Traverten Kurna

Kurnalar genellikle hamamlarda görmeye alışık olduğumuz musluk altında su biriken teknelerdir diyebiliriz. Birçok evde kurna bulunmaz fakat bazı eski evlerde kurnalar sık sık kullanılmaktaydı. Artık günümüzde banyosu geniş olan kişilerin birçoğu küvet yerine kurna tercih etmeye dahi başlamıştır. Çünkü kurna sıcak ya da soğuk suyun direkt biriktiği yerdir bu özelliği sebebiyle de oldukça hijyeniktir.

Eğer siz de banyonuzun müsait olduğunu düşünüyorsanız kurna yaptırabilirsiniz. Kurna yaptıracaksınız da en iyi alternatif şüphesiz ki traverten kurna olacaktır. Çünkü traverten yapılar yapısı gereği ıslaklığa en müsait olan malzemedir. Zaten bu sebeple de uzun yıllardır hamamlardaki kurnaların birçoğu traverten yapıdan olur. Sadece hamamdaki kurnalar değil, havuz kenarları gibi ıslaklığa maruz kalan birçok yapının malzemesi uzun süredir travertenden yapılmaktadır.

Firmamızda da siz değerli müşterilerimizin aklına daha çok yatması açısından birçok farklı model kullanılmaktadır. Honlu honsuz, eskitme, cilalı gibi birçok çeşit traverten biçimi firmamızda mevcuttur. Bu şekilde banyonuzun tasarımına en uygun traverten çeşidini seçmeniz mümkündür.

Aynı zamanda renk bakımından da rakiplerimize oranla size daha çeşitli alternatifler sunduğumuzu söyleyebiliriz. Klasik renklerin yanı sıra bej, fildişi, sarı, beyaz renklerin neredeyse bütün tonlarını kullanmaktayız. Hal böyle olunca da doğal olarak aklınıza gelebilecek bütün çeşitleri bizde bulmanız mümkün olacaktır.

Traverten kurnanın avantajlarına bakacak olursak uzun süreler kullanacağınıza garanti verebiliriz. Diğer malzemeler suya traverten kadar dayanıklı olmadığı için zaman içerisinde aşınarak ilk zamanki formunu yavaş yavaş kaybetmeye başlar. Bu da sürekli bakım ister ve bunun için de belirli bir maliyete katlanmak zorunda kalırsınız. Fakat traverten kurnalarda bu minimum seviyede olduğu için hem uzun yıllar kullanırsınız hem de maliyetinizi minimum seviyeye indirmiş olursunuz. Zaten traverten malzemelerin fiyatları diğer malzemelere göre bir tık uygun olduğunu düşündüğümüz vakit de traverten kurnadan her türlü memnun olacaksınız.

Eğer banyonuzu tamamen traverten bir şekilde döşemek istiyorsanız firmamız bunu da uygulamaktadır. Sırf banyo değil mutfak, merdiven, zemin, yer kaplama ve birçok aksesuar için de yine bize ulaşabilirsiniz.