Siyah Mermer Çeşitleri & Modelleri ve Fiyatları


Romantik gece rengi, gücün temsili, konsantrasyonu sağlayan renk, tüm bunların hayat bulması için siyah mermer çeşitlerimiz ile tanışmalısınız. Yapılara, evinize, romantizmi, gecenin güzelliğini, gücün temsil ettiği bu rengi taşıyın. Siyah mermer ile konsantrasyonunuzu artırın. Tarihten en eski yapılarından, günümüze en çok tercih edilen mermer rengi. Antik uygarlıkların en estetik değerini evinize taşıyın. Sizlere sunduğumuz geniş ton ıskalası’ndan yararlanın. Yüksek kalite standartlarına uygun olarak üretilmiş 1. Sınıf siyah mermer çeşitlerimiz arasından en uygun olanı seçin. Dekorasyon zevkinizin kilit rengi, her zaman en iyi seçim olarak kalacak ürünlerimiz arasından en çok hoşunuza gideni sipariş edin. Bu harika seçkiyi keşfe çıkın.

Siyah Mermer Fabrikaları

Son teknoloji araçlarla donattığımız siyah mermer fabrikamızdan çıkan 1. Sınıf kaliteye sahip ürünlerimizi sizlerle buluşturuyoruz. Türkiye’nin en değerli siyah mermer ocakları arasından özenle topladığımız ham maddeleri fabrikamızda işleyerek, her alanda kullanabileceğiniz ürünler haline getiriyoruz. Önde gelen siyah mermer ocaklarımız şu şekildedir: Akşehir, Alanya, Kütahya, Toros ve Uludağ’ın eteklerinden sizler için bir araya getirilen en iyi ürünler, fabrikamız da işlenerek son halini alıyor. Pürüzsüz, en ayrıcalıklı tasarımlardan oluşturduğumuz geniş bir skala haline geliyor ve sizinle buluşuyor. İstekleriniz doğrultusunda istediğiniz yapılara, ortamlara, uygun hale getiriyoruz. Siz değerli müşterilerimize en ayrıcalıklı hizmeti sunuyoruz. Daha ayrıntılı bilgi almak için bizimle 7 gün 24 saat iletişime geçebilirsiniz.

siyah mermer modelleriSiyah Mermer Çeşitleri ve Renkleri

Siyahın en güzel tonlarını keşfedin. Özel olarak hazırladığımız bu seçki de en iyi siyah mermer çeşit renkleri ile tanışacaksınız. Size en çok hitap eden modeli seçerek dekoratif bir güzellik yakalayabilirsiniz. En çok tercih edilen siyah renk  çeşitlerimiz şu şekildedir:

 • Akşehir Siyah Mermer: Parçanın bütün olması, bütünün en güzel halinin model bulmuş hali.
 • Alanya Siyah Mermer: Damarlı yapısıyla özel bir kullanım sunan en harika ürünümüz.
 • Kütahya Siyah Mermer: Siyahın en açık tonu, karanlığın ve aydınlığın sonsuz savaşının simgesi.
 • Toros Siyah Mermer: Karanlık bir gecede evinize ışıltı katacak güzellik. Siz değerli müşterilerimizin en çok tercih ettiği ürünler arasındadır.
 • Uludağ Siyah Mermer: Bir ressamın renk tablosundan çıkmışçasına özel bir dağılım, doğanın ortaya çıkardığı en güzel tonlar, sanatsal bir dekorasyonun kayıp parçası sizlerin hizmetinde.

Tüm bunların haricinde siyah mermer eskitme, siyah Emperador mermer, siyah onyx mermer, siyah oniks mermer çeşitlerimizi tercih edebilirsiniz. Sizlere her zaman en iyi siyah mermer modelleri ile tanıştırıyoruz. Sosyal medya üzerinde takip ederek en son modellerimiz hakkında devamlı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Siyah Mermer Kullanım Alanları

Siyah MermerSiyah mermerler yapılarda, evlerde, ev eşyalarında dahi özenle tercih edilir. Bu sayede birçok marka ürünlerinde en güzel görünümü yakalar. Evinize en güzel görünümü kazandırmak istemez misiniz? Granices olarak size bu fırsatı en uygun fiyattan sunuyoruz. Üstelik tamamen 1. Sınıf kalite ürünler ile bunu sağlıyoruz. 

Siyah Mermer Modelleri ve kullanım alanları şu şekildedir:

 • Siyah Mermer Masa Modeli : Konsantrasyon sağlamak için en doğru tercih. Tüm bunlara ek olarak masalar da en estetik görünümü sağlar.
 • Siyah Mermer Yemek Masası Modeli : Yemek masaları için en dekoratif seçim.
 • Siyah Mermer Sehpa Modeli : Misafirlerinizi büyüleyecek güzelliğin anahtarı.
 • Siyah Mermer Banyo Modeli : Daha temiz, daha sağlıklı banyoların formülü.
 • Siyah Mermer Fayans Modeli : Evinizin dekorasyonunu tamamlayacak son parça.
 • Siyah Mermer Mutfak Modeli : Mutfağınıza güzellik katmak için en doğru tercih.

Tüm bunların yanı sıra merdivenlerde, mutfak tezgahlarında, mezarlarda, lavoba da siyah mermer çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Döşeme, cephe kaplama, zeminlerinizde kullanabileceğiniz en iyi seçim olacaktır. Beğendiğiniz model ve toplam metraj bilgisini belirledikten sonra bizimle iletişime geçin. En hızlı şekilde sizlere yardımcı olalım. Bu konular hakkında bir bilgisiniz yoksa bile bizi arayın deneyimli personelimiz sizleri en ince ayrıntısına kadar bilgilendirsin.

Siyah Mermer En Ucuz FiyatSiyah Mermer Fiyatları

Siyah mermer ürünleri Premium segment ürün grubuna girmesine rağmen bizler Granices olarak sizlere en uygun fiyatları sunuyoruz. Bütçenize uygun olarak ucuz siyah mermer modellerine yer vermeyi de unutmadık. Sizleri düşünen en kaliteli marka olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Hadi daha fazlasını keşfetmek, ürünlerimiz hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak ve uygun fiyat avantajlarından yararlanmak için bizimle iletişime geçin. Siyah mermer fiyatları metrekare başına 60 TL ile başlayıp 240 TL’ye kadar değişiklik göstermektedir fakat fiyatı belirleyen unsurlar için çok fazla değişken bulunmaktadır. En doğru fiyat bilgisi almak için tek yapmanız gereken bizi aramak. 7 Gün 24 saat sizlere en kaliteli hizmeti sunabilmek için hattın diğer ucunda bekliyoruz.

Siyah Mermer Nedir ve Hangi Ocaktan, Nereden Çıkarılır?

siyah mermer nedirSiyah mermer yüzyıllar boyunca yer altında oluşan bazalt ve kalsit yapıların ısı değişimi, yüzey ve yeraltı magma kaynağının uyguladığı basınçların oluşturduğu, kristalize olmuş kalker tortulardır. Suyla buluştuğu yerlerde de, yeraltı termal sularının üzerinde bıraktığı tortularla, homojenize olması ile meydana gelmiş siyah renkli kalker, dolomitik karstik kalkerlerin yeniden oluşmuş olanlarıdır ki, gerçek mermerler de bunlara denir. Paleozoik ve Mezozoik dönemde oluşmuş olan bu masif yapılar, ülkemizin çeşitli yerlerinde bulunmaktadır. Fakat siyah mermer içerisinde demir oksit, mangan oksit, silis, silikat gibi oluşumlar taşıdığı için siyah olur. Arasında bu oluşumlar bulunması sebebiyle,  genellikle Anadolu da birkaç ocaktan çıkarılabilen bir mermer türüdür. Diğer renklerdeki mermer ocağı türlerine göre daha az rezervimiz olduğundan da kıymetlidir. Ülkemizde önde gelen siyah mermer ocak çıkarılan yerler, Akşehir mermer havzası, İskenderun mermer havzasından alacalı Davut siyahı, Denizli ve Kastamonu Azdavay da çıkarılmaktadır.

Siyah Mermer Tezgah Cilası Nasıl Yapılır, Çizikler Nasıl Giderilir ve Nasıl Parlatılır?

siyah mermer cilaSiyah mermer tezgahlarda çizik ve leke problemi yaşayan kullanıcılara profesyonel çözümler sunacağız. Siyah tezgah cilası nasıl yapılır, çizikler nasıl giderilir ve nasıl parlatılır sırasıyla tarifini yapalım. Öncelikle her zaman olduğu gibi siyah mermer mutfak tezgahımızın temizliği yapılmalıdır. Daha sonraki aşamamız çiziklerin giderilmesi aşamasıdır. Bu aşamada el polisaj makinası kullanarak sırası ile 200 lük,100 lük ve en son 50 lik kuru ped gridleri ile silim işlemi yapılır. Bu işlemden sonra masanızın rengi, asıl mat rengi olan gri renge dönse de sorun etmeyin, diğer işlemlerden sonra tekrar asıl rengine dönecektir.  Masanın üzeri temizlenerek tozlardan arındırıldıktan sonra, siyah mermer parlatma işlemine geçebiliriz. Siyah mermer parlatıcı kullanmadan, sulu bir şekilde el polisaj makinasına parlatma pedleri takılarak 300-500-1000-2000-3000 ve 5000 lik pedler ile silim işlemine devam edilir. Gerekirse 10000 lik silim pedine kadar işlemi uygulamaya devam edebilirsiniz. Bu işlem yapıldıktan sonra, en son çelik yünü kullanılmalı, her uygulama sonrası masanın kuruması beklenmelidir .El polisaj makinamızın hızı orta düzeyde olmalı ve ped aralarındaki dalgalanmaları yok etmeden, bir diğer pedi uygulamaya geçmemelisiniz. Siyah mermeri ne parlatır sorusunun cevabı da burada gizlidir, en güzel parlatma sonuçları için, taşın suyunu çıkartan marka olan firmamızdan mermer, granit, traverten, oniks parlatma, silim, cilalama ile alakalı her konuda soru sorabilir, teknik, işçilik ve ekipman desteği alabilirsiniz.  Burada özellikle binlik ped grid uygulamasının çok hassas olması gerektiğini ve kuruduktan sonra dalgalanma olup olmadığının kontrol edilmesinin önemini, bir kez daha vurgulamalıyız. Bu uygulamadan sonra en hassas kısım olan siyah mermer cila uygulamasına geçebilirsiniz. Siyah mermer tezgah cilası yapılırken siyah mermer cilası kullanmalısınız. Bu uygulama düzgün olursa, siyah mermer cilası da düzgün yapılmış olacaktır. Daha sonraki pedler kullanırken, hata yapma oranı daha düşeceğinden dalgalanma olmayacaktır. Son yapmanız gereken, sıvı mermer cilasını tezgah üzerine dökerek, çelik yünü ya da keçe ped ile son siyah granit mermer cilası uygulaması tamamlanmış olacaktır. Burada da dikkat etmeniz gereken hususlar şunlardır. Ucuna keçe ped takılmış polisaj makinanızı ağır devirde kullanarak, cilanın tüm yüzeye iyice yedirilmesini sağlamalı, siyah mermer mutfak tezgahınızın ışıl ışıl olması bu şekilde temin etmelisiniz. Bu son cilalama işlemi ile uzun yıllar kullanabileceğiniz, cam gibi parlak ve saydam yüzey elde etmiş olursunuz. Tüm soru, görüş, öneri ve talepleriniz için taşın suyunu çıkartan marka olarak buradayız.

Siyah Mermer Ne ve Neyle temizlenir, Nasıl Temizlenir?

siyah mermer nasıl temizlenirSiyah mermer temizleyicileri, yüzey temizleyicileri ve mermer temizleyicilerinden en hafif olanlarının kullanılması icap eden bir mermer türü ve siyah mermerler, kuru ve bakımlı olduklarında enfes görünürler. Mutfağınızda nasıl ışıldadığına ve ne kadar göz alıcı bir satıh oluşturduğuna, kullananlar olarak öncelikle sizler şahitsiniz. Tabii bu güzelliği korumanın da yolu ve yordamı var elbette. Tüm cilalı yüzeylerde, yumuşak yüzey silici bezlerin kullanılması esastır. Bunun yanı sıra, kullandığınız yüzey temizleyicileri de hafif ve etkili kimyasallardan seçmeli ya da bizim şimdi önereceğimiz basit ama daha etkili yöntemlerle pratik çözümler uygulamalısınız.

Bulaşık makinası parlatıcılarını bilirsiniz. Hafif ama etkili yüzey temizleyicisi ve parlatıcısıdır aslında. Bu ürün ile hem tertemiz, hem lekesiz bir siyah mutfak tezgahı temizliği yapabilirsiniz. Uygulaması kısaca şu şekilde; bulaşık parlatıcısının kapağını açıyoruz ve yerine camsillerde kullanılan sprey kapağı takıyoruz. Sprey konumuna ayarlayarak, siyah mermer üzerindeki masa üzerindeki su, kireç ve çay lekeler gördüğümüz yerlere sıkıyoruz. İki üç dakika bekledikten sonra siyah mermer tezgah ile siyah mermer alınlığımızı güzelce siliyoruz. Ortaya çıkan sonuçtan çok memnun kalacaksınız. Detaylı bilgi edinmek parlatıcı, cila malzemesi, temizlik ile ilgili sorularınız ve sorunlarınız için bizlere ulaşabilirsiniz. Mermer, granit,  oniks ile alakalı her konuda desteğimiz ve bilgilendirmelerimizle yanınızdayız.

Leke Nasıl Çıkar ve Nasıl Geçer?

Siyah mermer lekeleri için ikinci bir uygulama da, bir bardak su içerisine dökeceğiniz 3 tatlı kaşığı karbonat ve yarım çekirdeklerinden arındırılmış limonu iyice karıştıralım. Sonra siyah mermer üzerindeki masa üzerindeki su, kireç ve çay lekeler gördüğümüz yerlere mikro fiber bez yardımıyla sürün. Daha sonra su ile durulama yaparak kurulayın göreceksiniz bu uygulamadan da etkili sonuçlar elde edebileceksiniz. Siyah mermer leke temizleme yumuşak bezlerle yapılmalı ve hafta da birkaç kere yukarıda anlattığımız gibi, leke çıkartan ve parlatma özelliği bulunan malzemeler kullanılmalı tabii ki sürekli son durulamanın ve kuru tutmanın da yararı olacaktır.

Siyah Mermer Boyama ve Tamir Nasıl Yapılır?

Siyah mermerler eğer rengini değiştirmek istemiyorsanız, siyah mermer boyaları ile boyanırlar. Siyah mermer boyası uygulanırken nelere dikkat etmeliyiz; öncelikle boyanacak yerde eğer tadilat yapılması gerekiyor ise, çatlak, kırık var ise bu uygulamanın siyah mermer yapıştırıcısı ile tamir edilmesi gerekir. Burada çatlak, kırık yerler hasar görmüş küçük noktalar, kullanım alanındaki yüzeyin taş derzleri siyah mermer tutkal ile onarılır.  Daha sonra buraya uygulanan yapıştırıcının donması beklenir. El polisaj makinasına takılan zımpara aparatı ile yüzeydeki tutkal kalıntıları düzeltilerek yüzey temizlenerek düzeltilir. Bu işlemlerin en başında ise siyah mutfak tezgah temizliğinin tam yapılması yağ, kireç, tortu ve tozlardan arındırılmış olması gerekmektedir. Daha sonra boyanın kolay uygulanabilmesi için genişçe bir kaba, boya iyice çalkalandıktan sonra dökülür. Daha sonrasında da yavaş ve dikkatlice, siyah mermer tezgahın her yeri boyanacak şekilde, parmak rulo ile sürülür. İki kat olacak şekilde atılan boyanın ardından iki ya da kontrol edildikten sonra gerekiyorsa üç gün beklenilmeli bunun ardından da cilalama işlemi, yapılmalıdır. Siyah mermer sprey boyaları kullananlar için bilgi notu bu boyanın uzun ömürlü olup olmadığı ile ilgili kesin bir bilgi yok. Siyah mermer sprey boyaları küçük alanlar için etkili olabilir, ancak tüm yüzey açısından verimli olmaları zor. Bu boyadan sonra mutlaka cilalama yapılmalı cilalama işlemi için cilalama pedi kullanılmalıdır. Cilalama uygulaması da aynı şekilde ister parmak rulo isterseniz de uygun aparatlı( cilalama pedi) el spirali ile yavaş yavaş cilalama uygulaması yapılmalıdır. Tüm soru, görüş ve önerileriniz için yanınızdayız. Taşın suyunu çıkaran marka ile buluşma zamanınız geldi. En güzel uygulamalar ve en doğru fikirler için buradayız.

Siyah Mermer Plaka ve Blok 

Siyah Mermer Plaka ve Blok Ürün ve Fiyatları her ürün için değişiktir. Ebat ve Ölçü ayrıca seleksiyon farkları da göz ardı edilerek fiyatlandırılmaktadır.