Traverten Cephe ve Duvar Kaplama

traverten duvar kaplama modeli
traverten duvar kaplama modeli

Traverten ürünleri artık bu sektörün en gözde ürünleri arasında yer almaktadır. Öyle ki doğal görüntüsü ve diğer uygulamalara oranla daha çok renk çeşidi olması sebebiyle müşteriler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Mermer sınıfında yer alsa dahi mermer olarak anılmamasının öncelikli sebebi yapısıdır. Diğer doğal taşlara oranla yumuşak yapısı da kolay işlenmesine yol açmaktadır.

Traverten de tıpkı diğer çeşitlerimizde olduğu gibi farklı uygulamalar ve farklı aksesuarlara uygun yapıdadır. Bu sebeple kullanım alanı da epey bir yaygınlaşmıştır. Dış etkilerden diğer modellere oranla çok daha az etkilendiğinden dolayı da uzun ömürlü bir taştır. Bu özelliği sayesinde de bakım ihtiyacı minimumdur. Tüm bu etkilerin bir araya gelmesiyle birlikte traverten modelleri günümüzdeki yaygınlığına kavuşmuştur.

Traverten Cephe Kaplama

traverten cephe kaplama
traverten cephe kaplama

Birçok bina cephe kaplamada tercihini travertenden yana kullanmaya başlamıştır. Özellikle traverten dış cephe kaplama modası gittikçe artmaktadır. Traverten kaplamayla birlikte binalar hem nostaljik bir görüntüye sahip olurken aynı zamanda seçeceğiniz renklerle, türlerle birlikte oldukça modern ve istediğiniz görüntülere ulaşabilirsiniz.

Yalnızca dış cephelerde değil iç cephelerde de traverten kaplamalar tercih edilmektedir. Daha önce demiş olduğumuz gibi bakımının daha kolay olması gibi sebeplerden ziyade fiyat olarak da traverten malzemeleri oldukça uygundur. Hem fiyat olarak uygun olması hem de dekorasyon ve döşeme olarak diğer malzemelere göre uygun olması sebebiyle traverten cephe kaplamaları çevremizde daha sık bir şekilde görmeye devam edeceğimizi söyleyebiliriz.

Türkiye’de özellikle Denizli travertenleri bilinirken aynı zamanda Çankırı, Afyon ve Antalya travertenleri de son dönemlerde yaygınlaşarak devam etmektedir. Biz de buralardan travertenleri getirmekte ve cephe kaplamada kullanmaktayız. Cross cut ve vein cut kesim modellerini kullanırken traverten cephe kaplama ölçüleri dikkat ettiğimiz bir husustur. Kaplamanın yapılacağı alana göre kaplama ölçüleri değişkenlik gösterecektir. Bu konu hakkında zaten siz müşterilerimizi en ince detayına kadar bilgilendirmekteyiz.

Traverten cephe kaplama detay olarak da oldukça hassas çalışmaktayız. Siz müşterilerimiz bizden tüm detayları öğrenebilirsiniz. Müşterilerin en çok önem verdiği konulardan bir tanesi de renk konusudur. Sarı, beyaz, bej, pastel ve fil dişi renkleri ve bu renklerin tonlarından traverten renkleri türemektedir. Firmamız renk çeşidi olarak siz müşterilere piyasada bulamayacağız alternatif renkler sunmaktadır bu sayede kullanım alanınıza uygun traverten renklerini bizde bulmanız mümkün olmaktadır.

traverten cephe kaplama modeli
traverten cephe kaplama modeli

Dolgulu, dolgusuz, honlu, honsuz, eskitme, cilalı gibi birçok traverten çeşitlerini de sizlere sunmaktayız. Hangi çeşidin hangi uygulamaya ve aksesuara daha uygun olduğu konusunda da siz müşterilerimizi bilgilendirmekteyiz. Traverten cephe kaplaması için bu sebeple bize ve ustalarımıza güvenebilirsiniz. Size uygulama öncesi en şeffaf şekilde bilgi vermekte, uygulama sırasında da gerekli bilgileri vermekteyiz.

Traverten o kadar çeşitli bir modeldir ki ham şekli işlenerek tam 54 farklı plaka ve blog oluşmaktadır. Yani sizin için uygun olan traverten modelleri bu 54 farklı model arasından seçilmektedir. Bu kadar farklı modelin doğru bir şekilde oluşmasında işinin ehli ustalarımızın hakkını da vermemiz gerekir. Farklı yüzey bitirme işlemlerini gerçekleştiren ustalarımız sayesinde yalnızca cephe kaplamada değil diğer uygulama ve aksesuarlarda da traverten modellerini başarılı bir şekilde uygulamaktayız.

Sizler de cephe kaplama başta olmak üzere basamak merdiven, yer ve zemin döşeme, şömine, küvet, korkuluk ve aklınıza gelebilecek diğer tüm ihtiyaçlarınız için bize ulaşabilirsiniz. Traverten malzeme tercihiyle evinizi, iş yerinizi daha şık ve modern bir görünüme çok daha uygun fiyatlarla kavuşturmuş olacaksınız.

Traverten Cephe Kaplama Fiyatları

Fiyatlar değişkenlik de gösterebilir. Ebat, kalınlık, toplam metraja bakıldığı vakit siz müşterilerimize daha doğru bir fiyat bilgilendirmesi yapmamız mümkün olacaktır. Fakat fiyatlar hakkında genel bir bilgi sahibi olmak istiyorsanız metrekare fiyatları yukarıda görüldüğü gibidir. Bu fiyatları da incelediğiniz vakit traverten taşlarının metrekare fiyatlarının diğer modellere göre çok daha uygun olduğunu görmüş oluyorsunuz. Fakat kalite olarak asla kalitesiz bir malzeme olmadığını belirtmeden de geçmeyelim.

Traverten taşları firmamızda Sivas Traverten, Afyon Traverten, Denizli traverten olmak üzere traverten konusunda önem arz eden şehirlerden karşılanmaktadır. Zaten Denizli travertenleri bu konuda piyasanın en çok kullanılan malzemelerini oluşturmaktadır. Bizler de bu travertenleri ham şekilde alıp ustalarımızın hünerli ellerine teslim etmekteyiz.

Binanızın dış cephesini değiştiriyor, yeni bir ev alıp baştan bir onarım yapıyor ya da ofis kuruyor olabilirsiniz. Tüm bu durumlarda binaların ister içi ister dışı olsun traverten modelleriyle birlikte binaları ve daireleri şık bir görüntüye kavuşturmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Birbirinden farklı traverten modelleriyle hizmetinizdeyiz ve piyasada bulabileceğiniz bütün renklere sahip olduğumuzu söyleyebiliriz.

Traverten Duvar Kaplama

traverden duvar kaplama
traverden duvar kaplama

Traverten duvar taşı genel olarak bahçe duvarlarında tercih edilmektedir. Bahçe duvarlarında ve bazı yapılarda gördüğünüz çoğu duvar traverten duvarlarıdır. Fakat son zamanlarda ofislerde de sık sık duvarlarda traverten tercih edilmeye başlamıştır. Bunun da birçok sebebi vardır. Sebeplerden bazılarını inceleyecek olursak;

  • Maliyet olarak oldukça uygundur. Diğer malzemelerle kıyasladığınız vakit bunu net bir şekilde görebilirsiniz.
  • Doğal bir taş olduğu için uzun ömürlüdür. Duvar kaplama işini firmamızda yaparsanız ustalarımız size en uygun olan traverten türünü de tavsiye edeceklerdir.
  • Bakım gerektirmez. Klasik duvarlar neredeyse senede bir boya badana gerektirirken traverten duvarların temizlenişi de bir hayli kolaydır.

Tüm bu artıları göz önünde bulundurulduğu zaman duvar kaplamada traverten son yıllarda birkaç adım öne çıkmaya başlamıştır. Dekoratif yapısıyla da yeni evlerin birçoğunda duvar traverten taş tercih sebebi olmaktadır. Özellikle traverten yaşının yapısı gereği banyolarda kullanımı gün geçtikçe artmaktadır. Banyolar için en uygun modellerden birinin traverten olduğunu biz de rahatlıkla söyleyebiliriz. Çünkü havuz kenarlarında görmüş olduğunuz kaplamalar zaten uzun yıllardır traverten kaplamalardır. Yapısı gereği ıslak zemine müsait olduğu için sizler de banyolarınızda tercih edebilirsiniz. Mutfaklar yine traverten duvar kaplamasının en sık görüldüğü yerlerdendir.

Aynı zamanda müşteriler genelde televizyon ünitesinin olduğu bölümlere traverten duvar taşları uygulamaktadır. Bu evin şık görüntüsüne değer katmaktadır. Öyle ki klasik duvarlar artık bize göre miadını doldurmuştur. Kullanışsızdır ve çok bakım ister. İstediğiniz renge boyarsanız boyayın şık bir görüntü elde edemezsiniz. Traverten duvar karosu böyle değildir. Hem istediğiniz renkte kullanabildiğiniz gibi aynı zamanda ısıtma konusunda da avantajları vardır. Öyle ki soğuk kış aylarında doğalgazı yaksanız dahi betonun soğuk olduğunu görürsünüz. Traverten duvarlarında böyle bir şey görmeniz de en aza inecektir.

Traverten duvarları daha önce de dediğimiz gibi bahçe duvarları gibi yerlerde görmeniz epey mümkündür. Bu duvar kaplama modeli daha çok traverten duvar örme taşı olarak da bilinmektedir. Bina duvarları ve bahçe duvarlarında genellikle tercih edilmektedir örme taşlar evlerde pek tercih edilmez. Bunun sebebi de büyüklüğünün ve kalınlığının evlerde tercih edilen duvar kaplamalarına göre büyük olmasıdır. Dayanıklı yapısı ve bakım gerektirmemesi özelliğini göz önünde bulundursanız bahçe duvarı, bina duvarı gibi yapılara model arıyorsanız size önereceğimiz tercihler arasında kesinlikle traverten duvar örme taşları da yer alacaktır.

Traverten Duvar Kaplama Fiyatları

Traverten duvar kaplama fiyatlarını etkileyen bazı etkenler bulunmaktadır. Ebat, kalınlık ve toplam metraj bunlar arasında en önemli etkenlerdir. Fakat firmamızda traverten taşların metrekaresinin 55-75 TL arasında olduğunu söyleyebiliriz. Bu fiyatlar sektör ortalamasına oldukça yakın fiyatlardır. Görüldüğü üzere traverten fiyatları oldukça uygundur ve fiyat performans kıyası yapıldığı vakit de tercih edilmemesi için herhangi bir sebep bulunmamaktadır.

Ustalarımızın çalışması sonucunda firmamızda 54 farklı plaka ve blog yer almakta. Bu plaka ve blogların metrekarelerinin fiyatlanmasında da bazı yan etkenler mevcuttur. Genel olarak fiyatlarda ebat, kalınlık gibi sebepler etkili olsa da traverten taşının modeli de doğal olarak fiyatların artmasına veya azalmasına sebep olacaktır. Traverten modelini nerede kullanacağınıza göre de bu 54 farklı model arasından size en uygun seçenekler bildirilecektir.

Şeffaf bir firma olduğumuz için de size fiyatlama konusunda hangi hususlara bakıldığı detaylı bir şekilde anlatılacaktır. Traverten modelinin dolgulu dolgusuz, honlu honsuz, eskitme, cilalı gibi farklı yüzey bitirme uygulamaları sonucunda renkler tam halini almaktadır. Bu yüzey bitirme uygulamaları da traverten modellerinde metrekarelerin fiyatlarının farklı olmasında bir diğer sebeptir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.