Türk Granit Özellikleri

Granit oluşum bakımından incelendiğinde içeriğinde kuvars, feldspat ve mika gibi minerallerden oluştuğu gözlenir. Türk granit, magmatik gruba dahil edilen bir taş türüdür. Tarihte pek çok farklı mimaride izlerine kolaylıkla rastladığımız Türk granit, ocaklardan blok şeklinde çıkarımı yapılarak işlenebilmesi için Türkiye granit fabrikalarına getirilir. Türkiye granit tedarikçi olarak, graniti son teknoloji makineler yardımıyla işliyor ve yapı ürünü haline getirerek sizlerin kullanımına sunuyoruz. Yapı malzemeleri arasında tercih edilen ve pek çok farklı projede kullanıma uygun olan Türk granit, sağlamlığı ve estetik görünümü ile çeşitli projelerde kullanıma en uygun doğal taş türlerinden birisidir.

Türk Granit Blok ve Fiyatları

Granit kullanılacak alana en uygun olması için fabrikalarda işlenerek arzu edilen şekle getirilir. Blok halinde çıkarılan Türk granit, blok olarak satışının yapılabildiği gibi aynı zamanda işlenerek de satışı yapılmaktadır. Müşteri isteklerine göre farklı amaçlar doğrultusunda işleyerek satışa sunduğumuz Türk Granit, kaliteli ve en uygun fiyat avantajları ile sizlerle buluşmaktadır. Türk Granit tedarikçi olarak hizmet sunan firmamız, iç pazarda olduğu gibi dış pazarda da önemli bir paya sahiptir. Sizlerin ihtiyaçlarını en doğru şekilde karşılayabilmek ve yaşam alanlarınızı estetik bir dokunuş ile buluşturabilmek için çalışıyoruz. Talep edilen Türkiye Granit blok türüne göre fiyat farklılıkları olduğu için fiyat konusunda kesin bilgi edinmek için firmamızı hemen arayabilirsiniz.

Türk Granit Yüzey İşlemleri

Granit, ihtiyaç duyulan kullanım alanına en uygun şekilde olması için bir takım yüzey işlemlerinden geçirilir. Taş yüzeyinde yapılan işlemler aynı zamanda Granitin kullanılacağı alana uyumlu olmasını sağlar. Granit yüzey işlemleri yapıldığı taktirde şık ve estetik bir görünüm elde edilir. Kullanım yapılacak alana göre cilalı, honlu, yakılmış, kumlanmış, patinato, patlatma, çekiçlenmiş olmak üzere farklı yüzey işlemleri uygulanabilir.

Granit Kullanım Alanları

Sert ve sağlam yapısı sebebiyle farklı yapı ürünlerinde tercih edilen Granit, çeşitli yapı ürünlerinde sıklıkla karşımıza çıkan bir doğal taştır. Uygulandığı alana sağlamlık kazandıran Granit, sert ve dayanıklılığı ile yıllar boyunca kullanım imkanı sunan doğal bir yapı ürünüdür.