Siyah Mermer Fiyatları ve Çeşitleri


Gücün temsili olan siyah mermer, konsantrasyonu desteklemesiyle bilinmektedir. Bu özelliğinin yanı sıra pek çok farklı niteliklere de sahip olan siyah mermer çeşitleri, tarihin en eski yapı malzemelerindendir. Sahip olduğu parlaklık ve sunduğu şık görünüm ile en çok tercih edilen mermer türleri arasında yer almaktadır. Siyah mermer, yer altındaki kalsit ve bazalt yapılarının yüzyıllar boyunca süren ısı değişimi ile magma kaynaklarının uygulamış olduğu basınç sonucu oluşan kristalize yapıdaki kalker tortulara verilen isimdir. Aslında yeraltı termal suların yüzeyinde kalan tortular yıllar içinde homojenize hale gelir ve siyah renge sahip kalkerler oluşturur. Bu kalkerler dolomitik karstik kalkerlerin oluşum sürecini tamamlamış halidir ve gerçek mermer budur. Oluşumu sırasında sayıca az olan başkalaşım geçirmiş kayaçlarla girdiği etkileşim ile mermer içerisinde demir oksit, silis, silikat ve mangan oksit gibi farklı maddeler meydana gelmektedir. Bu bileşenler, mermerlerin siyah, antrasit ya da mavimtırak tonlarını oluşturmaktadır. Doğada bulunan mermer kaynakları arasında önemli bir yere sahip olan siyah mermer, ülkemizde de pek çok bölgeden çıkarılmaktadır. Beyaz mermere oranla siyah mermer çıkarılan ocak sayısı daha azdır. Buna rağmen hem ham halde hem de işlenmiş halde ihraç edilmekte, aynı zamanda da ülkemizde de kullanılmaktadır. Siyah mermer rezervleri az olduğu için kıymetlidir. Türkiye’de daha çok Akşehir, İskenderun, Kastamonu ( Azdavay) ve Denizli’de çıkarılmaktadır. Çok dayanıklı bir yapıya sahip olduğundan dolayı kullanım alanı da oldukça geniştir. Kalitesi sayesinde uzun süreli kullanımlar için tercih edilen siyah mermer, üzerinde zararlı bakterilerin yaşamasını engeller. Sağlıklı bir yapıya sahiptir ve uzun yıllar boyunca kullanıma da elverişlidir. Tüm bu özelliklerinin yanı sıra şık görünümüyle de tercih edilmektedir. Bazı modellerin içerisinde beyaz parçacıklar, nokta şeklinde beyazlıklar ya da beyaz çizgiler olmaktadır. Mermer oluşurken kayaçlar ile etkileşim halindedir ve bu şekiller mermerin üzerinde oluşmaktadır. Yani sanılanın aksine mermerin üzerinde yer alan çizgiler onun çatlak ya da kırık olduğunu göstermemektedir. Siyah mermerlerde diğer mermerlere oranla daha uzun kullanım ömrüne sahip olmasının yanında çatlama ve kırılma gibi olumsuzlukların yaşanma riski de en azdır.

Siyah Mermer Fiyatları

Ülkemizde yaygın olarak bulunan doğal taş ve mermer rezervleri, bu ürünlerin ülke içerisinde uygun fiyatlarla satışına olanak tanımaktadır. Çeşitli projelerde tercih edilen mermerler özelliklerine göre farklı şekillerde fiyatlandırılmaktadır. Siyah mermer çeşitleri üst segment ürünler arasında yer almaktadır. Bu nedenle diğer mermerlere göre daha pahalı olsalar da firmalara göre fiyat aralıkları değişiklik göstermektedir. Her bütçeye uygun siyah mermer çeşidi vardır. Görünümündeki şıklık sayesinde evinizin her alanında kullanıma uygun olan siyah mermer fiyatları için, en kaliteli ürünleri en uygun fiyatlara sunan Granices ile iletişime geçebilirsiniz. Granices, sizin için gerekli olan mermer âdetini, metrekare bakımından belirleyerek ölçülere göre bir fiyat sunmaktadır.

Siyah Mermer Çeşitleri

Siyah mermer, en güzel ve en özel çeşitleriyle yaşam alanlarındaki yerini almaktadır. Ev, ofis gibi alanlarda en çok tercih edilen siyah mermer çeşitleri şu şekildedir:

Siyah Onxy Mermer: Cam parlaklığına sahip olan siyah onxy mermer, oldukça sağlam bir yapıya sahiptir. Özellikle süs eşyası yapımında tercih edilmektedir.
Akşehir Siyah Mermer: Alımlı ve gösterişli olduğundan dolayı özellikle iç cephe kaplamalarında tercih edilmektedir. Cila gibi parlatma işlemlerinden sonra göz alıcı bir parlaklığa sahip olmaktadır.
Siyah Emperador Mermer: Estetik güzellik kaygısını yok eden siyah emperador mermer, modern, rahat ve konforlu bir kullanım sunmaktadır.
Alanya Siyah Mermer: Görkemli olduğu için hem iç hem de dış mekânlarda da kullanıma uygun olan siyah emperador mermer, dekoratif olarak da sıklıkla tercih edilmektedir.
Toros Siyah Mermer: Doğal damarlı yapısıyla efsunlu bir görünüm sağlayan mermer çeşidi, kullanıldığı mekâna hem gösteriş hem de derinlik katmaktadır.
Siyah Eskitme Mermer: Özellikle yurt dışında zemin ve duvar döşemeleri için kullanılmaktadır.
Kütahya Siyah Mermer: Siyah mermer çeşitlerinde orta dereceli bir tercih düzeyine sahip olan Kütahya siyah mermer, siyah mermerin en açık tonuna sahiptir.
Uludağ Siyah Mermer: Üzerinde yer alan renklerin dağılışı özel bir çizimi andırmaktadır. Sanat ürünü gibi görünen bu mermer çeşidi çok rağbet görmektedir.
Farklı siyah mermer çeşitlerinin hakkında daha detaylı bilgi edinmek için Granices ile iletişime geçebilirsiniz.

Siyah Mermer Kullanım Alanları

Siyah mermer çeşitleri; ev, ofis, AVM gibi farklı yapılarda hatta ev eşyalarında bile kullanılmaktadır. Markalar bu muhteşem malzemeden ürettikleri ürünlerle en güzel serilerini oluşturmaktadır. Yaşam alanlarınıza çok farklı bir görünüme büründürecek siyah mermer; dekorasyonun tamamlayıcısı masa, sehpa gibi parçalar, çeşitli biblo ve vazolar gibi aksesuarlar, TV ünitesi arkası, şömine üzeri, kapı girişi ve niş aralığı gibi dikkat çekmesi istenen alanlarda yaygın olarak kullanılır. Bu yerlerin dışında, banyo, tuvalet gibi her daim temiz görünmesini istediğiniz alanlar, fayans, mutfak seramikleri gibi her vakit geçirdiğinizde oradan çıkmak istemeyeceğiniz yerler gibi pek çok alanda da siyah mermer kullanabilirsiniz. Tüm bu alanların yanı sıra merdiven basamaklarında, mutfak tezgâhında, mezar ve mezar taşlarında da siyah mermer modellerinden herhangi birini tercih edebilirsiniz. Zemin döşeme, iç ve dış cephe kaplama gibi genel alanlarda da kullanabilirsiniz. Beğenilen renk ve ton bilgisi Granices

ile paylaşıldığı takdirde, kullanım alanlarınıza göre doğru yönlendirmeler yapmaktadır.

Siyah Mermer Plaka

Siyah rengini mermer veren element karbondur. Bu sebeple siyah renk mermer oluşumları bir metreküpe düşen kilogram anlamında biraz daha ağır olurlar. Firmamızın sunduğu Toros siyah mermer plaka ile üretilen ürünlerimiz siyah mermer çeşitleri içerisinde en çok talep gören mermerlerdendir.

Uygulama alanları açısından siyah mermerler dekoratif ve koyu yapısı ile özellikle zemin kaplamaları ve bina dış kaplamaları olarak sıkça tercih ediliyor. Ayrıca yüzey desenleri ve cilalama uygulamalarından sonra ortaya çıkan derinlik ve üç boyutlu hissettiren görseli ile kendine hayran bırakıyor. Şöminelerde ve sehpa, masa gibi uygulamalarımızla da eşsiz siyah mermer ürünleri çıkarıyoruz. Siyah mermer plaka ürünlerinin diğer kullanım alanları mutfak tezgâhları, yemek masaları, çeşmeler, banyoların iç cephe kaplamaları, tuvaletler, şadırvanlar, lavabo ve evyeler ve sütunlarda sıkça talep edilen yerlerdir.

Siyah mermer plaka ile projelerinize uygun kesimlerle inşaatlarınızı ve modern yapı teknikleri ile özenle yapılmış binalarınızı zenginleştiriyor ve değer katıyoruz. Geleceğe yapacağınız en iyi yatırımlardan birisi de sağlam ve kaliteli malzemelerle yapılmış evler, binalar ve meskenlerdir. Deprem bölgesi olan ülkemizde kullandığınız yapı malzemelerinin de sağlam olması zorunludur. Mermer gibi sağlam sözünü duymuşsunuzdur. Sporcular için söylenilen bir sözdür işte bu meskenlerde ve yapılarda da mermerlere sağlamlığından dolayı ciddi manada ihtiyaç vardır. Yan ürünler veya benzer ürünler mermerin kalitesinde ve sağlamlığında asla olmayacaktır.

Siyah Mermer Plaka Fiyatları

Siyah ve bej  mermer plakalar az bulunan ve kişisel tercih sebebi olan mermerlerdir. Bu sebeple siyah mermerlerimizden Nero Marquina mermer kısmen fiyatlı ancak ulaşılabilir fiyatlardan alıcıları ile buluşuyor. Bu mermer plakada beyaz damarlar mevcuttur. Tamamen siyah olan Uludağ Siyah Mermer yerli olmasının yanı sıra kalitesi ile nispeten diğer plakalara göre biraz daha fiyatlıdır. Toros Siyah Mermer plakalar ile ortaya çıkardığımız yapı malzemeleri ile sergilediğimiz ürünler göz alıcı olsa da çok uygun fiyatlardan alıcı bulmaktadır.

Ocaklardan çıkarıldıktan sonra birçok işleme tabi tutulan siyah plaka mermer metretül, metrekare, kalınlık ve kalite gibi değişkenlere bağlı olarak fiyatlandırılıyor. Kalitenin ücretini kalitesi, asaletin fiyatını da asaleti öder zamanla mutlaka alacağınız ürünlerin fiyatından çok alacağınız ürünün kalitesi usta ve tecrübeli ellerden çıkıp çıkmadığını dikkate alınması kullanıcılar için çok daha önemlidir diyoruz.

Her türlü proje ve tasarımlarınız için arayınız.

Siyah Mermer Blok

Türk siyah mermerleri dünyaca tanınan derin siyaha sahiptir. Beyaz damarlı çeşitleri her siyah mermer blokta farklı desenleri ortaya çıkarıyor. Siyah mermer bloklarımızın üretildiği mermer ocaklarımız Kayseri, Isparta, Kütahya ve Bursa illerindedir. Kullanıldığı alanlardaki yoğun sadelik, derinlik, asalet ve sıcaklık duygusu ile siyah renkli mermerler sıkça talep ediliyor. İthal siyah mermer bloklarla da ülkemiz siyah renk mermerlerini çeşitlendiriyor ve ürün gamımızı genişletiyoruz.

Siyah ve beyaz mermer renklere sahip blok mermerlerden ürettiğimiz merdivenler, lavabolar, şömineler, çeşmeler, fıskiyeler kurnalar, duvar ve cephe kaplamaları ile ışık saçan mekânlar üretiyoruz. Plakalar üzerinden ürünler ürettiğimiz gibi doğrudan siyah bloklardan da, cnc makinaları ve ustalığımız ile eşsiz mermer sütunlar, heykeller, siyah mermer blok mezarlar, süs eşyaları, korkuluk ve süsleme desenli işlemeli mihraplar üretiyoruz.

Siyah Mermer Blok Fiyatları

Siyah ve gri mermer blok ve mermer üretimi ile katkıda bulunduğumuz mermer sektörüne, farklı kesimler uygulayabiliyor ( vein cut, cross cut ), tasarım ve proje ağırlıklı yaptığımız çalışmalarla yeni nesil akıllı evlere yakışır, tüm beklentilere hitap edebilen siyah mermer uygulamaları yapıyoruz. Başlattığımız işlerdeki pratik ve hızlı işçiliğimiz ve yeni beklentilere uygun tasarımlar geliştiriyoruz. Ev ve binaların her yerinde kullanılabilen siyah mermerlerin sosyal alanlarda, kurumsal alanlarda da hızla aranan ürünler olduğunu görüyoruz. Gün geçtikçe kullanım alanları genişleyen mermer uygulamalarının yanı sıra iç pazarda ve ihracatta blok mermer satışı yaparak ocaklardan mutfaklara ve evlere uzanan yolculuğunda siyah mermere eşlik ediyoruz. Her eve uygun bir siyah mermer bizde mutlaka vardır.

Aradığınız her türlü bilgiye ve uygulamaya siyah mermer ürünleri ve çeşitlerini bulabileceğiniz sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca siyah mermer blok fiyatları, ölçülendirme, tasarımlama, işçilik maliyetleri, açık ihale önerileri içinde arayabilir ve bilgi edinebilirsiniz.

DUYURU

MERMER VE GRANİT SEKTÖRÜNDE BİR ÇOK ANAHTAR KELİMEDE 1. SAYFA VE 1. SIRALARDA YER ALMAKTAYIZ.

BU SEKTÖRDE MARKA OLMUŞ  PATENTLİ GRANİCES MARKAMIZI VE WEB SAYFAMIZI İŞ DEĞİŞİKLİĞİ NEDENİ İLE SATILIKTIR.

İLETİŞİM İÇİN granit@granices.com