Türk Onyx Mermer

Değerli taş grubunda yer alan onyx mermeri, çıplak gözle bakıldığında normal mermerden ayırt etmek oldukça zordur. Türk onyx taşını özel yapan kriter ışık geçirgenliğine sahip oluşudur. Onyx taşı görünüşte mermer gibi olsa da temel özellikler bakımından kendi içinde ayrılır. Onyx taşının özel olması onun zor bulunabilir ve çıkarımının daha zahmetli olması ile de doğrudan ilişkilidir. Mermer yerin daha üst katmanlarından çıkarılırken, Türk onyx taşı çıkarabilmek için daha derine inmek gerekir. Bu durum daha fazla teçhizat ve çok daha fazla teknolojiden faydalanmak anlamına gelir. Onyx taşının çıkarım süreci bu doğrultuda maliyetlidir.

Türk Onyx Mermer Özellikleri ve Uygulama Alanları

Modern mimaride kullanımı oldukça fazla olan ve mimarların aradığı doğal taş türlerinden birisi konumunda bulunan Türkiye onyx mermer, kullanıldığı alana ihtişamlı bir görünüm kazandıran doğal taş türüdür. Yapı itibariyle oldukça sert olan onyx mermer, sağlık açısından da oldukça faydalı bir taş türüdür. Silisyum akik gibi maddeleri içeren bu doğal taşın faydalı bir takım özellikleri olduğu yapılan araştırmalar neticesinde netleştirilmiştir. Dekoratif amaçlı kullanımının yanı tarihte saraylarda, tahtlarda kullanıldığı görülmektedir. İmparatorlar için bir güç gösterisi halinde olan onyx mermer, günümüzde takı yapımında, mutfak, banyo, lavabo gibi alanlarda da tercih edilmektedir.

Türk Onyx Mermer Blok ve Fiyatları

İşlenmemiş olarak ham halde bulunan Türkiye onyx mermer gerekli işlemlerin ardından estetik ve zarif bir görünüme kavuşur. Türk onyx tedarikçi firması olarak hizmet veren Granices, Türkiye onyx mermer ihtiyaçlarınızı kısa süre içinde çözüme kavuşturur. Onyx mermer blok ve fiyatları konusunda size daha net bilgi sunabilmek için çağrı merkezimizi arayın. Onyx mermer tek başına kullanılabildiği gibi aynı zamanda ahşap ya da metal bir ürün ile kombine edilerek hoş bir ortam yaratılabilir. Mimarların elinde adeta bir sanat eserine dönüşen bu özel taşlar, müşteri karşılama alanları, resepsiyonlarda ve fuaye gibi alanlarda sıkça karşımıza çıkmaktadır. Zarif görünümü ve estetiği karakterinde barındıran özel bir taş olması sebebiyle benzersiz bir ürün olan onyx mermer size şık bir alan sunmaktadır.