Gri Mermer Çeşitleri & Modelleri ve Fiyatları


Sofistik bir zarafetin en güzel tonlarını yakalamanızı sağlayacak Gri mermer ürünlerimiz ile şimdi tanışın. Farklı, kaliteli tasarımların ve doğanın kendine özgü renklerinden oluşturduğumuz özel seçkimizden kişisel zevklerinle uyum sağlayacak en iyi ürünleri keşfedin. Granices olarak bizler ülkemizin en iyi madenlerinden çıkan mermer türlerini sizler için yüksek kalite standartlarında işliyoruz. Dizayn ekibimiz ile birlikte özel bir seçki hazırlayıp sizlerin beğenesine sunuyoruz. Ürünlerimizin her biri Premium segment ürünüdür fakat tüm müşterilerimiz 1. Sınıf kalite ile tanışsın diye uygun fiyat avantajı sağlıyoruz. Beğendiğiniz modelin adını, toplam metraj sayısını, uygulanacak alanı seçtikten sonra bizimle iletişime geçin. Uzman kadromuz sizlere en iyi şekilde yardımcı olsun en kısa zaman içinde planladığınız güzel görünüme kavuşun.

Gri Mermer Ocakları

Gri Mermer’in ülkemizde çıkarıldığı birçok ocağı var fakat bizler yalnızca en kaliteli hammaddenin çıktığı ocaklar ile çalışıyoruz çünkü sizlere her zaman en iyisini sunmak bizim boynumuzun borcu. Biz bu anlayışla sizlere hizmet ediyor, kaliteli ürünler ile siz değerli müşterilerimizin memnuniyetini kazanmak için çalışıyoruz. Ülkemizin en değerli mermer ocakları şu şekildedir: Afyon, Alanya, Marmara, Uludağ, gri renk mermerin en karakteristik yapı da olduğu bölgelerdir. Müşterilerimizin zevklerinize uygun olarak yurt dışından ithal ettiğimiz ürünlerimiz de bulunmaktadır. Unutmayın Granices her zaman en kaliteli ürünü, en iyi müşteri deneyimini sunar. Tüm bunlardan yararlanmak ve profesyonel kadromuzla tanışmak için hemen arayın.

Gri Mermer Çeşitleri

Ülkemiz bulunduğu coğrafya bakımından oldukça özel, dünyanın en iyi mermerine sahibiz üstelik tüm bu süreç dahilinde her bölge de kendine has karaktere sahip mermer üretimi gerçekleştiriyoruz.

Siz değerli müşterilerimize sunduğumuz gri mermer çeşitleri şunlardır:

 • Afyon Mermer: İçinde bulunan ufak çizgiler, ömür çizgisinin uzantısıdır. Uzun yaşamı ihya ederken evinize, kullandığınız yapıya ferahlık, doğalık katar.
 • Alanya Emperador Light Mermer: Aydan bir parça, öylesine kasvetli, öylesine aydınlık bir görüntü, dekoratif bir güzellik siz değerli müşterilerimize sunduğumuz özel bir fırsat.
 • Kaplan Postu Mermer: Gücün, durağanlığın mermer de vücut bulmuş hali.
 • Marmara Mermer: 3 farklı modeli ile sizlere en iyi deneyimi sunar. Panda, gri, pijama modellerinden birini seçerek yüksek kalite standartlarına sahip mermer deneyimi yaşayabilirsiniz.

Bu çeşitler dışında tundra, Uludağ, antrasit, Azdavay, Aksaray, Bursa, Balıkesir, İran, İzmir, İspanya, gri rengi mermer çeşitlerimizi de tercih edebilirsiniz. Stoklarımızı en kısa zaman içinde güncel hale getireceğiz.

Gri Mermer Kullanım Alanları

Mermerler geçmişten günümüze uygarlıkların en çok kullandığı, kullanım alanlarını genişlettiği ham maddelerden biri olmuştur. Bir dönem ağırlıkla saraylarda, heykellerde kullanılan bu doğal güzellik günümüzde yapılarda, evlerde, ev eşyalarında, mezarlıklarda, çeşmelerde estetik bir görünüm için tercih edilmektedir. 

Gri mermer kullanım alanları yaygın olarak şu şekildedir:

 • Masalar,
 • Sehpalar,
 • Fayanslar,
 • Banyolar,
 • Mutfaklar,,
 • Seramikler ve Karo
 • Karo
 • Merdiven ve Basamak
 • Zemin Döşeme ve  Kaplama 
 •  Sabunluk
 •  Zigon Ve Orta Sehpa
 •  Tv Ünitesi
 •  Yemek Masası Ve Yemek Takımı 

Tüm bunlara ek olarak yapılarda, dış cephe, cephe kaplama, zemin döşeme olarak tercih edilmektedir. Sizlerde hayalinizde ki estetik görünümü yakalamak için sizlere sunduğumuz özel modeller arasından seçiminizi yapın. Evinizin dekorasyonunu tamamlayıcı nitelikle birçok ürüne listemizde yer verdik. Aynı şekilde markanıza, ofisinize, iş yerinize, prestij kazandırmak istiyorsanız kişisel zevklerinize uygun olan model, renk, türü bularak sipariş verebilirsiniz. Seçimlerinizi yaptıktan sonra uzman kadromuzla iletişime geçin. Bu konu hakkında daha detaylı bilgi almak için tek yapmanız gereken deneyimli müşteri personelimiz ile iletişime geçmektir. Granices güvencesi ve hizmet kalitesi ile tanışarak en iyiye sahip olmanın rahatlığını yaşayın. Müşterilerimize her zaman tam destek sağlıyoruz.

Gri Mermer Fiyatları

Mermerleri fiyat açısından değerlendirmek oldukça yanlış bir kanıdır. Değerlendirme kriterleri olarak mermerin ömrü, sunulduğu yapı ve bulunduğu ortama kattığı güzellikleri ve sunduğu deneyimi baz alırsanız tam olarak test etme şansına sahip olabilirsiniz. Sağlam yapısıyla uzun ömürlü olan mermerler, estetik zevkinize katkı sağladığı sürece fiyat bakımından her zaman avantajlıdır. Bizler Granices olarak her zaman müşterilerimize en iyi fiyat avantajı sunuyoruz. En kaliteli ürünleri müşterilerimizle buluşturuyoruz. Gri Mermerlerde müşterilerimize sunduğu fiyat aralığı metre kare başına 40 TL’den başlayıp, 180 TL’ye kadar çıkabilmektedir. Ayrıca Blok ve Plaka Satışlarımızda mevcut olup tedarik ve fiyatları sizlere sunmaktayız. Sağladığımız uygun fiyat avantajından, hizmet kalitemizden yararlanarak en iyisine sahip olma şansını yakalayın. Evinizi, işinizi, yapıları mermerin doğal güzelliği ile tanıştırın.

Gri Mermer Nasıl Temizlenir?

Gri mermer tezgâhları ve zeminleri lekelerden, çiziklerden korumak ve temiz kalmasını sağlamak için, öncelikle yalıtım malzemesiyle kaplatabilirsiniz. Bu uygulamanın bir profesyonel yardımıyla yapılması gerekir. Ancak, yaptıracağınız uygulama gri mermerin daha uzun süre temiz kalmasını sağlayacaktır.

Gri mermer nasıl temizlenir? En kolay biçimde iki yöntemle yapılabilir.

Bunlardan ilki; Bir miktar karbonat gri mermerin üzerine serpilir ve fazla bastırmadan yumuşak bir bez yardımıyla zemin ovularak silinir. Ancak, çok lekeli zeminler için karbonatı serpip birkaç dk. Beklemek de faydalı olacaktır. G654 Granit, G603 Granit, Azul Platino Granit, Brujet Granit, Meşhed Granit, Bianco Sardo Granit, Hisar Gri Granit ürünlerimizden bazılarıdır.  

İkincisi; 2-3 adet tebeşir ezilerek toz haline getirilir, yumuşak bir bez hafif nemlendirilerek ve toz tebeşir ile gri mermer ovularak silinir.

Her iki uygulama sonrası soğuk su ile silinen yüzey durulanır, oluşan su lekelerini önlemek için temiz mikro fiber veya pamuklu bez ile kurulanır.

Uygulamalarınızın zarar vermeyeceğinden ve leke bırakmayacağından emin olmak için mermerin gözden uzak köşesinde deneme yapmayı unutmayınız.