.

Granit Tezgah İçerikleri Radyasyon Taşır mı?

Son dönemde granit tezgâh kullanımının estetik olması nedeniyle çoğalmasıyla birlikte, granit tezgâh radyoaktif mi? sorusuyla birlikte, kullanıcı sağlığına zarar veren radon salınımı yaptığı söylentileri de artmıştır. Bu söylentiler yapılarına granit tezgâh seçmekte olan kullanıcıların aklını karıştırmaktadır. Günlük yaşantımızda karşılaştığımız malzemeler hatta yediğimiz, içtiğimiz birçok gıda radyasyon içerir. Örneğin içtiğimiz su ve kahvede de radyasyon vardır. Granitin bileşiminde yer aldığı bilinen değişik minerallerin içerisinde toryum ve uranyum bulunmaktadır. Bu iki element de radyoaktif madde içermektedir. Önemli olan günlük hayatta karşılaştığımız bu radyasyonun sağlığımızı tehdit eden miktarda olup olmadığıdır. Bu açıdan bakılınca, granit tezgâh radyo aktiflik açısından insan sağlığı için herhangi bir tehlike teşkil etmez. Yapılarımızda gönül rahatlığı ile kullanabilecek bir yapı malzemedir.

Granit tezgâh radyasyon yayar mı? Yapılarımızda kullanılan granitten yapılmış mutfak tezgâhlarının ne oranda radyasyon yaydığını ve bu radyasyonun ne oranda solunduğunu kullanıcıların büyük bir çoğunluğu bilmemektedir.

Bilimsel olarak; granitler ortalama % 35 Kuvars, % 45 Potasyumlu feldspatlar ve mika (biyotit) minerallerinden oluşmaktadır. Granit içerisinde bulunan beyaz ve pembe feldspatlar potasyum 40 (40K) içerirler, siyah renkli mikalar ve horn-blends’ler de 40K, Uranyum ve Toryum içermektedirler. Granit içerisinde eser halde bulunan zirkon, apatit v.b. tali minerallerin içeriğinde de Uranyum ve Toryum yer alabilmektedir. Bu durumda, diğer radyoaktif malzemeler ile kıyaslandığında granit tezgâhtan meydana gelen salınımın önemsenmeyecek miktarda az olduğu tespit edilen değerlerden anlaşılmaktadır. Mesela evinizdeki granit mutfak tezgâhından salınan radyoaktivite miktarı evdeki diğer radyasyon kaynaklarından (beton, çimento, tuğla, tv, sigara v.b.) çıkacak ev içi ortamdaki toplam miktarın milyonda birinden bile daha az orandadır. Ancak şunu belirtmekte de fayda var ki ev ortamlarının radyasyon kaynaklarından çıkacak salınım nedeniyle zaten her gün havalandırılması gerekmektedir.

Granit Mutfak Tezgâhı Zararlı mı?

Bilim adamları tarafından yapılan ölçümler göstermiştir ki, granitten yapılmış olan standart ebatlardaki granit mutfak tezgâhında 4 ppm (milyonda bir) Uranyum yoğunlaşması mevcuttur. Yaydığı Radon gazı miktarı da dış havadaki Radon miktarının 270 000’de birine karşılık gelmektedir. Kullanıcının 365 gün granit tezgâhın üzerinde yaşaması durumunda yapılan ölçümlerde tüm dış kaynaklardan gelebilecek Radon miktarının % 1,15’ine karşılık gelecek bir yoğunlaşmaya maruz kalmaktadır. Her halükarda bu durumda bir yıl boyunca mutfak tezgâhı üzerinde yaşamak da mümkün olmayacak bir davranıştır.

Peki, o zaman aklınıza granit tezgâh üzerinde hazırlanan yiyecekler, granit ile etkileşime girerek radyasyon oluşur mu ve insana geçer mi? sorusu gelecektir. Bu durumda yukarıdaki belirttiğimiz sebeplerden dolayı cevap kesinlikle hayır olacaktır. Sadece Uranyum gibi radyoaktivite elementler eğer su içerisinde çözünürse ve yiyecekler tarafından emilirse yiyeceklere geçebilir. Bilindiği üzere granit en fazla çözünmeyen özelliğe sahip katı yapı elemanlarından birisi olup su ile çözülmesi imkânsızdır. Yiyeceklerdeki radyoaktivitenin içeriği dış ortamdan ve yetiştirildiği toprak durumundan meydana gelmektedir. Granit tezgâhlarının yiyecek ve içeceklerle etkileşime girmesi mümkün değildir.

Bunun yanı sıra kullanıcıları bilgilendirmek maksadıyla şunu belirtmekte fayda var ki elbette kesinlikle kullanıma sunulmayan, satışı, üretimi yapılmayan ve yasak olan kırmızı renkli kapoogonit granit radyasyon içermektedir. Taşın suyunu çıkaran firmamız elbette kesinlikle kullanıcı sağlığına son derece önem vermektedir.

Granit Tezgah Çeşitleri Modelleri ve Renkleri

Doğal taştan elde edilen yapı malzemeleri, asırlardır her dönemde insanlar tarafından kullanılmıştır. Dekoratif taş imalatında, sert mermer türü olarak bilinen granitlerin önemli ve hatırı sayılır bir yeri bulunmaktadır. Tarihsel gelişim aşamalarında, dekorasyon ve yapı malzemesi gayesiyle kullanılan, bilinen en eski doğal taşın granit olduğu, yapılmış olan arkeolojik kalıntılardan bilinmektedir. Elbette asırlardır kullanılmış olmasına rağmen doğal taş ticareti yakın geçmişe kadar önemli bir gelişme göstermemiş olsa da, yaklaşık yarım asırdır karayolu ve demiryolu nakliye imkânlarının artması, endüstrinin ilerlemesine bağlı olarak yerel doğal taş yataklarının daha verimli olarak işletilmeye başlanması ile hem ülkemizde hem de diğer ülkelerde doğal taş alım, satım ve kullanıcı miktarı artmıştır. Yapılan araştırmalara göre, günümüzde doğal taş ticareti 1945’li yıllardaki ve öncesindeki ticaretin yaklaşık 20 kat daha fazlasına ulaşmıştır. Bu gelişmenin sebebi, artık yapı malzemelerinde mermer kullanımı yanında, granit kullanımının artması ve granit kullanım alanlarının daha fazla yaygınlaşması önemli bir rol oynamaktadır.

Granitin En Yaygın Kullanım Alanı Nereleridir?

Dekorasyon malzemesi olarak doğal taşlara en çok ihtiyaç duyulan yapı/bina sektörüdür. Kullanım alanları itibariyle, binaların iç bölümlerinde yer döşemesi ve duvar kaplamasında, denizliklerde, basamaklarda, sütunlarda, şöminelerde, mutfak ve banyolarda, binaların dış mekânlarında, dış cephe kaplamasında ve havuzlarda granit görmek mümkündür. Buna ilave olarak dış zeminlerde ayrıca parke olarak kullanılmasının yanında, evimizin bahçesini süsleyen dekoratif eşya yapımında ve sürekli doğa olaylarına maruz kalan mezar taşlarında da kullanılmaktadır.

Özellikle belirtmek gerekir ki! Granit hem desen (dekorasyon) hem de dayanıklılık sebebiyle titizlik gerektiren işlerde kullanılmaktadır. Her türlü kullanım için yapacağınız granit eşya seçiminiz; modern makinelerimiz ile uzman personelimiz tarafından ile itina yapılmaktadır.

Tüketici açısından, granitin ne amaçla kullanıldığı ve amaca uygunluk seviyesi, fiziksel durumu, renk, desen gibi özellikleri açısından yeterli seviyede bilinmesi gerekmektedir. Granit genellikle estetiği, sert bir doğal taş olması ve sağlıklı olması nedeniyle yapılarımızda mutfak, banyo ve zemin döşeme ve kaplamalarında kullanılmaktadır. Granitin mutfaklarımızda kullanım tercihi en yaygını olup; granit tezgâh ürünleri, granit tezgâh isimleri, granit tezgâh örnekleri, granit tezgâh modelleri, granit tezgâh renk seçenekleri, granit tezgâh kartelası, granit tezgâh çeşitleri, granit tezgâh katalog, granit tezgâh modelleri ve renkleri, granit tezgâh modelleri beyaz, granit mutfak tezgâh örnekleri, granit tezgâh arası modelleri sitemizden ziyaret edilerek bilgi edinilebilir.

Granitler, kimyasal bileşenlerine göre farklı desenlerde, tonlarda ve renklerde bulunmaktadır. Değişik türlerde ve renklerde olan granitlerden size özel projelendirmeye müteakip, bütçenize uygun granit tezgâh fiyatları ile hazırlanacak granit tezgâhlar; gri-beyazdan başlayarak, granit tezgâh beyaz, granit tezgâh gri, granit tezgâh beyaz simli, granit tezgâh kahverengi, granit tezgâh siyah ve hatta granit tezgâh gri yeşil tonlara kadar değişen zengin bir renk aralığına sahiptirler. Seçimlerinizi sitemizde mevcut granit tezgâh renk kataloğu ile yapabilirsiniz. Bize ulaşmanız durumunda ve sorularınıza cevap bulmak adına en kısa sürede ve uygun koşullarla size uzman personelimiz sayesinde yardımcı olunacaktır.

Granit Tezgah Uygulamaları Neden Tercih Ediliyor?

Granitler meydana gelme şekli ve kimyasal bileşenleri nedeniyle asitlere karşı oldukça dayanıklı doğal taş özelliğine sahiptirler. Dekorasyon malzemesi olarak kullanılan granitlerin kullanıcı açısından alım-satımı, mineralojik yapısı ve meydana gelişine bakılmaksızın bilimsel ifadeler dışında yapılırlar. Bu kapsamda granitlere isim verme işlemi renk uyumluluğuna ve desenine göre yapılmaktadır. Piyasada kullanılan granit sınıflamasında, granit dekorasyon amaçlı kullanılan taşlar arasında Silisli Seri Taşlar alt sınıfı kapsamında; siyenit, serpantin, diyabaz olarak yer almaktadır.

Granit, değişik desen ve renklerde olması nedeniyle, estetik amaçlarla kullanılan endüstriyel bir doğal taştır. Ev dekorasyonu sanatında granitler, farklı renkteki granitlerle birlikte kullanılabileceği gibi, farklı renklerde olan diğer dekorasyon amaçlı doğal taşlar ile kullanımları genellikle görülmektedir. Bu nedenle, renk uyumu ve ahenk görüntüsü üzerine tarafımızdan görsel ve kurumsal modeller üretilmiştir. Yapılan bulguların neticesinde, granitlerin renk uyumu ve ahenk açısından diğer dekorasyon malzemeleri ile en üst düzeyde ilişkisi ortaya çıkmıştır. Yapı sektöründe dekorasyon malzemesi olarak kullanılan granitlerin farklı renklerinin kullanılması sonucunda, sanatsal olarak renk ve desen ahenginde gösterişli bir ortam oluştuğu görülmüştür. Sonuç olarak; renk ve desen ahengi oluşturulmasına göre, kullanılacak renk seçim seçenekleri giderek yaygınlaşmıştır.

Netice olarak granit tüketim oranları incelendiğinde, dekorasyon amaçlı granit kullanımının süratle yaygınlaştığı görülmektedir. Son dönemde, ticari alım-satımda granit silisli blok miktarının, mermer alım-satımının beş katı olarak arttığı görülmektedir. Granit üzerine yapılan mekanik testlerde edinilen tespitler sonucunda, asitlerden ve kimyasal maddelerden etkilenmemesi, mermere göre daha iyi cila tutması ve mermere göre daha sert ve dayanıklı olması gibi niteliklere sahip olması sebebiyle, daha çok tercih edilen bir yapı malzemesi durumuna gelmiştir. Ancak Türkiye’de ve dünyada araştırmalar hala sonuçlanmamış olup, granit üzerine yapılan dekoratif amaçlı granit kullanım yerleri belirlenmeye çalışılmaktadır.

Granit Tezgah Hakkında Sorular ve Cevapları

Granit Tezgah Sıcaktan Etkilenir mi?

Granit tezgah kısa süreli olarak bırakılan ve çaydanlık, tencere, tava veya cezve gibi ateşten yeni indirilmiş malzemelerin sıcaklıklarından etkilenmez. Ancak sürekli sıcak-soğuk değişimlerine maruz kalması durumunda ısı değişimlerinin aralığının çokluğuna göre çatlamalar olabilir.

Granit Tezgah Isıya Dayanıklı mı?

Granit tezgah ısıya dayanıklıdır ve 150 santigrat dereceye kadar tekamül gösterir. Silikat yapı oluşumları içeren granitin bir özelliği de ısıya dayanıklılığı olarak bilinmektedir.

Granit Tezgah Çizilir mi?

Granit tezgahlar içerisinde silikat, kuvars ve feldispat içeren yapılardır ve kolay kolay çizilmezler. Ancak çok güçlü darbeler ile yüzlerinin cilasını çizebilirsiniz.

Granit Tezgah Çizikleri Nasıl Giderilir?

Granit tezgah çizikleri sitemiz ve ilgili sayfalarımızda da detaylıca anlattığımız gibi, parlatma ve cilalama teknikleri uygulayarak giderilebilir ve sürekli canlılığı sağlanabilir.

Granit Tezgah Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

Granit tezgahlar dayanıklılığı, görsel güzelliği ve bütünlüğü 300 den fazla renk seçeneği ve doğal görüntüsü ile günümüzün en çok tercih edilen mutfak tezgah malzemesi olarak karşımıza çıkıyor. Isıya, güneş ışığına, su sızdırmazlığı, üzerinde ekmek ya da sebze kesebilmeniz, limon sitrik asit, sirke, gibi asidik bazlı kimyasallara karşı dayanıklılığı ile mutfaklarınızın vazgeçilmezi. Dezavantajları sıradan mermer ve mermerit ürünlerine göre fiyatının biraz daha yüksek olmasıdır. Ayrıca işinin ehli olmayan firmaların sattığı bazı kırmızı granit bloklarının, aktif olmayan radyasyon oranının normalden biraz fazla olduğu bilinmektedir. Bu sebeple mutlaka granit mutfak tezgahınızı işinin ehli firmalara yaptırmanızı tavsiye ederiz.

Granit Tezgah İyi mi?

Evet, son derece kullanışlı kolay kolay yapısı bozulmayan, kolay kolay çizilmeyen, kolay kolay çatlamayan üzerinde kesim yapabileceğiniz gayet dekoratif ve sağlıklı bir ürün.

Granit Tezgah Renk Değiştirme Olur mu?

Granit tezgah renk değiştirmez ve renk atmaz. Güneşe de maruz kalsa ısıya da maruz kalsa (aşırı ve sürekli ısı hariç) içerisindeki silikat, kuvars ve feldispat sayesinde sağlam ve kuvvetli yapısıyla bozulmaz.

Granit Tezgah Tamiri Yapılır mı?

Evet, her türlü sorunlarınız için çözümler üretmek üzere bizlere ulaşmanız için bekliyoruz.

Granit Tezgah Yanması Halinde Ne Yapmalıyız?

Aşırı deformasyona uğramış yangınlarda tezgahınızın durumuna göre çözümler üretiyor ve sizlere tamir edilebilecekse tamir ederek, gerekiyorsa da yenileme yaparak çözümler sunuyoruz.

Granit Tezgah Montajı Nasıldır?

Granit tezgah montajı bu konuda tecrübeli firmalarla yürütülmesi gereken bir süreç. Önce mobilya ölçümü yapılmalı, bu aşamadan sonra uygulanmak istenilen model üzerine seçim yapılmalıdır. Uygulamaya tezgah alın ölçüsü ve tezgah ölçüsü alınmak suretiyle işleme devam edilmelidir. Daha sonra süpürgelik ve kenarlık ölçüleri alınarak ürünlerin üretimi yapılmalıdır. Fabrikadan son kullanıcıya ulaştırılana kadar zarar görmemesi için ürünler sarılarak hazır hale getirilmeli, hazırlanmalı ve hazır mobilyalar üzerine uygulama yapılmalıdır. Her türlü montaj soru ve sorunları için arayınız.

Granit Tezgah Yapılması Nasıl Olur?

Granit tezgah yapımı dört aşamalı bir işlemdir. Birinci işlem ölçü alma ve ürün seçimi işlemidir. Doğru ölçü alımı bu aşamaların en can alıcı noktasıdır. İkinci aşama fabrikasyon yani imalat aşamasıdır. Bu aşamada ise en önemli husus seçilmiş granit kalıbının, tezgâhlarda ölçülere uygun olarak kesilerek evye, musluk ve lavabo kısımlarının hazırlanması kısmıdır. Üçüncü aşama hazırlanmış bu mutfak tezgahlarının taşınması, dördüncü aşama ise granit mutfak tezgah montajı kısmıdır. Granit tezgah yapıştırma ve işçiliğin en yoğun olduğu bölüm burasıdır. Tezgah düz bir şekilde oturtulmalı, suyun rahatlıkla akabilmesi, tezgah üzerinde kalmaması için en son hassas su terazisi ile ölçüm yapılarak hata payı bırakılmamalıdır.

Granit Tezgah Yapımı Nasıl Olur?

Granit tezgah yapımı mutfak altı mobilyaları hazırlanmış ve ölçüleri özenle alınmış teklifin fabrikada yapılması işlemidir. Fabrikada beğenilmiş olan renk ve desenin, büyük makinalarda (gerekiyorsa cnc makinasında) sulu kesimi yapılarak alıcı kişilerin istediği şekle getirilmesi, elle tadilat yapılması gereken yerlerin bireysel işçilikle hazırlanması, evye, musluk ve lavaboların takılması için müşterinin beğenisine sunulması işlemidir. En son hassas su terazisi ile ölçüm yapılarak hata payı bırakılmamalıdır.

Granit Tezgah Nasıl Cilalanır?

Güzelce temizleyeceğiniz mutfak tezgahınızı kendi başınıza yapabileceğiniz basit granit tezgah parlatma cilası ile silerek parlatabilirsiniz. Bir bardak ılık su içerisine bir kahve fincanı dolusu kabartma tozu ekleyin. Bağdaşık hale gelene kadar yani homojen hale gelene kadar karıştırın. Ardından bir penye ya da kâğıt havlu yardımı ile, hazırladığınız cilayı granit mutfak tezgahının üzerine yavaşça yedirin. Tüm yüzeyi iyice ovduktan sonra, temiz bir bez ve ılık su yardımı ile yüzeye temizleyin ve cila artıklarından arındırın. Son derece parlak ve ışıltılı bir yüzeye kavuştuğunuzu göreceksiniz. Böylece granit tezgah parlatılır, sorusuna da en güzel cevabı uygulayarak almış olacaksınız.

Granit Tezgah Nasıl Parlatılır?

Granit parlatma işlemi silim işlemi yapılarak ve solüsyonlu parlatıcılar sayesinde parlatılarak yapılır. Granit tezgah parlatma sizin de evinizde kolaylıkla yapabileceğiniz bir işlem. Satın alacağınız granit tezgah parlatıcısını yumuşak bir bezle yuvarlak ve dairesel hareketler ile granit mutfak tezgahınızın üzerine uygulayın. Daha sonra uygulamış olduğunuz granit tezgâh parlatıcısını su ile en ufak leke kalmayacak şekilde temizleyin. Güzelce temizleyeceğiniz mutfak tezgahınızı kendi başınıza yapabileceğiniz basit granit tezgah parlatma cilası ile silerek parlatabilirsiniz. Bir bardak ılık su içerisine bir kahve fincanı dolusu kabartma tozu ekleyin. Bağdaşık hale gelene kadar yani homojen hale gelene kadar karıştırın. Ardından bir penye ya da kâğıt havlu yardımı ile, hazırladığınız cilayı granit mutfak tezgahının üzerine yavaşça yedirin. Tüm yüzeyi iyice ovduktan sonra, temiz bir bez ve ılık su yardımı ile yüzeye temizleyin ve cila artıklarından arındırın. Son derece parlak ve ışıltılı bir yüzeye kavuştuğunuzu göreceksiniz. Böylece granit tezgah parlatılır, sorusuna da en güzel cevabı uygulayarak almış olacaksınız.

Granit Tezgah Nasıl Hesaplanır?

Granit tezgahlar hesaplanırken önce alınlık kısmı yükseklik ve uzunluk olarak hesaplanır. Daha sonra mutfak tezgahının derinlik ve uzunluğu hesaplanır. En son olarakta tezgah üzerinde lavabo, evye ve muslukların nereye konulacağı hesaplanır. Ve buna göre kesim yapılmak üzere fabrikaya bilgiler yollanır.

Granit Tezgah Nasıl Sökülür?

Granit tezgah nasıl sökülür sorusu mutfak dolabı ile birlikte tezgah sökülecekse önce üst kısımdaki granit duvarda tutunduğu süpürgelik kısımları sökülerek başlar. Daha sonra tezgah kalıp halinde sökülür sonrasında da mutfak dolapları kaldırılır. Tabii ki bu işlem için spiral vb. el aletleri ve iyi bir işçilik gerekmektedir. Mutfak dolabı sökülmeyecekse çok dikkatli olmalı yerine tekrar konulacak tezgahın rahat oturtulabilmesi için mutfak dolaplarına zarar verilmemelidir.

Granit Tezgah Ölçüsü Nasıl Alınır?

Profesyonel işçilik isteyen bu kısım boydan boya ve enden ene ölçümlenerek yapılır. Tüm parçalar ayrı ölçülür. Tek parça olan kısımlarda ise kenar ve köşelerin tam oturması sağlanmalı suyun dışarı taşmasına mahal vermeyecek şekilde ölçümler yapılmalıdır. Tabii ki musluk ve evye, lavabo yerleri de hassas ölçülmesi gereken yerlerdendir.

Granit Tezgah Kenarı Nasıl Olmalı?

Granit tezgah kenarı yapımı isteğe göre yapılsa da usta dili ile konuşmak gerekirse kenar köşelerinin yuvarlak yapılarak çalışan kişiye zamanla zarar vermemesi oval kesimli kenar köşelerin daha kullanışlı olduğu tespit edilmiştir. Ancak istenirse kenarları yükseltilerek te tasarlanabilir. Bu tarz talep edilmesinin sebebi, suyun tezgah dışına akmasını önlemek içindir, ancak bizim gibi tecrübeli firmalar için suyun akış yönünü belirlemek sorun olmayacağından, hangi modeli arzu ederseniz kullanışlı olarak o modeli uygulama imkânımız vardır.

Granit Tezgah Nasıl Kullanılır?

Tüm mutfak tezgahlarında olduğu gibi granit tezgahlar da ıslak kalmamasına dikkat edilerek ve aşırı kimyasallar ile asidik tarzı sıvılardan korumak gereklidir. Ancak granit mutfak tezgahlarının avantajları çok fazladır. Kolay kolay kırılmaz. Kolay kolay aşınmaz. Kolay kolay renk, desen atmaz. Kolay kolay çatlamaz, aşınmaz. Işığa karşı dayanıklıdır. Üzerinin cilası kolayca gitmez. Ekmek, sebze vb. malzemeleri kesmek için tezgahı kullanabilirsiniz.

Granit Tezgah Nedir?

Kısaca granit tezgah bu son yüzyılın en kıymetli buluşlarından biri, evimizin en çok kullandığımız odasının ışıltısı ve dekorasyonudur. Granit tezgah kullanıldığı yerlere kattığı pozitif enerji ve sağlamlık, renk seçimi, desen kombinasyonlarının sınırsızlığı gibi yüzlerce seçeneği önümüze sunan yarı kıymetli taşların en kıymetlilerinden.

Granit Tezgah Uygulamaları

Granit tezgah uygulamaları bir dizi operasyon olayın doğru koordine edilerek bütünlüğün sağlanması işlemidir. Bu uygulama esnasında firmamız tarafından sunulan hizmetler ve işlemler ile birlikte yaptığımız işçilikler de kısaca şunlardır; granit tezgah yenileme, granit tezgah dolgu, granit tezgah zımpara, granit tezgah yapıştırma, granit tezgah bakımı, granit mermer tezgah cilası, granit tezgah delik kapatma, siyah granit tezgah cilası, granit tezgah delici işlemi, granit tezgah cilası gibi işlemler için müessesemize başvurabilirsiniz.

Granit tezgah yapıştırıcı ihtiyaçlarınız ve granit tezgah nasıl yapıştırılır, granit tezgah çatlaması ile ilgili sorularınız içinde arayabilirsiniz. Granit ile alakalı tüm soru ve sorunlarınız için bir telefon kadar uzağınızdayız.

Granit Lavabo

Granit lavabo, granit evye banyolarımızın, mutfaklarımızın, yeni yeni de balkonlarımızın lavabo, evye ihtiyacını en dekoratif şekilde karşılayan harika ürünler. Ayrıca su emmemesi sebebiyle kireç tutmaz ve her zaman ışıl ışıl kalır. Çizemezsiniz, bu sebeple parlaklığını kaybetmez. Mukavemetli yapısıyla kırılmaz veya çatlamaz. Kristalize zemini ile suyun akışı kolaylaşır ve akıntının sesi bile emilir. Leke tutmaz, güneşten etkilenerek renk atmaz, rengi bozulmaz, bulaşıkların etkisi ile matlaşmaz ve yıllarca asıl haliyle hizmet etmeye devam eder. Su tutmadığı için koku da yapmaz. Sıcak- soğuk su ve ısı değişimlerine karşı da oldukça dayanıklıdır. Granit lavabolar son derece sağlıklı ve kullanışlı ürünlerdir. Özellikle granit mutfak lavabo ürünlerimizde renk, desen, tip ve figür çeşitliliği ile sizleri bekliyor ve onlarca seçenek sunuyoruz.

Klasik ve modern granit lavabo uygulamaları açısından, iki tip granit lavabo üretimi yapılmaktadır. Cnc tezgahları, el spiralleri ve aparatları ile oyma olarak yapılan lavabolardır ki, bunlar biraz ağır malzemelerdir. Bir diğeri de granit granüllerinin yüksek basınç altında yapıştırıcılar ile homojenize edilerek üretildiği granit lavabolardır. Bu lavabolarda granit granül oranları en az % 85 oranında olmaktadır. Lavabo kullanıcılarının korkulu rüyası lavabolarının çatlayıp kırılarak su sızdırmasıdır. Bu iki üretim şekli de dayanıklılık bakımından mükemmel sonuçlar vermektedir. Taştan yapılmış granit lavabolar modern ve klasik yapılmış tüm tezgahlar için uyum sağlar, çok güzel tasarım ve kullanışlı sonuçlar ortaya koyar. Ürettiğimiz tüm granit ürünlerde olduğu gibi, granit lavabo ve granit evyelerde de uyumlu, sağlam, kullanışlı, dayanıklı ve estetik tasarımlarla gönülleri fethetmeye devam ediyoruz. Granit lavabo tezgahı ile iç mekanlarla son derece bütünleşen granit lavabo tasarımlarımızda onlarca renk, desen ve tip seçeneğine de sahipsiniz. Granit lavabo banyo uygulamalarımızda da modern ve klasik tarz tercihlerinize hitap eden ürünler, banyonuzun renkleri ile bütünleşiyor ve banyonuza değer katıyor.

Granit lavabo taşı üretimi Türkiye de sayılı fabrikalar arsında olan firmamız, kendi tasarlayarak ürettiği lavabolar ile iddialı ve öncü. Ayrıca granit hilton lavabo, granit taş lavabo, granit köşe lavabo, lavabo altı granit ürünlerinde de yenilikçi ve öncü tasarımları ile iç piyasada yurdumuz insanının ve ihraç ettiği ürünlerle de kullanıcıların vazgeçilmezi olmaya devam ediyor.

Granit Mutfak Banyo Lavabo Modelleri ve Çeşitleri

Granit mutfak banyo lavabo modelleri farklı lavabo çeşitliliği ile dikkat çektiği gibi aynı zamanda farklı renk seçenekleri ve hatta granitin üretiliş biçimiyle alakalı olarakta sizlere geniş ürün yelpazesi sunuyor. Öncelikle granit lavabo tipleri ile alakalı örneklerden bahsedelim. Tezgah ile yekpare olanlar en popüler tercihler arasında. Ardından geniş ve içerisine çokça malzeme koyarak yıkayabileceğimiz geniş ve derin evyeler çok tercih ediliyor. Bu ürünler sebze ve meyvelerin su içerisinde bekletilebilmesinden tutunda kilolarca malzemeyi taşıyabilmesi ile de ön plana çıkıyor. Yayvan tipli lavabolar ki bu tarz lavabolar da oval, dikdörtgen, kare ve yuvarlak tercihlerimiz de mevcuttur. Bu tarz lavaboların tercih sebebi ise evinizin mutfağı ne kadar dar ye de geniş olursa olsun size aynı ergonomik ve kullanışlılık avantajından yararlandırabiliyor olması. Özellikle oval granit lavabolar göründüğünden çok daha fazla hacimlidir. Farklı göz ve kâse seçenekleri ile de hizmette sınır yoktur, burada ki kaseler çözülmesini istediğiniz ürünler ve sirkeli su da bekletmek isteyebileceğiniz sebze ve meyveleriniz için kullanışlı olacaktır. Düsturunu taşın suyunu çıkartmak olarak koyan firmamız, insan odaklı ürün ve hizmetleriyle ayağınıza sağlığı ve medeniyetin zamanımıza yansıyan ışıltılarını taşıyor. Bölmeli granit lavabolar ile de çeşitlendirdiğimiz lavabolarımız renk konusun da da iddialı. Derinlik tercihi yapabilme özelliği onlarca farklı ebattaki lavabolardan seçiminizi yapabilirsiniz. Burada aşırı derin lavaboların uzun süreli kullanımlarda sırt ve bel ağrısı yapabildiğini unutmamalısınız. Renk seçimini mutfak ya da banyo mobilyalarınız ve duvar renklerinizle uyumlu yaptırmakta fayda olduğunu düşünüyoruz. Bu ve diğer granit lavabo ile alakalı konularda destek ve yardımlarımız her zaman siz kıymetli takipçilerimizle birlikte olacaktır.

Granit Lavabo Temizliği

Son derece hijyenik ve su geçirgenliği sıfır olan granit lavaboların, kullanımı kadar temizliği de kolaydır. Gözeneksiz granit yapıların en önemli özelliklerinden biriside kristalize ve parlak yüzeyleri sebebiyle kireç, kir, yağ, leke ( çay lekesi, sirke lekesi) tutmamasıdır. Granit lavabo temizleyici olarak kullanabileceğiniz ögeler olarak, sabun ve yumuşak bir parça bez ya da hafif bir fırçayı kullanarak ovalamanızı önerebiliriz. Bulaşık yıkama makinasının bulaşık parlatma suyunu da herhangi bir camsil kabına koyarak ve ağız aparatının konumunu da sprey konumuna getirerek yeterli temizliği son derece pratik bir şekilde yapabilirsiniz. Çok etkili bir çözüm olduğunu göreceksiniz. Granit lavabo temizliği diğer lava boların temizliğinden çok daha kolaydır. Parlak yüzeyler su tutmaz su tutmayan yüzeylerde de zaten koku ya da leke oluşumu kolay kolay oluşmaz.

Granit Mutfak Banyo Hilton Lavabo Fiyatları

Granit mutfak banyo hilton lavabo fiyatları denince üretim kalitesi ve ürün çeşitliliği, işçilik kalitesi  ve ürünlerimize verdiğimiz garantiler ile bizi ilk sıraya koymalısınız diyoruz. Granit mutfak banyo lavabo fiyatları ürün büyüklüğü, derinliği, kase adedi ve çeşidi ile alakalı olarak değişkenlik gösterir. Granit malzemelerin birim fiyat hesaplamaları metre tül üzerinden yapılmakta olsa da, bu kere lavabonun renginden, ürünün tipine kadar olan açıklıkta ve oranlar da granit lavabo fiyatları değişkenlik gösterir. Granit banyo ve mutfak lavaboları alırken estetik, zarafet ve ekonomik bir satış platformunun yanı sıra, kaliteli işçilik, ürün kalitesi ve sürekliliği de göz ardı edilmemeli, değerlendirmelerinizi bu bakış açısıyla yapmalısınız. Granit lavabo en ucuz fiyatları uygulama satış noktası Afyon’daki fabrikamız, Ankara’daki merkezimiz ve internet üzerinden ulaşabileceğiniz sitemizden yapıyoruz. Granit banyo ve lavabo çeşitleri ve fiyatları ile ilgili sorularınız içinde sitemizden ya da telefonlarımızdan bizlere ulaşarak detaylı bilgi edinebilirsiniz. Sağlıklı, en doğru, en detaylı bilgiyi ve fiyatları yılların tecrübesi üreticiden alırsınız. Tüm sorularınızın cevapları için taşın suyunu çıkaran firma olarak buradayız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.