Vein & Cros Cut Kesim

Vein Cut Kesim

vein cut traverten
vein cut traverten

Traverten modellerde iki farklı kesim ön plana çıkmaktadır. Bunların ikisi de firmamız tarafından yapılmaktadır. Kesim şekilleri malzemeler için oldukça önemlidir. Çünkü oluşacak malzemenin yapısı, kullanım alanı gibi konuları büyük yönde etkilemektedir. Bu sebeple ham olarak gelen malzemenin öncelikle nasıl kesileceğine karar verilmektedir. Bunlardan bir tanesi de vein cut kesimdir.

Vein cut kesim Türk kesimi olarak da piyasada bilinir. Vein cut kesimde genellikle malzeme üstünde su yolu görünmektedir. Bu sebeple vein cut kesimler daha çok banyo ve havuzların zemininde daha sık bir şekilde tercih edilmektedir. Fakat sadece bununla kısıtlı kalmaz. Daha farklı uygulamalar ve aksesuarlar için de vein cut kesim tercih edilebilir.

Biz de firma olarak birçok farklı uygulama ve aksesuarı karşıladığımız için tüm kesim yöntemlerini bilen ustalarımız mevcut. Bu sebeple eğer evinize zemin kaplama, cephe kaplama, banyo aksesuarları ve diğer aksesuarlar için bir firma düşünüyorsanız bize ulaşabilirsiniz. Size süreç hakkında gerekli tüm bilgileri vereceğiz.

Vein cut kesim aynı zamanda cilalı, eskitmeli, honlu, fırçalı, ham yüzey işlemlerine de tamamen uygundur. Bu sebeple vein cut kesim sıklıkla tercih edilmektedir. Zaten Türk kesimi denilmesindeki bir sebep de Türk ustaların genellikle traverten malzemeleri bu kesim yöntemiyle uygulamalarıdır. Biz de bu kesim yöntemi konusunda bilgili ustalarla çalışmaktayız.

Zaten firmamızda farklı çeşitlerde traverten modeli yer almakta. Bu da farklı kesim yöntemlerinin uygulanması ve yüzey işlemlerine hâkim olunmasıyla alakalı. Tüm bunlar bir araya geldiği zaman bu kadar geniş bir çeşitlilik çıkmış oluyor. Bu şekilde de mutfaktan banyoya, zeminden cepheye her türlü işleminizi traverten malzemeyle yapmamız mümkün oluyor.

Traverten modeller son yıllarda popülerliğini artırarak devam etmekte. Bu sayede birçok yeni binada ve dairelerde traverten uygulamaları görmek mümkün oluyor. Sizler de traverten malzemeyle farklı uygulama ve aksesuarlar için bize ulaşabilirsiniz. Ustalarımız taleplerinize göre farklı planlar oluşturacaklardır. Talebinize uygun olması durumunda vein cut kesim modeli bizim en çok tercih ettiğimiz kesim modellerinden bir tanesi ve oldukça güvenilir ve dayanıklı.

vein cut cros cut kesim
vein cut cros cut kesim arasındaki fark

Cross Cut Kesim

cros cut traverten
cros cut traverten

Cross cut kesim piyasada Amerikan kesimi ya da ters suyuna kesim olarak bilinmektedir. Firmamızda da ustalarımızın sıklıkla kullandığı kesim yöntemlerinden bir tanesidir. Traverten malzemelerde tercih edilen bu kesim yöntemi dekoratif olarak oldukça başarılı durmaktadır. Traverten malzemelerin zaten kendisine has bir görüntüsü vardır cross cut kesimle birlikte bu görüntü daha da şık bir hal alır.

Vein cut kesim yönteminde damar şeklindeki su yolları bariz bir şekilde görülür. Kimileri bu görüntüyü hoş bulurken kimileri hoş bulmaz. Bu da tamamen kişisel zevke bağlıdır. Eğer siz de bu görüntüyü hoş bulmuyorsanız cross cutu kesimi tercih edebilirsiniz. Su yolları bu kesimde hiçbir şekilde görülmez.

Su yolu gözükmediği için de travertenin yüzü düz bir şekilde gözükür. Bu da sadeliği tercih edenler için oldukça hoş bir görüntü oluşturmaktadır. Bu sebeple eğer düz bir görüntü istiyorsanız bize bunu talep edebilirsiniz. Zaten sizden tüm taleplerinizi en ince ayrıntısına kadar almaktayız. Bu kesim yöntemini de ustalarımız başarılı bir şekilde yapmaktadır herhangi bir problem olmaz.

Bilindiği üzere bu kesim yöntemlerinden sonra yüzey işlemleri uygulanır. Yüzey işlemleri sonucunda da traverten modelleri ortaya çıkar. Cross cut kesim de hemen hemen her traverten modeline uygun bir kesim şeklidir. Zaten uygun olmadığı bir durum olması durumunda size gerekli bilgiyi vereceğiz.

Özellikle zemin kaplamalarda ve cephe döşemelerde birçok kişinin tercihi düz bir görüntü olmaktadır. Bu tarz durumlarda cross cut kesim tam talebi karşılayacak şekilde ürünlerin oluşmasını sağlamaktadır. Bu sebeple traverten modellerde sıklıkla cross cut kesim tercih edilmektedir. Travertenin o doğal ve dekoratif görüntüsüne cross cut kesimin de oldukça yardımcı olduğunu söyleyebiliriz.

Traverten malzemeler uygulama ve aksesuarlarda tercih edilmeye devam ettikçe doğal olarak kesim yöntemleri de farklılık göstermeye başlamıştır. Biz de firma olarak her türlü uygulama ve aksesuarda siz değerli müşterilere yardımcı olduğumuz için ustalarımız hemen hemen her konuda oldukça bilgi sahibi kişilerden oluşmaktadır. Siz de cross cut veya diğer kesim yöntemleriyle traverten uygulamalar ve aksesuarlar istiyorsanız bize istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.