Traverten Yer ve Zemin Döşeme

Traverten Zemin Yer Döşemesi

traverten zemin döşeme
traverten zemin döşeme

Traverten zemin yer döşemeleri uzun zamandır dış mekanlarda tercih edilmekteydi. Özellikle havuz kenarları gibi ıslak yerlerde traverten yapısı sebebiyle sık sık tercih edilir. Fakat artık sadece havuz kenarlarında ya da dış mekanlarda traverten döşemeler tercih edilmiyor. İnsanlar evlerinde de traverten döşemeleri kullanmaya başladılar.

Başlangıçta genel olarak duvarlarda kullanılan traverten artık zeminlerde de tercih edilmekte. Bunun birçok sebebi var. Öncelikli sebebi traverten yer döşemesi fiyatları. Fiyat olarak diğer alternatiflere oranla bir hayli uygun olduğunu söyleyebiliriz. Aynı zamanda çok fazla bakım istememesi, dekoratif görüntüsü gibi sebepler de kişileri traverten istemeye tercih etmekte. Bizce de tüm evi traverten bir şekilde kaplatmasanız dahi mutfak ve banyoda önerimiz mutlaka traverten olacaktır. Özellikle banyolarda yapısı gereği kayganlığı en aza indirgediği için traverten tercih etmelisiniz.

Eskitme traverten yer döşeme modeli en çok tercih edilen modellerden bir tanesidir. Bu döşeme şekli genel olarak dış mekanlarda tercih edilmektedir. Müze tarzı yerlerin birçoğu uzun yıllardır bu modeli kullanmaktadır. Bizde aklınıza gelebilecek tüm modeller yer almaktadır. Bize ulaşarak gerekli tüm bilgileri alabilirsiniz. Ustalarımız da evlerinize ya da dış mekanlara en uygun olan traverten yer döşemesi modelini siz değerli müşterilerimize sunacaktır.

Traverten Zemin Yer Döşeme Fiyatları

traverten yer döşemesi
traverten yer döşemesi

Yer döşeme fiyatları için tam bilgi veremesek de fiyat ortalamamızın metrekare başına 55-75 lira olduğunu söyleyebiliriz. Bu fiyatların değişmesinin öncelikli sebebi traverten taşları arasındaki model farklarıdır. Modeller değiştikçe doğal olarak diğer malzemelerde olduğu gibi fiyatta değişiklikler gözükmektedir.

Aynı zamanda ebat, kalınlık ve toplam alan gibi hususlara göre de fiyatlarda dalgalanmalar oluyor. Fakat size firma olarak sektör ortalamasında bir fiyatlamaya gittiğimizi fakat kaliteye olarak da sektör ortalamasının çok üstünde bir hizmet vereceğimizi garanti ediyoruz.

 

 

 

Traverten Zemin Döşeme

traverten yer ve zemin döşemesi
traverten yer ve zemin döşemesi

Traverten zemin kaplama konusunda Türkiye’nin traverten konusunda en önemli illerinden malzemeleri temin etmekteyiz. Denizli, Sivas, Afyon özellikle bu konuda başı çeken iller. Bu illerin yanı sıra traverten malzeme çıkarma konusunda gelişme gösteren illeri de yakın bir şekilde takip etmekteyiz. Zemin döşeme konusunda traverten tercih edilmesinin bir sebebi de bu malzemelerin renk alternatiflerinin oldukça fazla olması. Bizde de sarı, beyaz, bej ve fil dişi renkleri ve bu renklerin türevi birçok renk bulunmaktadır. Evinize en çok yakışacağını düşündüğünüz renkleri bizim aracılığımızla seçebilirsiniz.

Traverten zemin kaplama özellikleri konusunda aklınıza takılan her türlü soruyu kaplama öncesi ve sonrasında bizlerden alabilirsiniz. Bu zeminlerin kendine has bazı avantajları bariz bir şekilde yer almaktadır. Dayanıklı olması bu özellikler arasında en dikkat çekenidir. Öyle ki bu sebeple zaten birçok bina cephe kaplaması gibi kritik noktalarda traverten kaplamaya geçeli bir hayli olmuştur. Sizler de evinizin zeminin daha sağlam olması için traverten tercihinde bulunabilirsiniz.

Aynı zamanda özellikle ev hanımlarının da işini bir hayli kolaylaştırır. Çünkü traverten zeminin temizlenmesi diğer zeminlere göre oldukça kolaydır. Kir tutmaz, fazla bakım istemez bu özellikler dahi travertenin tercih edilmesi için yeterli olacaktır. Aynı zamanda soğuk aylarda evin ısınmasında da yardımcı olması bilinen bir diğer özelliği arasında yer almaktadır.

Traverten zemin taşları bu özellikleriyle birlikte dekoratif görüntüsüyle birlikte evinizin, bahçenizin görüntüsünü diğer evlerden daha şık bir görüntüye kavuşturacaktır. Klasik görüntüsü farklı bir hava katmaktadır. Aynı zamanda bizimle çalışmanız halinde mekanınıza istediğiniz görüntüyü ustalarımız kavuşturacaktır. 54 farklı modelle sizlere hizmet vermekteyiz. Bu sayı piyasanın geneline göre oldukça yüksek bir sayı dersek yanlış söylemiş olmayız.

Traverten zemin kaplaması bu tür sebeplerden dolayı gün geçtikçe artarak devam etmektedir. Zaten birçok kişi yeni bir ev tuttuğu vakit traverten zeminleri tercih etmeye başlamıştır. Bunun yanı sıra birçok kişi de evlerinde olan mevcut modelleri bozup traverten zeminlere geçmeye başlamıştır. Önümüzdeki yıllarda kullanım oranları şimdikinden çok daha fazla olacaktır.

Traverten Zemin Nedir?

traverten zemin kaplama
traverten zemin kaplama

Traverten zemin denince akla gelen ilk yerlerden bir tanesi de şüphesiz bahçelerdir. Uzun yıllardır bahçelerin birçoğu traverten zemini tercih etmektedir. Traverten bahçe zemin taşları bahçelerin çok daha dekoratif görünmesine yol açar. Özellikle büyük bahçeli evi olan kişilere büyük kolaylık sağlar. Çünkü dayanıklıdır, bakım gerektirmez. Bu sebeplerde bir de bahçe taşlarıyla uğraşmanıza gerek kalmayacaktır.

Özellikle bahçesi havuzlu olan kişilere kesin olarak traverten zemin taşlarını öneriyoruz. Çünkü daha önce de demiş olduğumuz gibi ıslak zemine en dayanıklı malzemeler genellikle traverten malzemelerdir. Bu sebeple bu bahçelerde kesinlikle traverten zemini tercih edin ve çevrenize de önerin.

Traverten zemin kaplama fiyatları da oldukça uygun. Biz de firma olarak Türkiye’nin en iyi traverten taşlarını kullansak da siz müşterilerimizi düşünerek en uygun şekilde fiyatlama modeline gitmekteyiz. Zaten Türkiye traverten konusunda zengin bir ülke olduğu için de genel olarak traverten malzemelerin fiyatları diğer malzemelere göre uygundur.

Traverten Yer Döşeme

silver traverten yer döşemesi
silver traverten yer döşemesi

Traverten yer karosu çeşitlerimiz de oldukça bol. Bilindiği üzere karolar genel olarak kalınlığı az uzunluğu fazla olan yapılardır. Siz de çok fazla kalın bir döşeme istemiyorsanız bunun için de alternatif ürünlerimiz, alternatif renklerimiz hali hazırda mevcuttur. Ayrıca bu ürünler de diğer traverten ürünlerin olduğu gibi oldukça dayanıklıdır. Dayanıklılık konusunda ya da temizleme konusunda traverten yer karolarımızın da herhangi bir eksiği bulunmamaktadır.

Traverten yer kaplama gibi bir düşüncesiniz varsa bize her vakit ulaşabilirsiniz. İster dış mekân ister iç mekân fark etmez her konuda size hizmet vermeye hazırız. Ustalarımız traverten ve diğer malzemeleri işleme ve yerleştirme konusunda oldukça bilgili ve deneyimli kişiler. Bu tarz işlemleri talep ettiğiniz en kısa sürede yerine getireceklerdir. Sizin yapmanız gereken tek şey zemin ve yer kaplaması konusunda nasıl bir talebiniz olduğunu düşünüp bize en ince ayrıntısına kadar detaylı bir şekilde anlatmak olacaktır.

Biz traverten yer kaplaması konusunda uzman olduğumuz gibi diğer birçok konuda da uzmanız. Örneğin banyonuzu traverten yer kaplaması yapmayı düşünüyor olabilirsiniz. Çeşme, küvet, duş teknesi gibi banyo aksesuarlarınızı da traverten malzemeyle istediğiniz gibi dizayn edebiliriz. Bu ve bunun gibi aklınıza gelen her türlü uygulama ve aksesuar için bize ulaşabilirsiniz.

gri traverten yer döşemesi
gri traverten yer döşemesi

Travertenin faydalarını ve fiyat performans kalitesini göz önünde tutarsak sizler de vakit kaybetmeden traverten zemin ve yer döşemelerine geçmelisiniz. Yalnızca yeni bir mekânda değil mevcut mekânda da kısa bir sürede kaliteli bir döşemeye sahip olacaksınız. Uzun sürede oldukça kazançlı bir model olduğunu anlatmaya zaten gerek yok. Bundan dolayı zaten birçok dış mekânda uzun yıllardır traverten tercih edilmekteydi.

Dış mekanlardaki şık görüntü ve bu mekanlardaki traverten döşemelerin uzun yıllar boyunca bozulmadan kullanılmaya başlamasıyla da yavaş yavaş iç mekanlarda da hak ettiği değeri görmeyi başlamıştır. Zaten banyo ve mutfak konusunda traverten zemin döşemeyi ısrarla önermekteyiz. Ama bizce sadece banyo ve mutfaklarda değil evin genelinde de traverten yer döşemelerini tercih ederek mimari açıdan oldukça hoş bir eve, iş yerine sahip olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.