Mermer Kurna

Mermer Kurna Nedir?

Mermer fiskiye kurna büyük camilerin meydanlarında geniş hamam ılıklıklarında ve geniş kabul alanlarındaki mermer fıskiyelerin dışına, suyu tutmak ve devridaim motorları ile suyu çevirmek için mermerden yapılmış özel ve kendine has yapılardır. Eskiden sarayların avlularında ya da misafirliklerinde bazen de salonlarında kullanılır bulunduğu ortama ihtişamlı ve huzur dolu bir görüntü katardı. Şimdi de tüm ihtişamı ve huzur dolu işleme ve görselleri ile ürünlerimizi hizmetinize sunuyoruz.

Banyo, hamam, kaplıca ve sauna kültürünün bir parçası olan çeşme suyunun boşa harcanmaması için çeşme önlerine konulan, içerisinde biriktirilerek yıkanılan lavabolardır. 

Modelleri

Mermer kurna modelleri tarihi gelişiminin içerisine çeşitlenip güzelleşerek günümüze gelmiş, seçenekler çoğalmış üslup ve tarzları ile tarihi kurnaları hatırlattığı gibi yeni spa& welness merkezlerinde de kullanılabilir hale getirilmiştir. Kullanılacak alanların ve yerin müsait olması ile alakalı olarak değişkenlik gösterir. Her ne kadar özel banyo ve kaplıcalarda mermer kurnalar büyük yapılsa da özünde iç haznesinin derinliği çok ancak enden genişliği az, daha kullanışlı olarak kabul görür. Bu mermer kurnaların dayandığı duvara kurnalık denir ve baştanbaşa mermer ile donatılırdı. Kenarlarına malzeme, sabun koymak için çıkıntılı geniş mermer parçalarla süslemeli işlemeler konur ve kullanışlı hale getirilirdi. Çoğunlukla mermer taban üzerine oturtulan mermer kurnalar renk, desen ve model açısından onlarca örnek sunar.

Banyo

Mermer kurna banyo kültürü yaşamın bir parçası olmuş toplumumuzda beklentilerinize fazlasıyla hitap edecek ürünlerimizden örnekler veriyoruz. Resimlerde de görüldüğü gibi tarihi dokuya hitap eden ya da modern banyo anlayışını yansıtan modellerle kaliteyi ve doğallığı evinizin en mahrem yerine taşıyor temizliğin ve sağlığın asil yürüyüşüne katkıda bulunuyoruz. Oval mermer, küçük mermer , işlemeli mermer , ayaklı mermer , mermer köşe , hazır mermer kurnalar gibi çeşitli ürünleri ürün yelpazemiz içerisinden seçerek kullanabilirsiniz. Mermer kurna satıcıları kurnanın tarihi dokunun ve kültürün bir parçası olduğunu unutmadan ürettikleri ürünleri özenle ve farklı figür,renk ve desende üretmeye devam ediyorlar.

Nasıl Yapılır?

Mermer kurnalar el oyma ile ya da uyguladığımız yeni tekniklerden olan cnc tezgâhları sayesinde en seçkin mermerlerden, özenle imal edilerek hizmetinize sunulmaktadır. Burada en önemli hususlardan biri mermerin aşırı damarlı yahut çatlak ve kırığının olmamasıdır. Çünkü suyla sürekli temas halinde olacak mermer kurna banyo kullanımlarında ani sıcaklık değişimlerine maruz kalacaktır. Bu ürün özelinde mutlaka en kaliteli ürün için çalışmaktayız. Emeğimizin tarihi yolculuğunun, yüzyıllar ötesine taşınmasının yolunun bu olduğunun bilincindeyiz. Kullandığımız mermer örnekleri arasında  Afyon, Marmara mermer , Amasya bej mermer , Bergama gri granit , Bursa bej mermer , Elazığ vişne mermer , Muğla beyaz mermer  ile üretim yerleri açısından isimlendirilir.  siyah,  beyaz, bej,  yeşil,  aynalı kurna gibi ürünlerle de renk ve desenleri açısından modellenen ürünlerimiz ile sizleri hayran bırakmaya devam ediyoruz.

Fiyatları

Mermer kurna fiyatları ebat, boyut, renk, figür, derinlik uygulama yapılacak yerin durumu ile ilgili durumlar ele alınarak değerlendirilir. Banyo mermer kurna fiyatları da aynı şekilde adet bazında ve istenilen özellikler göz önünde bulundurularak değerlendirilir. Ancak kaliteli ürünlerin menşei olan Anadolu mermerleri en güzel  modellerini üretebilmemize de yardımcı oluyor. Temizliğin, sağlığın ve zindeliğin mekânı haline getirdiğimiz banyolarınız, hamamlarınız, spa&welness merkezleriniz için geleceğe yolculuğunuza bizimle yolculuğa başlamanızı tavsiye ediyoruz. Mermer hamam kurna fiyatları sadece kurna ile hesaplanmamalı aynı zamanda kurnanın dayandığı kurnalığın zeminin ve onu tamamlayan unsurlarında (sabunluk, ayak kaymaması için parmaklık, ya da tırtıklı mermer kaymaz zemin vb.) göz önünde bulundurulması gerekmektedir.  Firmamız nezdinde geniş ürün yelpazemizle sizlere eşsiz ve kalıcı ürünler sunmaya devam ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.