Mermer Çeşme

Mermer çeşme suyun sağlık, hayat olduğunun en güzel anlatımıdır. Temizliğin, hayırseverliğin ve diğerkâmlığın birer simgesi olmuş yapılardır. Su toplumsal kültürün dışavurumu ve ortaya çıkardığı eseridir. Bunun ortaya çıktığı en güzel örnekler ise mermer çeşmeler olarak görülür. Anadolu’ya geldiğimiz 1071 yılından bu yana yurt edindiğimiz her bölgeye çeşmeler, imaretler, kervansaraylar yapmış, insan odaklı yaşam şeklini benimsemiş, hayırseverliği hayatının bir sebebi saymış insanların yaşadığı yerlerdir bu yerler. Suyun hayat olduğu ve temizliğin ne kadar elzem olduğu bugünde anlaşılıyor.


Mermer Çeşme Modelleri


Mermer çeşme çeşitleri, ayazmalar ve sarnıçlarla Bizans zamanında daha sonrasında ise şehrin meydanlarına ya da kale içlerine kadar savaklar kemerler ve su kanalları açılarak ortaya konulmuş suyun kıymeti ve faziletleri hakkıyla takdir edilmeye çalışılmıştır. Mermer çeşme modelleri de bu tarih aralıkları boyunca yapılış şekilleri ve amaçları doğrultusunda ortaya çıkmıştır.


Mermer Osmanlı Çeşmesi

 

Mermer Çeşme Örnekleri

 


Mermer Çeşme Kaplama


Mermer çeşme kaplama faal olan çeşmelerin yenilenmesi (restorasyonu), tamiratı ya da tadilatı için yapılan ahde vefa eserlerdir. Tüm çeşmeler için uygulanabilen bu çalışmalar istek ve talep doğrultusunda onlarca renk, desen seçeneği ile sizlere sunuluyor.


Mermer Çeşme Fiyatları


Mermer çeşme fiyatları seçilen model, tarz, üslup, büyüklük, kaide yüksekliği, çeşme musluk adet sayısı gibi sebeplerle belirlenir. Mermer çeşme modelleri fiyatları da, seçtiğiniz modellerin tarzına göre belirlenmektedir. Ancak burada önemli olan ortaya konulan ürünün, ne kadar uzun ömürlü olmasını istediğimizdir. Mermer çeşmeler yüzyıllar boyu hizmet etmeleri ve faal kalmaları ile meşhurdur. Bu sebeple en güzel ve kaliteli eserler sizin istemeniz ve bizim maharetli ellerimizle ortaya çıkacaktır. En güzel modeller ve eserleri birlikte ortaya koymamız dileğiyle, mermer çeşme hayrat fiyatları birçok seçenek ve modellerle emrinizde. Dilerseniz Anadolu’nun seçkin mermeri olan Afyon mermer çeşme fiyatları açısından da sizlere yardımcı olabiliriz. İşlemeli mermer çeşme ve mermer bahçe çeşme tipleri içinde, mermer hayrat çeşme fiyatları hususunda uygun ve cezbedici teklifler sunmak için sizleri mağazalarımıza ve ofislerimize birlikte çalışmaya bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.