TRAVERTEN ÇEŞİTLERİ & MODELLERİ

Traverten çeşitleri ve fiyatları, en güzel  şık modelleri , cazibeli ve efsane renkleri  granices mermerde.  Bir Çok ürün için lütfen sayfamıza göz atın

İletişim kurmaktan çekinmeyin.

0.00

Rağbet oranı çok yüksek olan bu açık renkli traverten ürünümüz ile iç açıcı mekanlar oluşturabilirsiniz.

0.00

Duvar tasarımları için tercih edilen modern traverten çeşitleri arasında yer almaktadır.

0.00

Yerli ve yabancı doğal taş piyasalarında en sık rağbet gören ürünümüzdür.

0.00

Antik bir duruş sergileyen bu ürünün görünümü Avrupa'da çok sevilmektedir.

0.00

Villa, köşk, rezidans, lüks bina gibi alanlarda en fazla kullanılan modelimizdir.

0.00

Albenili kırmızı rengi dikkat çekici güzelliktedir.

0.00

Ülkemizde en çok tercih edilen koyu renkli traverten çeşitlerimizden birisidir.

0.00

Doğal taş olmasının sağlıklı özelliklerin bünyesinde ihtiva eden nadide ürünlerimiz arasında yer almaktadır.

0.00

Sarının hakimiyetindeki bu modelimiz için canlı, dinamik mekanların gözdesi demek yanlış olmayacaktır.

0.00

En bilinen traverten çeşitleri arasında ilk sıradadır. ÜRünümüz, sağlamlığı ve uzun ömürlü oluşuyla dikkat çekmektedir.

0.00

Avangard mekan tasarımları için harikulade bir seçenek olan ürünümüz ile hem görsel, hem de yapısal anlamda avantaj kazanabilirsiniz.

0.00

Gümüş renkli traverten çeşitleri arasında büyük payı alan ürünümüz çok seviliyor.

0.00

Tüm Traverten blokları ve fiyatları, en güzel  şık modelleri , cazibeli ve efsane renkleri  GRANİCES mermer de.  Bir Çok ürün için lütfen sayfamıza göz atın İletişim kurmaktan çekinmeyin.


Traverten Çeşitlerimizde Dolgulu, Dolgusuz , Honlu ve Honsuz, Eskitme, Cilalı  yüzey bitirme uygulamalarına istinaden bir çok renk vardır. Kesimlerde Cross Cut ve Vein cut olarak ta kesim modelleri vardır.

Dünyanın pek çok bölgesinden çıkarılan bu ürün, bilindiği üzere ülkemizde Afyon, Sivas ve Denizli çevresinde çıkarılmaktadır.Travertenlerin hem doğal dokusu hem de yapı malzemesi olmaya yatkınlığı inşaat sektörlerinde önemli bir konuma getirmiştir.Aslında mermer sınıfından bir kayaç türü olan bu malzeme, yapı itibari ile mermerden farklı özellik gösterdiği için farklı isimle anılır. Diğer doğal taşlar Gibi , örneğin, mermer, granit gibi türlere göre çok daha yumuşak ve kolay işlenebilir niteliktedir.

Traverten modelleri, renkleri, desenleri ve kesim biçimlerine göre fiyatlandırılır. 40 TL ile 270 TL arasında fiyatları değişmektedir.

Traverten Türleri
Traverten türleri çıkarıldıkları bölgelere göre değişiklik gösterir. Denizli travertenleri en bilinen çeşitler dendir. Son derece güzel ve cezbedici duru bir görünümü olan bu yapı malzemesi uygulandığı mekanlara da aydınlık ve ferah bir hava katar.Antalya travertenleri, Afyon travertenleri, Çankırı travertenleri de bilinen ürünler arasına girmektedir. Her biri birbirinden güzel görünen ürünün, sarı, kırmızı, kahverengi, gri, bej, mavi, siyah tonlarında bir çok renk bulunmaktadır

Traverten Blok

Traverten Türkiye’de Nerelerde Bulunur?
Traverten taşı, Türkiye’de en fazla Anadolu bölgesinde bulunur. Neredeyse üretimin yüzde doksanı bu bölgeden yapılmaktadır. Çok geniş bir kullanım alanı bulunan ürünün yerli kaynak rezervi son derece yeterlidir.

Global doğal taş pazarı içinde yer edinmiş firmamız tarafından onlarca Traverten çeşitleri  üretimi, satışı ve pazarlaması gerçekleştirilmektedir. Yüksek kalitede ürün çeşitlerinin yer aldığı portföyümüzden siz de tarzınıza, beğeninize ve mekanınıza uyacak traverten modeli seçebilir, uzun yıllar kaliteli ve uygun fiyatlı yapı malzemelerini kullanmanın ayrıcalığını yaşayabilirsiniz.

Traverten Renkleri

Traverten renkleri olarak sarı, beyaz, bej ve fil dişi rengi ve tonları sıralayabiliriz. Bunun yanında, klasik travertenler de genellikle pastel renkler ön plana çıkmaktadır. Kırmızı traverten, Noche traverten, sarı travertenler tercih edilmektedir. Ülkemizde ise traverten renkleri arasında fildişi, açık veya koyu klasik, altın renkli travertenler kullanılmaktadır. Travertenlerde renk seçeneklerinden sonra bir diğer önemli konu traverten yüzey işlemleridir. Cilalı yüzeyler, eskitmeli yüzeyler, honlu yüzeyler, fırçalı ve ham yüzeyler travertenlerin kullanım alanları için önem arz etmektedir. Uygulanan işlemler traverten üzerinde hafif renk değişikliklerine sebebiyet verebilmektedir.

Traverten Plaka