Water Jet Kesim

Water Jet KesimFirmamızda birçok doğal taş bulunmaktadır. Bu doğal taşların hepsi farklı amaçlar için kullanılıyor. Kimisi zemin kaplamada kimisi banyoda kullanılan bu taşların kullanım alanlarına göre farklı formlarda alması gerekir. Bunun için önemli olan hususlardan bir tanesi de kesim modelidir. Biz de bütün kesim modelleri mevcut ve bunlardan bir tanesi de water jet kesim.

Su kesim jeti olarak da bilinen water jet kesimin kendine has bazı avantajları bulunmaktadır. Bu avantajlardan belki de en önemlisi kesim zayiatına yol açmamasıdır. Bunun sebebi de su ile kesim olduğu için malzemenin kesilen yüzeyinde herhangi bir ısı ya da yüzey gerilimine yol açmaz.

Ayrıca bu kesim yöntemi oldukça doğa dostu bir kesim yöntemidir. Öyle ki en az toz çıkaran kesim yöntemlerinden bir tanesi olduğunu söylemek mümkündür hatta neredeyse hiç toz çıkmaz. Bunun yanı sıra atık da olabilecek en az şekilde bu yöntemde çıkar. Yani malzemenin en verimli kullanıldığı yöntemler arasında yer almaktadır.

Mermer kesimlerinde de oldukça tercih edilmektedir. Çünkü 0.1 milim ve 200 milim arasında bütün mermerlerde bu yöntem rahatlıkla kullanılabilir. Bu kesim yönteminin kullanılmasında tazyikli su ve monoloma makinesi kullanılmaktadır. Ürünlerin istenilen boyutlarda ve istenilen alanlarda kullanılmasına yardımcı olan bu kesim yöntemi yeni teknoloji yöntemlerinden bir tanesidir ve hata payı da yok denecek kadar azdır.

Aynı zamanda kullanım alanı oldukça geniştir. Granit, mermer kesimlerine tekniği gereği müsait olan water jet kesimi aynı zamanda bakır, pirinç, krom, demir, bronz, kurşun, cam, ahşap, sunta gibi oldukça geniş bir kullanım alanına sahiptir. Piyasada en çok tercih edilen yöntemlerden biri olan water jet kesimi biz de sıklıkla tercih etmekteyiz.

Sizler de bizimle çalışmanız durumunda malzemelere uygulayacağımız yöntemlerden bir tanesi de water jet kesimidir. Fakat bazı durumlarda vein cut, cross cut kesimlerini uygulamak daha doğru olabiliyor. Talebinize ve uygulanacak uygulama ve aksesuara göre en uygun kesim şeklini ustalarımız belirlemektedir. Yöntem ne olursa olsun sonuç başarılı olacaktır ve size gereken tüm bilgiler verilecektir.