Mermer Üretimi

Mermer üretimi çok eski yıllardan beri, Anadolu coğrafyasında gerçekleştirilen bir iş koludur. Doğal taş rezervi yönünden hatırı sayılır derecede zengin olan Türkiye, bu alanda yüksek ihracat rakamlarına da imza atmaktadır. Firmamız tarafından yapılan doğal taş ihracatının büyük bir kısmını kaplayan mermer, dünya çapında beğenilmekte ve talep görmektedir.

Mermer Üretimi

Dünyanın 147’den fazla ülkesine mermer ihracatı yapan Türkiye, başta Çin, Amerika ve Arabistan’a mermer gönderimi gerçekleştiriyor. Yılda 8 milyon 441 ton mermer üretimi gerçekleştiren firmalara arasında bulunan firmamız, kaliteli ve üstün nitelikli mermer modelleri ile dünya çapında fark ediliyor.

Kaliteli mermer üretimi konusunda dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, kaliteli ve üstün teknolojik makinalarla kesimlerin gerçekleştirilmesidir. En az fire ve en düzgün şekilde kesim için kullanılacak makinalar son derece önemlidir. Firmamızın sahip olduğu makinalar, elmas bıçaklı, son teknoloji ürünlerdendir.  Sadece kesim aşamasında değil, tüm mermer üretim aşamaları için de iyi makinalar ideal sonuçlara ulaştırmaktadır.