Gri Granit Fiyatları ve Gri Granit Çeşitleri


Gri granit; içeriğinde kuvars, alkali feldspat, mika ve koyu renkli minareleri çeşitli oranlarda bulunduran açık renkli ve asidik derinlik kayaçlarıdır. Yer altında magmanın soğumasıyla oluşan granit kayaçlar, maden ocaklarında özel makineler ve insan gücü ile çıkarılmaktadır. Dünya üzerinde farklı yerlerde bulunabilen gri granit kayaçları; ülkemizde Edremit, İstanbul, Edirne ve Bursa illeri başta olmak üzere çok sayıda vilayette bulunmaktadır. Taneli görünüme sahip gri granit kayaçları, konstrüksiyon ve uygulama süreçlerinde dayanıklı yapısından dolayı sıklıkla kullanılmaktadır. Gri granit kayaçları, sert zemin peyzaj tasarımlarında nemlenmeye dayanıklı olmasından ötürü en çok tercih edilen yapı malzemelerinden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunlarla birlikte gri granit, çeşitli hava şartlarına uygunluğu, ısıya ve asitlere dayanıklı olması, kolay işlenmesi ve temizlenmesi gibi özelliklerinden dolayı çeşitli projelerin uygulama süreçlerine dahil edilen önemli bir yapı malzemesi olarak konumlandırılmaktadır.

 

Gri Granit Fiyatları

Gri granit fiyatları; uygulanan proje doğrultusunda kullanılacak granit çeşidi ve belirlenen gri granit tipinin kalınlık, yükseklik ve uygulamanın yapılacağı toplam metraj üzerinden bütçelendirilmesi ile belirlenmektedir. Bu nedenle uygulama aşamasındaki proje süreçlerinde yapılan malzeme seçimi önemli bir noktada durmaktadır. Uygulanan tasarımın estetik seviyesinin desteklenmesi, malzemenin yeterli mukavemet değerine sahip olması ve proje bütçesine uygun hareket edebilmek adına seçilecek gri granit çeşidi büyük önem teşkil etmektedir. Siz de gri granit fiyatları ile ilgili olarak daha detaylı bilgi almak isterseniz, Gracines yetkilileri ile iletişime geçip konuyla ilgili en güncel bilgileri alabilirsiniz. Bununla birlikte granices.com üzerinden teklif isteyerek fiyat alabilirsiniz.

 

Gri Granit Çeşitleri

Gri granit, ürün yelpazesinin oldukça geniş olduğu bir alt başlıktır. Gri granit çeşitlerinden biri olan Hisar Gri Granit, yerli üretim granitlerdendir. Eskişehir’de çıkarılan Hisar Gri Granit, üzerinde yer alan gri renkli küçük noktalar ile estetik bir duruş sergilemektedir. Yüzeyinin parlak ve sert olmasından dolayı özellikle tezgah, lavabo, cephe, merdiven ya da duvar kaplama; masa, sehpa gibi ürünlerin yapımında sık kullanılan bir granit tipidir. Gri granit çeşitleri arasından bir diğeri de İzmir’in Bergama ilçesinde çıkarılan ve adını bundan alan Bergama Gri Granit’tir. Sertliği ve yüksek mukavemeti ile bilinen bu granit tipi, zor doğa şartlarında kullanıcıya kolaylık sağlaması yönüyle sert peyzaj yapı elamanı olarak döşemelerde çok sık kullanılmaktadır. Bergama Gri Granit; mutfak, banyo veyahut cephelerde farklı bir estetik zevk yakalamak isteyen kullanıcıların da ilgi odağı haline gelmektedir. İthal gri granit çeşitleri arasında bulunan Diamound Galaxy Granit, Hindistan kökenlidir. Bergama ve Hisar modellerine göre biraz daha açık renkli olan ürün, dekoratif olarak en çok tercih edilen gri granitler arasındadır. İthal granit çeşitlerinden bir diğeri ise Brezilya menşeili Meteorus Granit’tir. Dumanlı koyu gri rengi ve dokusu ile mutfak tezgahları, pencere pervazları, duvar ve merdiven kaplamaları ve döşemelerde oldukça modern bir görünüm sunmaktadır. Siz de uygulama yapacağınız alan için en uygun ürünü çok sayıda gri granit çeşidi arasından hızlı ve kolay bir şekilde seçebilirsiniz.

 

Gri Granit Kullanım Alanları

Gri granitler, yapım süreçlerinde farklı mekanlar için kullanıma elverişli bir üründür. Bu nedenle iç mekan ve dış mekan tasarımlarına rahat bir şekilde dahil edilebilmektedir. İç mekanlarda özellikle mutfakta tezgah, duvar ve zemin döşemelerinde, banyoda farklı cephe ve zemin yüzeylerinde, pencere pervazlarında, merdivenlerde, çeşitli cephe ve duvarlarda, şöminelerde, masa ve sehpa gibi ürünlerde şık bir görünüm sunmaktadır. Gri granitler; dış mekanlarda ise zemin döşemeleri, anıt mekanlar ya da çeşitli kent mobilyalarında rahat bir kullanım imkanı sağlamaktadır.

 

Gri Granit Blok

İç ve dış zemin cephe kaplamalarda, banyo ve mutfak tezgahlarında kullanabileceğiniz gri granit blok doğal taşların kalitesi ve estetik dokusu ekstra bir ayrıcalık sunacaktır. Aksesuar ve mobilyalarla uyumlu olan bu taşların doğal yapısı göz önünde bulundurulduğunda hijyenik ve pratik çözümler yaratması da beklenmelidir. Grinin üzerinde yer alan damar ve desenlerdeki çok çeşitlilik özellikle ev dekorasyonlarına şahane bir estetizm getirecektir.

Gri granit blokların renk karakteristiği ve kalitesi her müşteri için eşsiz bir değer olmaktadır. Tasarım ve dekorasyon sürecinin gözde ürünleri arasında yer alması da grinin getirdiği tüm özsel parıltıyı ortaya çıkarmaktadır. Kirlenme olasılığının düşük olduğunu ve ev içi kullanımlarda önerilen tasarımsal dokunuşlar sunduğunu bilmelisiniz.  Granit masa uygulamalarında faydalanabileceğiniz bu taşların merdiven basamaklarında, yer döşemelerinde ve denizlik alternatiflerinde eşsiz bir neden olduğunu eklememiz gerekiyor.

Gri Granit Blok Fiyatları

Cilalı, yakılmış ya da pahlı olarak çok çeşitli yöntemlerle kullanabileceğiniz gri granit blok fiyatları hakkında kesin bir ücret belirleyebilmek için bizleri arayabilirsiniz. Firmamızın alanında uzman ve deneyim sahibi ekibi tarafından satın alınacak gri granit blok ürünün ölçüleri, kullanım alanı ve miktarı gibi birçok seçenek değerlendirilecektir. Avantajlı bir fiyat yaptırımdan yararlanmanız kaçınılmaz olacak ve firmamız sizlere her konuda yardımcı olacaktır. Güncel yapı ve doğal taş piyasasındaki değişken fiyat ve ürün modelleri içinde bilgi alabilirsiniz.