Kırmızı Mermer Fiyatları ve Kırmızı Mermer Çeşitleri


Mermer bloklar ham haldeyken farklı uygulamalar yapılabilmektedir. Özellikle kırmızı renkli mermer bloklar tecrübeli usta ve iç mimarların ellerinde başta dekoratif duvar kaplamaları olmak üzere pek çok ürün olarak şekillendirilmektedir. İstek üzerine kırmızı mermer kullanılarak lavabo, masa, sehpa, evye gibi dekorasyon eşyalarının yanı sıra heykel, tabla gibi süs eşyaları da üretilmektedir. Sadece küçük boyutlu eşyalar değil büyük boyutlu üretimlerde yapılmaktadır. Büyük boyutlu plakalar ile kırmızı renkli mezar ve mezar taşı, zemin ve duvar döşemeleri kullanılmaktadır. Kırmızı mermer hem dünyada hem de ülkemizde sınırlı rezerve sahiptir.

Ülkemizde Muğla ve Elazığ’da üretilmektedir. Nadide bir ürün olan kırmızı mermer, çeşit olarak da oldukça azdır. Güzel görünümü, eşsiz motifleri ve doğal kırmızı rengi ile görenleri kendisine hayran bırakan kırmızı mermer çeşitleri, az sayıda olmasına karşın çok talep edilmektedir. Bu kadar rağbet edilmesinin sonucu olarak diğer mermer türlerine oranla biraz daha pahalı olan kırmızı mermer fiyatları firmalara göre değişkenlik göstermektedir. Kırmızı mermer üzerine uygulanan işlemler; dolgulu veya dolgusuz, parlatmalı, cross cut ya da vein cut kesimli, cilalı, fırçalı ya da eskitme, patlamalı ya da patinato ve kumlama olarak sayılabilir. Bu işlemler uygulama alanına göre yapılmaktadır. Yapıların her noktasında kullanılabilen kırmızı mermer, ham ya da işlenmiş halde satışa sunulmaktadır. Kırmızı mermer, kullanıldığı her alana rengi ile canlılık ve hareket getirmektedir.

Kırmızı Mermer Fiyatları

Kırmızı mermer çeşitleri blok, birim ve metrekare olarak fiyatlandırılmaktadır. Farklı şekil ve ölçülerde özel istek üzerine hazırlanan ürünlere ise ürünün özelliklerine ve işçiliğine göre fiyat biçilmektedir. Fabrika satışlarında projelendirilen ürünler özenle ve tecrübeyle harmanlanarak muhteşem bir şekilde hazırlanmaktadır. Kırmızı mermer kullanılarak üretilen her ürün birbirinden farklıdır ve kendine has özelliklere sahiptir. Birebir aynı özelliklere sahip olan ürünleri kırmızı mermer ile üretmeye mermerin kendisi izin vermemektedir. Kırmızı mermerlerin her biri diğerinden çok daha farklı desen, figür, renk tonu, ahenk ve dekorda olmaktadır. Bu mermer, bloklar halinde mermer ocağında çıkarıldıktan sonra özelliklerine bağlı olarak ne yapmaya uygun ise o alanda kullanılmaktadır. Kırmızı mermer çeşitlerinin kendi aralarında bile farklı özelliklere sahip olmalarından dolayı sabit bir fiyat verilememektedir. Her blokun, her üretilen ürünün fiyatı farklı olmaktadır. Arzın yetersiz oluşu ve talep fazlalığı da kırmızı mermer fiyatı üzerinde etkili olmaktadır. Bu nedenle edinmek istediğiniz kırmızı mermer fiyatları için ürünün boyut, renk tonu ve şeklini belirleyerek firmayla iletişime geçmeniz gerekmektedir. Ulaştığınızda granices.com, mermerle ilgili her konuda yardımcı olacaktır.

Kırmızı Mermer Çeşitleri

Her biri nadide bir parça olarak değerlendirilen kırmızı mermer çeşitleri farklı özelliklere sahiptir. Dünyanın her noktasından bu mermer çeşitlerine yüksek talep vardır. Herkes tarafından beğenilen eşsiz güzelliğe sahip kırmızı mermer çeşitleri şu şekildedir:

  • Elazığ Vişne Mermer
  • Rosso Levanto Mermer
  • Ege Kırmızı Mermer
  • Ege Bordo Mermer

Bunların yanı sıra Fusion Wow, Hollywood Red, Margot, Pink Onyx, Rosso Levanto, Rosalia Pink, Rosso Verona ve Starlica Onyx olarak adlandırılan birkaç kırmızı mermer çeşidi de üretilmektedir.

Kırmızı Mermer Kullanım Alanları

Geniş kullanım alanına sahip olan kırmızı mermer, genellikle canlı ve parlak renginden dolayı dekoratif süs eşyalarında kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra biraz daha fazla üretilebilen kırmızı mermer çeşitleri merdiven basamağı, zemin ve duvar döşemelerinde tercih edilmektedir. Az miktarda bulunduğundan dolayı kullanım alanı olarak diğer mermerlere göre daha sınırlı olsa da mezar ve mezar taşı yapılabilmektedir. Kırmızı mermer ile masa, sehpa, vazo, hamam, karo, fayans, mutfak ve banyo, tezgah gibi ürünlerde üretilmektedir. Genel kullanım dışında özel istek ile tespih, tabla gibi kişiye özel hediyelik ürünlerde tercih edilmektedir.

Kırmızı Mermer Plaka

Elazığ ve Muğla ocaklarından elde ettiğimiz kırmızı mermerlerimiz fabrikalarımızda özenle işlenerek kırmızı mermer plaka haline getiriliyor. Doğallığının yanında mermer taşları pozitif enerjileri ile de doğanın kendisine kattığı pozitif enerjileri bulunduğu ortamlara yayarlar.

Mermer kullanılan evlerde sağlamlığının yanı sıra mermerler temizlik, ferahlık ve huzur duygusu verirler. Kırmızı mermer taş ise ayrıca rengine has özellikleri ile bulunduğu ortama sıcaklık katar, ısıtır ve evleri ışıltılı sanatsal hanelere dönüştürür.

Dengeli ve sağlıklı bir hayatın şifreleri evlerimizde kullandığımız materyallerle de doğru orantılı oluyor aslında. Günümüzün çoğunu geçirdiğimiz evlerimiz etrafımızdaki doğallık ne kadar çoksa o kadar huzurlu hissettiriyor. İşte bu yapbozun en doğru parçası da mermer taşlardır. Evlerinizi süslemek ve uzun yıllar hizmet etmekle kalmıyor sizinle geleceğe yaptığı yolculukta sizin ruhsal açıdan rahat hissetmenize yardımcı oluyor.

Kırmızı plaka mermerin ışığını evinize yansıtın. Kaliteli ve eşsiz renkleri ile kırmızıyı evinize en güzel uygulayacak olan Granices ile mutlu mekânlara sahip olun. En güzel kırmızı her zaman yerin altından çıkarılmak için Granices’ i bekler.

Kırmızı Mermer Plaka Fiyatları

Teknolojiyi takip ederek geliştirdiğimiz ve en güzel şekilde işlediğimiz kırmızı mermerlerin fiyatları da evinize kattığı değer ve sağlamlığın yanında gayet makul fiyatlardan bulunuyor. Estetik, naif ve tablo tadında ürünlerimiz ve uygulamalarımızla yuvanıza sıcaklık getiriyoruz.

Kırmızı mermer plaka fiyatları uygun olmakla birlikte, kaliteli işçiliğimizi ve en güzel kırmızı mermerlerin arasından seçtiğimiz onlarca ürünleri sizlerle ulaşabileceğiniz rakamlardan buluşturuyoruz.

Yaşam alanlarınızın ve huzurlu ortamların paha biçilemez olduğunu hepimiz biliyoruz. Bunun yanı sıra sağlık için hijyenin de önemimin farkındayız. İşte bu iki kıymetli olguyu aynı anda sunabilen tek ürün mermerdir. Bu bilgilere sahip olan kişilerin günümüzdeki mermer fiyatlarının ne kadar uygun olduğunu anlaması geç olmayacaktır. Her eve uygun bir kırmızı mermer Granices’te mutlaka vardır.

Kırmızı Mermer Blok

Mermer blok ürünleri ham halde iken her türlü uygulama yapılabilir. Özellikle kırmızı mermer blok bilinçli ve tecrübeli uygulamalarımızla dekoratif kırmızı mermer duvar kaplamaları halini alıyor. Talep edildiği diğer alanlar ise kırmızı mermer lavabo, evye, kırmızı mermer masalar, kırmızı mermer sehpalar, süs eşyaları heykeller ve kırmızı mermer zemin döşemeleri olarak çok güzel yapı elemanlarına dönüşüyor. Blok halinde yaptığımız uygulamalarımızdan bir diğeri de kırmızı blok mezar imalatıdır.

Yurdumuzun Elazığ ve Muğla illerinden elde ettiğimiz bu nadide mermerleri her uygulamada hayran bırakacak motif ve desenlerle karşımıza çıkıyor. Sıra dışı mermerlerimizden olan kırmızı mermer üzerindeki uygulamalarımız uygulama yapılan alanlara göre dolgulu ya da dolgusuz, cilalı, parlatmalı, vein cut ya da cross cut kesimli, eskitme ya da fırçalı, patinato ya da patlatmalı, kumlama yöntem ve işlemlere tabi tutuluyor.

Evinizin hangi köşesinde kullanırsanız kullanın kırmızı mermer blok kesimi ürünlerimiz mekânınızı süsleyecek ve evinizde bahar çiçekleri açmasını sağlayacaktır.

Kırmızı Mermer Blok Fiyatları

Kırmızı mermer blok fiyatları doğrudan blok satışı da yapabildiğimiz ürün gurubundandır. Fabrika satışlarımızda projelendirilmiş kırmızı mermer ürünlerini özenle üreterek yılların tecrübesini dekoratif ve kendine has mermer ürünleri haline getiriyoruz. Zaten mermerin en büyük özelliği de budur sizin için ürettiğimiz mermeri sizden önce hiç kimse için üretmemişizdir veya sizden sonrada hiç kimse için üretemeyeceğizdir. Mermerin kendisi buna izin vermez. Her biri bir diğerinden farklı renk, desen, figür, dekor, renk tonu ve ahenkte olan mermer bloklar ocaktan çıkarıldıkları ilk anda herkes için biraz soru işareti taşır. İnsandaki parmak izi gibi her mermer kendine has parmak izi ile dünyaya gelir aslında. Bu sebeple her kırmızı mermer yapılan kişiye ve binaya özel olmaktadır.

Kırmızı mermer fiyat bilgisine sitemiz üzerinden ve bizleri arayarak ta ulaşabilirsiniz. Özel renklerden biri olan kırmızı mermer örneklerimizi site kataloglarında görebilirsiniz. Kırmızı blok mermer fiyatları alacağınız metreküp, metretül ve metrajına bağlı olarak değişiklik gösterir. Proje ve tasarımlarınıza uygun fiyat ve bilgi için arayın görüşelim.