Yeşil Mermer Fiyatları ve Yeşil Mermer Çeşitleri


En çok aranılan ve tercih edilen mermer türlerinden biri olan yeşil mermer, hoş rengi ile geniş bir kullanım skalası sunmaktadır. Sadece ülke içi kullanımları değil, yurt dışı kullanımları da oldukça fazla olduğundan talep oldukça yoğundur. Aynı zamanda Türkiye üzerinden diğer ülkelere sıklıkla ihraç edilmektedir. Yeşil blok mermer çıkarılan mermer ocakları, ülkemizin farklı bölgelerinde yer almaktadır. Yeşil mermer çeşitleri en gözde mermerlerden arasında yer alır ve kullanıldığında bir resim tablosu gibi görünmektedir. Üretilen her yeşil mermer çeşidi farklı motif ve renk tonlarına sahip bir şekilde karşımıza çıkmaktadır. Kullanıldığı ev, ofis, otel gibi her yapıya ferahlık ve aydınlık getirmekte, aynı zamanda bu ortamlara adeta baharı taşımaktadır. Yeşil mermerlerde kullanılan özel işçilik ile ortaya birbirinden güzel ürünler konmaktadır. Bu ürünler gösterişli yapılarda tercih edilmektedir. Eşsiz güzelliğiyle herkesi kendine hayran bırakan yeşil mermer; Uşak, Elazığ, Karapınar, Safranbolu, İzmir, Karabük ve Bilecik’de yer alan mermer ocaklarından elde edilmektedir. Yeşil renginin içerisinde farklı renkleri de barındıran bu mermer türüne, alanında uzman kişiler tecrübeleriyle şekil vermektedir. Şekillendirme sırasında başvurulan farklı kesim teknikleri, birbirinden ilginç ve ilgi çekici özelliklere sahip yeşil mermer ürünlerinin oluşmasına vesile olmaktadır.
 

Yeşil Mermer Fiyatları

Ürün çeşitliliği, geniş kullanım alanı, modern ve dekoratif görünümü nedeniyle çok fazla tercih edilen yeşil mermerden elde edilen ürünlerin fiyatları, özelliklerin değişkenliğinden dolayı oldukça geniş bir ölçütte dağılmıştır. Farklı kullanım alanları ve kullanılan ürün çeşitliliğine rağmen en kaliteli ürünler satışa sunulmaktadır. Ürünlerde fiyat, mermerin renk tonu, kalitesi, şekli ve boyutuna bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Satışa sunulan kaliteli yeşil mermer ürünleri, her alanda kullanılabildiğinden dolayı kalan ürünler farklı bir alanda değerlendirilmekte, artan miktar kadar fiyattan düşülmektedir. Yeşil rengin eşsiz tonlarına sahip mermer çeşitlerinden elde edilen ürünlerin kesin fiyatları için firmalarla iletişime geçerek bilgi almanız gerekmektedir.
 

Yeşil Mermer Çeşitleri

En özel ve kalitesiyle göz dolduran yeşil mermer çeşitleri, kalite ve güvence ile sizlere sunulmaktadır. Yaratılan destansı özelliklerdeki yeşil mermer ürünleri, sektörün en önemli ürünleri olarak dikkat çekmektedir. Nitelikli, saf ve kullanıldığı her alanı farklı bir görünüme kavuşturan yeşil mermer çeşitleri; ev, ofis, iş yeri gibi yapıların iç ve dış alanlarında kullanılabilmektedir. Yeşil mermer çeşitleri genel anlamda şu şekilde sıralanabilmektedir:
 
  • Rustik Yeşil Mermer: Rustik dekorasyonun tamamlayıcısı olarak kullanılan bu mermer çeşidi, rustik dekorasyonu yaşam alanlarında kullanmaktan hoşlanan kişilerin zevkine hitap etmektedir.
  • Eflani Safranbolu Yeşil Mermer: Özel karakteristik bir yapıya sahip olan Eflani Safranbolu, farklı bir deneyim yaşamak adına en güzel alternatiftir.
  • Uşak Yeşil Mermer: Yeşil mermer çeşitlerinde belki de yeşilin en güzel tonlarına sahip olan modeldir. Saf güzelliğiyle her alana anlam katmaktadır.
  • Teos Yeşil Mermer: Yeşilin tonu, damarlı yapısı ile etkileyici bir görünüm sunan bu mermer modeli, yeşil sever kullanıcıların beğenisine sunulmaktadır.
 
Yeşil mermer çeşitleri bunlarla sınırlı değildir. Doğada oldukça fazla yeşil mermer çeşidi bulunmaktadır. En iyi model ve farklı tasarımlar sunulan yeşil mermer çeşitleri firmaların mermer kataloglarında yer almaktadır.
 

Yeşil Mermer Kullanım Alanları

Yeşilin göz alıcılığı ile dekoratif modeller üretilen yeşil mermer çeşitleri, farklı alan ve ürünlerin oluşturulmasında kullanılmaktadır. Bu ürünlerden bazıları; masalar, merdiven basamakları, evyeler, sehpalar, lavabolar, tezgahlar, banyo ve mutfaklar, hamamlar, mezarlar ve mezar taşları, vazo ve tablalar olarak sayılabilmektedir. Yeşil mermer son derece geniş bir kullanım alanına sahiptir. Dış alan kullanımı olarak yer, duvar ve zemin kaplamaları sayılabilir. Bu uygulamalarda yeşil mermerin ışıltısı adeta tüm ortamı kaplamaktadır.
 

Yeşil Mermer Blok

Yeşil mermer blok üretimi aranılan mermer renklerinden olan yeşil mermer için iç açıcı sonuçlar veriyor. Gün geçtikçe artan yeşil mermer ihracatımızla ve gelişen blok çıkarma tekniklerimizle geleceğe umutla bakıyoruz. Yeşil blok mermer fabrikaların gözde ürünlerinden ve sergilendiği her vitrinin tablosu gibi duruyor. Her üretilen yeşil blok mermer farklı desen ve renk tonlar ile karşımıza çıkıyor ve evlerinize ferahlığı, baharı getirmeye devam ediyor. İthal yeşil mermerlerdeki eşsiz işçiliğimizle ülkemiz modern binalarının aranılan mermer ürünlerini ortaya çıkartıyoruz. Karabük, Safranbolu, Uşak, Karapınar, Elazığ, İzmir, Bilecik camgöbeği ve Bursa Gemlik illerinden çıkardığımız rengârenk yeşil tonlarındaki mermer bloklara işçiliğimizle hayat veriyor ve sevenleri ile yeşilin efsane tonlarını buluşturuyoruz. Farklı kesim teknikleri ile ve onlarca uygulama ile yeşil mermer blok ürünleri ortaya çıkarıyoruz.

Yeşil Mermer Blok Fiyatları

Yeşil mermer blok fiyatlarımız ürünlerimizin kalitesine oranla gerçekten ulaşılabilir ve ekonomik kalıyor. Ürettiğimiz mermerlerde dikkat ettiğimiz en önemli husus mermerin kendine has yapısını bozmadan ürüne katma değer kazandıracak uygulamaların yapılmasıdır. Her mermer ürün özünde ve içerisinde kendine has özellikler ve güzellikler barındırır. Bizim sanatımız ve mesleğimiz bu nadide ve eşsiz doğal güzellikleri ortaya çıkararak uzun ömürlü ürünler çıkarmaktır. Mermer alınırken şunu unutmamalıdır, yıllarca hatta on yıllarca kullanacağınız bir ürün için buradasınız. Doğal olarak arayacağınız kıstas hiç modası geçmeyecek ve her daim evinize ve mekânınıza girdiğinizde içinize ferahlık verecek ortamlar meydana getirmelidir. İşte bunun için alacağınız mermerin fiyatı hiçbir zaman ilk planda yer almaz. Granices sizlere seçtiğiniz mermerleri ismi ile garanti ederek ve en uygun fiyat aralıklarında sunuyor. Fiyat aralıklarımızdaki esnekliklerimiz alacağınız metraja ve metretül’ e göre değişmektedir. Ayrıca yeşil blok mermer ürünlerimiz doğrudan satış ile satılabilmektedir.

Yeşil Mermer Plaka

Mermer sektöründe en son teknoloji ve ihtimam gösterilerek üretilmekte olan bu yeşil mermerler İzmir Ankara Zonu’nun batı ucunda bulunan Cumaovası ,Seferhisar bölgelerinde filiş içerisinde tek taş biçiminde görülen karbonatlaşmış serpantinitlerden oluşmaktadır.Karabük ilinde de üretimi yapılan yeşil mermer bloklar fabrikamızda en güzel şekillerine bürünüyor.

Bu beldelerden çıkarılan bloklar Antik Çağlardan beri kullanılmakta olup o zamanlarda da yurt dışına ihraç olmuştur. Yeşil mermer ayrıca bu bölgelere yakın olan yapılarda ve Efes Antik şehrinde dahi kullanılmıştır. Aynı özellikteki bu kayaçları İzmir-Ankara Zonu’nun batısındaki komşumuz olan Yunanistan’da Vardar Yeşili ticari ismi ile üretilmektedir. Bu kayaç karbonat kökeni olan mermerlere göre daha serttir. Bunun nedeni ise serpantin minerallerinin bulunmasından kaynaklıdır. Bu sertlik oranı 3,5 – 4 olarak belirtilmiştir.

 Fiziko mekanik inceleme sonucunda Türk Standartları Endüstrisi yapı taşı standardına uygun olarak seçilmiş ve Yeşil Mermer kalitesinin yanı sıra kaplama dekorasyon ve döşemelerde renk albenisiyle de rağbet görmektedir.

Yeşil Mermer Plaka Fiyatları

Zaman geçtikçe daha da artan yeşil mermer ihracatı ile ve gelişmiş blok çıkartma tekniklerimizle geleceğimize umutla bakıyoruz. Granices olarak bizde bu alanda bir hizmette size doğrudan plaka satışıyla sunuyoruz. Ürün çeşitliliği, dekoratif görüntüsü, kullanım alanları nedeniyle yeşil mermer satışlarımız istenilen seviyede olmasa da gün geçtikçe artıyor. Tabi ki tüm kullanım alanları, çeşitli olmalarına rağmen her daim birinci sınıf kaliteli ürünler ülkemizde üretilmektedir. Ülkemiz mermer üretiminde dünyada yedinci sırada olup ihracatta ise sekizinci sırada yer almaktadır. Kaliteli malzemesine binaen de müşterilerine her vakit uygun fiyat avantajları sunmaktadır. Çok zengin içeriğe ve özelliğe sahip olan bu yeşil mermer plaka fiyatları ile de halkımızın yüzünü güldürmektedir. Fiyatının bütçelere uymasının nedeni ise yeterince blok çıkarılması ve üretilmesidir. Ayrıca Kırşehir havzasında da oniks ve yeşil mermer sınırlı kapasitede çıkarılmaktadır. Yeşil mermer fark yaratan görünümü, uygun fiyatı ve evlerimize kattığı zarafetiyle bu güne kadar göz doldurduğu gibi bundan sonrada mekanlarınızın en güzide alanlarını oluşturmaya devam edecek.