Türk Traverten

Dünya üzerinde rezervi oldukça fazla olan ve hemen yer yerde kolaylıkla çıkarılan Türk traverten, kullanım alanları bakımından iç ve dış mekan ayırt etmeksizin her yerde görülebilir. Traverten uygun fiyatlı ve dayanıklı bir taş olması sebebiyle günlük yaşamımızda sıkça karşılaştığımız bir doğal taş türüdür. Traverten kullanılacak alana uyumlu olması için yüzeyinde bir takım işlemlerden geçirilerek estetik açıdan görünümü tamamlaması sağlanır. Türk traverten Cross cut ya da Vein cut kesim ile talep edilen ebatlara getirilerek günlük yaşamda kullanıma uygun hale getirilir. Mimaride sıkça kullanılan traverten gerek sağlamlık gerekse şık ve zarif görünümü ile yapılara güç kazandırmaktadır.

Türk traverten Plaka ve Fiyatları

Hafif ve kolay işlenebilen bir malzeme olması sebebiyle inşaat alanlarının vazgeçilmez yapı ürünü olan Türkiye traverten, ihtiyaca göre şekillendirilerek talep edilen ebatlara getirilir. Traverten ocaklarından ham halde çıkarılarak işlenen bu doğal taş ülkemizde farklı şehirlerde bulunan ocaklardan çıkarılarak sürekli üretim yapılır. Türk traverten tedarikçi konusunda hizmet yürüten ve sizlerden gelen talepleri en kısa süre de çözümlendiren Granices, taleplere göre farklı üretimler yapmaktadır. Son teknolojiye sahip fabrikalarda deneyimli personel yardımı ile yapılan üretimlerde daima kusursuzluk misyonu ön plandadır. Türkiye traverten fiyatları hakkında bilgi için Granices çağrı merkezini hemen arayın.

Türk Traverten Özellikleri

Islak zeminde bire mükemmel direnç göstererek kaymaz bir yapıda bulunan traverten, dışarıdan bakıldığında süngere benzeyen delikli bir yapıdadır. Sağlam gibi görünmese de en sağlam yapı taşlarından birisi olan traverten, kaymaz yapısı sayesinde havuz kenarları, zemin kaplama, banyo döşeme, duvar döşeme, duvar kaplama gibi alanlarda sıkça kullanılır. Traverten ile ayrıca yüzey işlemleri uygulanarak yapılara antik ya da rustik bir görünüm kazandırılabilir. Uygun fiyatlı olması sebebiyle inşaat alanlarında granit ve mermerden sonra en sağlam yapı ürünü olarak bilinen traverten, sıkça tercih edilen bir yapı malzemesidir. İç ve dış alan kullanımlarında son derece uygun olan traverten ihtiyaçlarınıza hızlı şekilde çözüm üretmek için hemen Granices çağrı merkezini arayarak talep ettiğiniz ürün hakkında bilgi alabilirsiniz.