Doğal Taş Merdiven Basamak Uygulamaları

Doğal taşlar geçmişte olduğu gibi günümüzde de yapılarda sıklıkla kullanılıyor. Sağlam ve dayanıklı olmaları nedeniyle kullanılan granit, mermer, traverten, limra vb. doğal taşlar dekoratif olmaları nedeniyle merdiven basamak kaplama ürünü olarak da tercih ediliyor. Doğal taşların kullanıldığı yapı uygulamalarını yakından incelemek, merdiven basamak uygulamaları hakkında fikir almak ve uygulama fiyatlarını öğrenmek için granices.com sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Doğal Taş Kaplama Ürünleri Özellikleri

Granit, traverten, limra, mermer, onyx gibi doğal taşlar inşaat sektöründe çok sık kullanılan taş türleridir. Bu taşların kaplama ürünü olarak tercih edilmesinde sağlam ve dayanıklı olmaları etkili olur. Ayrıca doğal taşlar nefel alan bir yapıya sahiptir. Sağlıklı ve estetiktir. Uygulama yapılan alanda görselliğin ön plana çıkmasını sağlar. Estetik olmaları nedeniyle doğal taşlar dekoratif uygulamaların vazgeçilmezidir. Geçmişte olduğu gibi günümüzde de sanatsal değere sahip yaşam alanları oluşturulmasında doğal taşların mucizevi güzelliğinden yararlanılır.

Granit Merdiven Basamak

Merdiven ve basamaklar bir yapının görselliğini ön plana çıkaran en önemli unsurlardan biridir. İç ve dış mekan merdiven basamak uygulamaları bu nedenle daha fazla özen ve dikkat ister. Bu amaçla merdiven kaplama ürünü olarak şık bir görünüme sahip doğal taşların kullanılması yaygındır.

Granit merdiven ve basamak kaplama malzemesi olarak kullanıan bir taş türüdür. Apartman basamakları ve yapıların iç merdivenlerinde kullanılan granit matlaşmaması nedeniyle uzun yıllar ilk günkü gibi parlak kalır. Granit taşı çok sağlam bir taştır, yapı itibari ile kaygan değildir. Granit mermer basamak uygulamaları uzun ömürlüdür, kolay yıpranmaz. Doğada doğal olarak siyah, beyaz, gri, yeşil gibi renklerde bulunan granit sahip olduğu özellikler ve kullanıcıya sunduğu avantajlarla yapı uygulamalarında ön plana çıkan bir taş türüdür.

Traverten Merdiven Basamak

Yapısı itibari ile güneş, yağmur, kar gibi dış etkenlere dayanıklı olması nedeniyle merdiven basamak uygulamalarında uzun yıllardır kullanılan traverten taşı uzun ömürlüdür. Zaman içerisinde yıpranmadağı ve bozulmadığı için dış cephe merdiven ve basamaklarda kullanılan bir üründür. Bakımı son derece kolaydır. Kir ve leke tutmaz. Bu nedenle iç mekan merdiven ve basamaklarda da traverten tercih edilebilir.

Merdiven Basamak Uygulamalarında Kullanılan Diğer Taş Türleri

Merdiven ve basamaklarda granit ve traverten dışında bazalt, andezit ve mermer kullanımı da oldukça yaygındır. Doğal görünümü ve sağlamlığı ile tercih edilen bir yapı ürünü olan bazalt çok eski zamanlardan beri kullanılan bir taş türüdür. Doğal bir görünüm elde edilmesi için patlatma işlemine tabi tutulan bazalt taşı, fileli veya filesiz olarak uygulanır.

Andezit taşı çoğunlukla açık alanlarda kullanılan bir merdiven kaplama ürünüdür. Kaymayan yapısı, sıcak ve soğuğa karşı dayanıklı olması, yağmur ve kar suyundan etkilenmemesi nedeniyle tercih edilen bir taş türüdür.

Mermer çok eski zamanlardan beri kullanılan bir taştır. Farklı renk ve dokularda üretilebilir olması mermerin iç ve dış mekanlarda dekorasyon amacı ile kullanılmasını sağlar. Mermer, merdiven ve basamak kaplama ürünü olarak da sıklıkla kullanılan bir taş türü olup çoğunlukla döner merdivenlerde ve kapalı alanlarda kullanılır. Temizliği son derece kolaydır, uzun ömürlüdür. Uygulandığı alana şık ve estetik bir görünüm kazandırır.

Doğal taş merdiven basamak uygulamalarını yakından görmek, uygulama fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için granices.com safyayı ziyaret edebilirsiniz.

DUYURU

MERMER VE GRANİT SEKTÖRÜNDE BİR ÇOK ANAHTAR KELİMEDE 1. SAYFA VE 1. SIRALARDA YER ALMAKTAYIZ.

BU SEKTÖRDE MARKA OLMUŞ  PATENTLİ GRANİCES MARKAMIZI VE WEB SAYFAMIZI İŞ DEĞİŞİKLİĞİ NEDENİ İLE SATILIKTIR.

İLETİŞİM İÇİN granit@granices.com