Mermer Korkuluk

Mermer Korkuluk Modelleri 

Mermer Korkuluk Nedir?

Mermer korkuluk kullanım alanları gün geçtikçe artan farklı model ve ebatlarda kullanıma sunulan dekoratif ürünlerdir. Mermer korkuluklar, mermer merdivenler, mermer bahçe korkulukları cami minber korkulukları gibi konumlar için ayrıca tüm özel tasarım proje ve talepler için üretilebilmektedir. Mermer korkuluk ürünleri, taleplerinize uygun olarak farklı desen ve renklerde geliştiriliyor.

Mermer korkuluk modelleri

Mermer korkuluk modelleri kullanılacak yer ve ebatlarına göre üretilebilen ürünlerdir. Balkon korkuluğu, merdiven korkuluğu, dekoratif korkuluk, bahçe korkuluğu, teras kafesli korkuluk, yol kenarı kafesli süsleme korkulukları gibi kullanım alanları vardır. Torna makinaları ile şekillendirilen korkuluklar istenilen aralıklarla dizilerek istenilen yere kaide üzerinde ya da kaidesiz zemin üzerine uygulanır. Mermer balkon korkuluğu yapılırken aralıkların kimsenin düşmemesi için sık ve dar olmalı, minberlerde ya da süs mahiyetli korkuluklarda ise istenilen aralıklarla dizilmesi gözetilmelidir.

Mermer korkuluk çeşitleri

Mermer korkuluk çeşitleri de mermer sütun çeşitlerinde olduğu gibi tarihi dokuyu ve yapıyı yansıtacak görseller sunar. Yapılış aşamasındaki uygulamalara bir örnekte cnc mermer korkuluk balustrat yapımıdır. Su ile cnc tezgâhında yapılan bu uygulama fabrikasyon ürün olmasına rağmen göz alıcı ürünler ortaya çıkarır. Su olmadan torna tezgâhında el yapımı ustalıkla ve hünerle oyma sütun, korkuluk olarak çıkarılan ürünler de mevcuttur.  Balkon mermer üstü korkuluk modelleri kaidesi mermer olacak şekilde tasarımlanmış, görsel olarak çok beğenilen ürünlerdir. Bu ürünlere kafes işleme de eklenince artık sanat eseri haline dönüşmektedir. Afyon mermer korkuluklar ile yapılan kafes işlemeleri ve Sultan Ahmet Camiinin korkuluklarındaki ile özellikle minber korkuluklarındaki kafes işlemeler buna bir örnektir. Sanatsal figürleri ön plana çıkaran mermer korkuluklar aslında medeniyetin bir işareti olarak karşımıza çıkar. Bizden sonraki nesillerimize bırakacağımız önemli mesajlar içerir. Mermer balkon korkulukları ve mermer merdiven korkulukları kullanıcının karakterini zarafetini ve sanatsal yaklaşımlarını da ortaya koyması açısından önemlidir. İnsanların yaşadığı mekânlar insanların bir anlamda kimliğini de ortaya koyar. Bu anlamda nasıl bir ürün seçeceğiniz sizi ele verir. Doğru seçimler ve uyumlu kombinasyonlar için her zaman yanınızdayız.

Mermer balkon korkulukları fiyatları

Mermer balkon korkuluk fiyatları ürünlerin üretim yerine, ölçülerine, modellerine ve uygulama zorluklarına göre değişkenlik göstermektedir. Mermer balkon korkuluk fiyatları balkonlarda uygulama korkuluk dikmelerinin sıklığı, korkuluk kalınlıkları, uygulama yapılacak yerin kaide başlık tipleri, korkuluklar arasındaki mesafeler kullanılan malzemenin çeşidi, trabzan yüksekliği ve kalınlığı gibi sebeplere bağlı olarakta değişkenlik gösterir. Mermer korkuluk fiyatları için diğer bir kıstas de uygulama yapılacak yerin uzaklığı, ulaşılabilirliği ile alakalıdır. Mermer korkuluk modelleri ile ilgili bir hususta beyaz, gri, kahverengi, sarı, yeşil, bej renklerde ve oniks taşı korkuluk, granit taşı korkuluk uygulamalarımız ile de hizmetinizde olduğumuzdur.  Firmamız katalog ürünleri ve yerinde beğendiğiniz ürünlerimizle yanınızda.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.