Türk Mermer Çeşitleri – Mermer Modelleri

Türkiye mermer üretiminde dünyada sayılı ülkelerden birisi konumdadır. Mermer, Türkiye’de farklı illerde bulunan ocaklardan blok halinde çıkarılarak fabrikalara taşınır. Son teknoloji ile donatılmış olan bu fabrikalarda gerekli işlemlerden geçirilerek kullanıma uygun hale getirilir. Sert ve sağlam bir yapıda olması sebebiyle Türk mermer mimarinin vazgeçilmez yapı ürünlerinden birisidir. Kuru ya da ıslak alan fark etmeksizin tüm alanlarda kusursuz direnç sağlayan Türk mermer hayat standartlarınızı iyileştiren ve estetik bir görünüm sunan özel bir yapı ürünüdür. Kolay temizlenme özelliği sayesinde yaşam alanlarında sıklıkla tercih edilen mermer farklı teknolojiler kullanılarak yüzey işlemi uygulanarak farklı bir görünüm sağlanabilmektedir.

Türk Mermer Renkleri ve Fiyatları

Mermerin farklı renkleri olmasına karşın sıklıkla beyaz ve gri renklerde yoğun olarak bulunur. Farklı renkleri  ile uygulanmak istenen alana tam uyum sağlayan ve estetik ile zarafeti bir araya getiren mermer, kendine has temel karakteristik özelliklere sahiptir. Siyah, beyaz, gri, bej, yeşil gibi farklı renk skalasına sahip olan mermer, içeriğinde bulunan minerallerin çeşitliliği farklı renklerin ortaya çıkmasını sağlamıştır. Mermer fiyatları üzerinde yapılan işleme ve işçiliğe göre değişiklik göstermektedir. Türkiye mermer tedarikçi firması olan Granices’le iletişime geçerek mermer fiyatları hakkında geniş bilgi edinebilirsiniz.

Mermer Plaka

Mermer ocaklarının kalitesi, çıkarılan mermerin kalitesini doğrudan etkileyen bir unsurdur. Granices olarak Türkiye’nin en kaliteli mermer ocaklarından birinci kalite mermer blok üretimi yaparak fabrikalarımızda farklı ebat, boyut ve türde kesim yaparak hizmetinize sunmaktayız. Mermer plaka fiyatlarımız ebatlara göre değişkenlik gösterdiği için firmamızla irtibata geçerek en doğru bilgiye ulaşabilirsiniz.

Mermer Blok ve Fiyatları

Mermer ocaklarından mermer bloklar çıkarılmadan önce mermer ocağında gerekli yer altı sonar çalışmaları yapılmış olması gerekmektedir. Mermer ocaklarından çıkarılan birinci sınıf mermer bloklar, üzerinde gerekli işlem yapılmak üzere fabrikalarımıza transfer edilir. Gerekli işlemlerden geçirilerek kullanıma uygun hale getirilen doğal taşlar zemin kaplama, mezar ürünlerinde, tezgah, lavabo ve benzer alanlarda hayatı kolaylaştıran bir ürün olarak karşımıza çıkar. Mermer blok fiyatları talep edilen ürüne göre fiyatları değişken olduğu için Granices firması çağrı merkezi üzerinden detaylı bilgi alabilirsiniz.