Patlatma Taş Nedir, Nerelerde Kullanılır?

Yaşam alanlarımızın görünümünü değiştirmek, farklılaştırmak ve yenilemek için çeşitli yapı malzemelerinden yararlanırız. Klasik yapı malzemelerine alternatif olarak kullanımı gittikçe yaygınlaşan doğal taşlar farklı formlarıyla iç ve dış mekanlarda hoş ambiyanslar yaratmaya devam ediyor. Doğal taşların işlenmesi ile elde edilen patlatma taşlar da dekorasyon uygulamalarında sıkça karşımıza çıkıyor. Peki, nedir bu patlatma taş? Patlatma taşlarla ilgili bilgi almak, kullanım alanlarını öğrenmek ve uygulama örneklerini yakından incelemek için https://granices.com/ sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Patlatma Taş

Doğada saf halde bulunan taşlar çeşitli işlemlerden geçirilerek dekoratif bir yapı malzemesi haline getirilir. Patlatma taş, taş ocaklarından çıkarılan doğal taşların fabrikalarda işlenmesi, belirli ölçülerde kırılması ve yüzeylerinin taşlanması ile oluşan bir taş türüdür. Doğal taşlara yüzeylerinin taşlanması sonucu ortaya çıkan görüntü nedeniyle patlatma taş adı verilir. Taş ocaklarından çıkarıan taşlar kesilirken hiçbir kimyasal ve seyreltici ile temas etmez. Tamamen doğal tekniklerle elde edilen doğal taşlar hem sağlıklı bir dekorasyon malzemesidir hem de oldukça şıktır.

Patlatma Taşın Türleri

Dekorasyon ve yapı malzemesi olarak kullanılan patlatma taşlar doğada bulunan sağlam ve dayanıklı doğal taşlardan elde edilir. Patlatma taşların üretiminde en çok kullanılan taş türleri: mermer, oniks, traverten, granit, limra gibi taşlardır. Bu taşların renk ve dokuları elde edildikleri taş ocağına göre değişiklik gösterir. Çıkarıldığı bölgenin özelliklerini taşıyan doğal taşlar bir dizi işlemden geçtikten sonra kullanıma hazır hale gelir. Patlatma taşlarda en çok tercih edilen renkler gri, siyah, kahve tonlarıdır. Yüzlerce farklı renkte üretimi yapılan patlatma taşlar, herkesin kendi zevkini yansıtan şık ve konforlu yaşam alanları yaratmasına hizmet eder.

Patlatma Taşların Kullanım Alanı

Patlatma taşlar kapalı alanların dekorasyonunda sıklıkla kullanılan taş türüdür. Bunun yanında açık alanlarda da patlatma taş uygulamalarına rastlamak mümkündür. Uzun ömürlü bir taş olması nedeniyle açık alanlarda da gönül rahatlığı içinde kullanılır. Yağmur, kar, sıcak ve soğuk havadan etkilenmeyen bu taşlar zamansız yapı malzemeleridir.

Patlatma taşlar iç mekanlarda en çok banyo, mutfak, salonda kullanılır. Mutfakta tezgah arasında, salonda şömine etrafında, televizyon ünitesi arka fonunda, pencere kenarlarında, yemek odası duvarında rahatlıkla kullanılabilir. Banyoda duvar kaplama malzemesi olarak duş kabini içinde kullanılabilir.

Dış cephe kaplama malzemesi olarak da patlatma taşlar kullanılabilir. Sıcak ve soğuk havaya karşı yüksek dayanıklılık gösteren patlatma taşlar yağmur ve kar suyundan etkilenmez, neme karşı yüksek mukavemet gösterir. Kuru, nemli, soğuk, sıcak tüm ortamlarda kullanılabilen patlatma taşlar kaliteli, estetik ve uzun ömürlü dış cehpe kaplama malzemesidir.

Patlatma Taş Fiyatları

Patlatma taşlar birim fiyatı üzerinden satışa sunulur. Belirli ebatlarda kesimi yapılan doğal taşlar patlatma işleminden sonra satışa hazır hale getirilir. Doğal patlatma taşların birim fiyatları türüne, şekline ve ebatına göre farklılık gösterir. Siz de iç ve dış mekan dekorasyon uygulamalarınızda patlatma taşların özgünlüğünden ve doğallığından yararlanmak istiyorsanız https://granices.com/ safyayı ziyaret ederek patlatma taş model ve renk seçeneklerini yakından inceleyebilir, beğendiğiniz ürünle ilgili fiyat bilgisi alabilirsiniz.

DUYURU

MERMER VE GRANİT SEKTÖRÜNDE BİR ÇOK ANAHTAR KELİMEDE 1. SAYFA VE 1. SIRALARDA YER ALMAKTAYIZ.

BU SEKTÖRDE MARKA OLMUŞ  PATENTLİ GRANİCES MARKAMIZI VE WEB SAYFAMIZI İŞ DEĞİŞİKLİĞİ NEDENİ İLE SATILIKTIR.

İLETİŞİM İÇİN granit@granices.com