Warning: DOMDocument::loadHTML(): Unexpected end tag : p in Entity, line: 9 in /var/www/vhosts/granices.com/httpdocs/wp-content/themes/granices/functions.php on line 38

Ocaklar

İletişim

Oniks Ocak

Üç aylık Türk oniks blok üretiminin 15.000 m3 kadarını Afyon ve Manisa’da bulunan ocaklarımızdan temin etmekteyiz. Fabrika konumu itibarı ile ihracat limanlarımız olan İzmir ve Mersin illerine yakındır. Ocaklardan çıkardığımız oniks blokları fabrikalarımızda tasnif ederek işledikten sonra çeşitli nakil araçları ile pazarlama ve satış merkezlerimiz olan Ankara ve İstanbul illerine yolluyoruz. Yakın mesafedeki bu illerden de fabrika dışında satış gerçekleştirmekteyiz. En son makine teknolojisi ile donatılmış olan fabrikalarımızda Türk oniks blok parçaları parlatılıp cilalanarak plakalar haline getiriliyor. Sergilendiği alanların gözdesi olan oniks taşları Türkiye doğal taş ihracatında önemli bir yer teşkil etmektedir. Oniks ocak sayısı itibarı ile Türkiye özellikle İç Anadolu ve Ege bölgesinde ki üretimleri ile ihtiyaca cevap verebilecek potansiyele sahiptir. Oniks taşlardan üretilen oniks zemin, oniks cephe kaplama, oniks levha, mermer komodin, mermer mutfak tezgâhı, ışıklı oniks mermer, sehpa, oniks mermer masa, banyo, hediyelik eşya gibi ürünler ile iç piyasaya ve dış piyasaya özgün ürünler çıkarmaya devam ediyoruz.

Bazalt Taş Ocak

Türkiye kelimenin tam anlamıyla bir bazalt cennetidir. Bazalt Anadolu coğrafyasında nerdeyse her yerde üretilmektedir. Ege bölgesi bu yerlerin başında gelir. Bunun sebebi İzmir ve Mersin limanlarına yakın olmasıdır. Yurt dışına satışı limanlar aracılığı ile rahat bir şekilde sağlanır. Bu sebeple Bazalt Taş Ocak liman yakınlarına kurulmaktadır. 2016 yılında Türkiye bazalt üretimi 24.883.169 ton olarak gerçekleşmiştir. Bazalt taş ocaklarımızdan bu yılın son altı ayında 60.000 m3 bazalt üretimimiz olmuştur. Liman olmayan bölgelerde limanlara taşıma yapılarak ya da iç piyasaya tedariği sağlanır. Ankara ilinde bulunan ocağımız bazalt üretimi ile en kıymetli ocakların başlarında gelir. Ankara ve İstanbul illerine yakın olup en son makine teknolojisiyle donatılmıştır. Türk bazalt blok ya toplama taş olarak ya da ocaklardan çıkartılır. Atıl durumda bulunan ve sulama kanalından çıkan Türk bazalt blok toplanarak değerlendirilir. Son zamanlarda yer üstünde blokların azalması sebebi ile yeraltı Bazalt Taş Ocak açma gereği duyulmuştur. Yoğun talep olduğu zamanlarda kapatılan ocakları açıp oralarda da bazalt blokları çıkarılmaktadır. Ocakta bazalt katmanlar ve kayalar halinde bulundurulur. Bunların ağırlığı ise 7 ila 20 ton olarak değişebilir. Ekskavatörle yamaçtan çıkarılan taş bloklar nakliye kamyonlarına yüklenip kesimi yapılacak fabrikalara gönderilir.

Traverten Ocak

Traverten doğal taş imalatını Afyon ve Denizli’de bulunan yer üstü ocaklarımızda yapıyoruz. Türk traverten blok imalatına yılda 90.000 M2 traverten üreterek çok ciddi bir katkıda bulunmaktayız. Kaliteli traverten ocak sayımızı artırmak için çalışmalarımız devam etmektedir. Üretmeye devam ettiğimiz ocaklarımız Anadolu coğrafyasında yönetim ve idari merkez konumundaki ve pazarlama merkezlerimizin de bulunduğu iller olan Ankara ve İstanbul’a yakındır. Bunun yanı sıra, Türkiye’nin yurtdışına açılan gümrük kapıları olan İzmir ve Mersin limanlarına yakın olması da stratejik ve ticari açıdan çok önemlidir. Türk traverten blok ürünlerinin nakliyesi hususunda yaşanan sıkıntıların en büyüklerinden biride uzak mesafelerde travertenlerin devrilme, çatlama, kırılma gibi sebeplerle zayi olmasıdır. Bu sebeple yakın mesafelerde nakliye yapmamız da zamandan ve paradan tasarruf anlamına gelmektedir. En son makine teknolojisi ile donatılmış olan fabrikalarımızda traverten ocaklardan özenle elde edilen ürünlerimize müşteri isteğine bağlı olarak este ve plaka, dolgulu ve honlu ayrıca cross cut ve vein cut kesimler yapmaktayız. Türkiye’ de üretilen traverten ürünler ile özellikle zemin yer, iç ve dış cephe kaplama, havuz, şadırvan, cami minareleri, minberler, fıskiyeler, cami mihrapları, denizlikler, çeşmeler ve doğrudan traverten blok satışı uygulamaları yapılabilmektedir. Eşsiz traverten ürünlerimizi incelemek ve bilgi almak için sitemiz aracılığı ile bize ulaşabilirsiniz.

Limra Taş Ocak

Limra taş ocak işletilmeleri yakın tarihin ve uzak tarihin en etkileyici ve hayret verici işyerlerinden biridir aslında. Tarihin her döneminde evlerde, sokak aralarında yerlerde ve hatta Roma dönemine ait suyollarında limra taşlarını görebiliriz. Bugün de Türkiye’de Antalya’nın Finike ilçesinde üretim yaptığımız limra ocak fabrikamızda, bu doğal taşları yaşam alanlarımızla buluşturmaya devam ediyoruz. Türk limra blok üretimine yılda 40.000 M3 limra mermeri ile katkıda bulunmaktayız. Ayrıca en son teknoloji makinelerle çıkardığımız limra blokları, ocağımıza yakın mesafede bulunan ve Türkiye ihracat limanları olan İzmir ve Mersin illerine nakledilmesi de kolaydır. Türk limra blok olarak üstün nitelikli, eşsiz ve kaliteli ürünlere sahibiz. Limra bloklarını doğrudan blok olarak satabildiğimiz gibi sonlanmış ürün olarakta istenilen ebat, boyut, ölçü ve evsafta hazırlayarak m2 ve metretül cinsinden ihraç edebiliyoruz. Ayrıca iç piyasada da gün geçtikçe artan taleple dekoratif limra mermerleri alıcıları ile buluşuyor. Umutla baktığımız yarınlarımızı yaptığımız ARGE çalışmalarımız ile destekliyor ve limra taşlarının daha aktif kullanımı için ürün yelpazemizi genişletiyoruz. Daha huzurlu, dekoratif ve rahat mekânlar için limra mermeri seçin. Her türlü istek ve bilgi talepleriniz için sitemizden bizlere ulaşabilirsiniz.

Andezit Taş Ocak

Türkiye İç Anadolu Bölgesinde sık görülen andezit oluşumlarıyla önemli bir yere sahiptir. Bunların başlarında ise Ankara andezit ocağı ve fabrikamız gelmektedir. Ankara’da andezit üretim maliyeti ve fiyatlarının uygun olması sebebiyle günümüze kadar uzunluğu 100 km olan andezit bordür ve 300.000 metrekareyi aşmış andezit kaldırım taş döşenmiş ve diğer illerden de belediyeler andezit madeni için talepte bulunmuşlardır. Türk andezit blok kaldırım taşı ve bordür halini aldıktan sonra 60-70 yıl bozulmaksızın kullanılabilir. Türk andezit blok üretim yönleriyle daha iyi gelişmiştir. Sebebi kullanıma uygun andezitinin mermere benzer yöntemlerle üretilebilmesidir. Andezit tüketimi tahmini 500.000 metrekare bunun ise zamanla kullanım alanlarının artmasıyla iki misline çıkması beklenmektedir. Andezit taş ocak Ankara ilinde olması sebebiyle İzmir ve Mersin Limanlarına da yakındır. Ayrıca İstanbul iline de yakındır ve bu ocaklar en son makine teknolojisi ile donatılmıştır. 30.000 metreküp üretim yaparak Türkiye andezit üretiminde söz sahibi konuma gelmiştir. Türkiye en başta Ankara olmak üzere 55 ilde de andezit çıkarılan ülkedir. Anıtkabir de bir andezit taşı yapımıdır. Andezit taşı renklerinin yaşlarıyla alakalıdır. Andezit taşı ilk olarak ocaktan blok halinde çıkar daha sonra bloklar sahada stoklanır ve işlenmeye hazırlanır. Sonrasında makinelerde kesilir ve ebatlanır en son aşamasında ise mucartalama ve sevkiyatı yapılır.

Granit Ocak

Türkiye var olan granit taş rezervi ve granit ocak sayısı ile gerçekten şanslı ülkelerden. Ayrıca granit ocak ve fabrikamız ülke merkezi sayılabilecek olan Afyon ilinde bulunur. Bu nedenle önemli gümrük limanlarımız olan ve ihracatımızı yaptığımız İzmir,  Mersin limanlarına yakındır. Ayrıca Türkiye iç piyasasının nabzını tutan ve pazarlama merkezlerimizin yer aldığı Ankara ve İstanbul illerine de yakındır ve ulaşım kolaydır. Türk granit blok üretiminde söz sahibi olabilmenin yolu en son makine ve teknolojisi kullanarak ocak işletebilmektir ve fabrikamız buna sahiptir. En üstün donanımlarla üretim yaptığımız fabrikamızda son altı ayda 20.000 M3 granit blok üretimi yaptık. Türk granit blok ürünlerimizle mutfak tezgâhı, zemin ve yer döşemeleri, cephe duvar kaplamaları, şömineler, mermer ve basamaklar, şadırvanlar çeşmeler, camiler minberler ve mihraplar, havuzlar, otellerin yer duvar ve oda kaplamaları, hastanelerin ortak kullanım alanları ile karşılama alanları da dâhil olmak üzere onlarca alanda hizmet vermekteyiz. Türk otellerinin ve Türk hastanelerinin şöhreti temizliği görsel güzelliği dünyaca yayılmıştır. Bu şöhretin bir kısmının mimarı olmaktan dolayı çok mutluyuz. Tüm granit taş ürünleri hakkında bilgi almak için sitemiz üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz.