Şık ve Modern Korkuluk-Trabzan Modelleri

Yapıların merdiven ve balkonlarında kullanılan trabzanlar emniyet açısından son derece önemlidir. Korkuluk trabzan üretiminde kullanılan malzeme yeterli emniyeti sağlayacak özelliklere sahip olmalıdır. Doğal taşlar, mermer ve granit gibi ürünler hem sağlam ve dayanıklı olmaları nedeniyle hem de şık görünmeleri nedeniyle modern mimarî yapıların trabzan-korkuluklarında sıklıkla kullanılıyor. Özgün tasarımları ile yapılara estetik bir görünüm kazandıran trabzan uygulamalarını yakından incelemek ve kendi yaşam alanlarınızı daha modern hale getirmek için granices.com sayfayı ziyaret ederek taş ve mermer trabzanlar hakkında bilgi alabilirsiniz.

Trabzan Nedir?

Merdiven kenarlarındaki boşlukların tehlike arz etmemesi için yapılan güvenlik uygulamaları genel olarak korkuluk ya da trabzan olarak adlandırılır. Korkuluk trabzan sadece merdiven boşluklarında değil balkon, teras vb. yerlerde de güvenlik sağlamak amacıyla bulunmak zorundadır. Yapıların daha estetik bir görünüm kazanmasını sağlamak için trabzan uygulamalarında farklı malzemeler kullanılabilir. Demir, sac, profil, pirinç gibi malzemelerin yanı sıra doğal taşlar ve mermer türleri de korkuluk trabzan yapımında kullanılan doğal malzemelerdir.

Trabzan Üretiminde Kullanılan Taş Türleri

Doğal taşlar, insanlar tarafından çok eski zamanlardan beri yapı malzemesi olarak kullanılır. Doğal taş sektörünün büyümesi ve gelişmesi ile birlikte günümüzde yapı malzemesi olmasının yanı sıra dekorasyon uygulamalarında da doğal taşların estetik özelliklerinden yararlanılır. Şık ve modern yaşam alanları oluşturmak için doğal taşlar cephe ve duvar kaplama, yer zemin döşeme uygulamalarında kullanıldığı gibi trabzan korkuluk üretiminde de yaygın olarak kullanılır. Mermer, traverten, granit, limra gibi taş türleri balkon ve teraslarda korkuluk olarak merdivenlerde trabzan olarak tercih edilir.

Doğal Taş Korkuluk Trabzan Özellikleri

Limra, mermer, traverten, granit gibi taşlardan üretilen korkuluk ve trabzanlar uygulama yapılan alana estetik bir görünüm kazandırır. Doğal taşlardan üretilen korkuluklar sağlam ve dayanıklı olduğu için hava şartlarına karşı yüksek mukavemet gösterir. Uzum ömürlüdür. Yıllar sonra bile ilk günkü gibi kalır. Sert ve dayanıklı olması nedeniyle taş korkuluk ve trabzanlar üst düzey güvenlik sağlar, darbelere karşı dayanıklıdır kolay kolay kırılmaz. Birçok farklı model seçeneğine sahiptir. Farklı mimarî özelliklere sahip yapılarla uyumlu model çeşitliliğine sahiptir.

Doğal Taş Korkuluk Trabzan Fiyatları

Mermer, granit, limra, traverten gibi taşlar sahip oldukları özellikler nedeniyle yapı sektöründe sıklıkla kullanılan taş türleridir. Yapıların görünümünde önemli değişiklikler yapan, yaşam alanlarınızın daha estetik ve dekoratif görünmesini sağlayan mermer, granit, limra, traverten korkuluk ve trabzanlar farklı fiyatlarla satışa sunulan ürünlerdir.

Limra trabzanlar beyaz olmaları nedeniyle özelikle villa, yazlık gibi konutların bahçe, çardak, balkon ve teraslarında kullanılan trabzan türleridir. Granit korkuluk ve trabzanlar da güvenlik amacıyla olduğu kadar estetik kaygıyla da tercih edilen ve uygulandığı alanın havasını değiştiren ürünlerdir. Mermer trabzanlar hem iç hem dış alanlarda koruma ve dekorasyon amacıyla kullanılan ürünlerdir. Antik ve rustik bir görüntü sağlayan traverten korkuluk trabzanlar şık olmaları kadar uygun fiyatları nedeniyle de tercih edilen yapı malzemeleridir. Siz de yaşam alanınızda köklü değişiklikler yapmak istiyorsanız granices.com sayfayı ziyaret ederek korkuluk ve trabzan fiyatları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

DUYURU

MERMER VE GRANİT SEKTÖRÜNDE BİR ÇOK ANAHTAR KELİMEDE 1. SAYFA VE 1. SIRALARDA YER ALMAKTAYIZ.

BU SEKTÖRDE MARKA OLMUŞ  PATENTLİ GRANİCES MARKAMIZI VE WEB SAYFAMIZI İŞ DEĞİŞİKLİĞİ NEDENİ İLE SATILIKTIR.

İLETİŞİM İÇİN granit@granices.com