GRANİT ÇEŞİTLERİ

Granit çeşitleri ve fiyatları, en güzel  şık modelleri , cazibeli ve efsane renkleri  GRANİCES granit de .  Bir Çok ürün için lütfen sayfamıza göz atın

İletişim kurmaktan çekinmeyin.

0.00

Çok bilinen bir tür olmakla birlikte, yoğun bir talebi de vardır, zira bu ürünümüz, kullanıldığı mekanlara zengin bir görünüm kazandırıyor.

0.00

Afrika'dan ithal modelimiz, kırmızının görkemli tonunu sunuyor.

0.00

Açık gri rengi sayesinde tercih sebebi olan modelimize ait fiyatlar son derece makuldür.

0.00

Yerli ürünlerimizden biri olan çeşidimiz, dayanıklı, sağlam ve ıslak zeminler için oldukça idealdir.

0.00

Azul platino granit, dünya genelinde en çok tercih edilen, son derece kullanışlı bir türdür. İçinde yer yer siyah rengin hakim olduğu bölümler olmasına rağmen, uygulandığı alanlara enteresan bir şekilde ferah ve ışıltılı bir görüntü sağlar. İspanya’da çıkarılan bu granitin maden yatakları yakınlarında zaman zaman beyaz kuvarsa da rastlanmaktadır. Azul platino granitin parlaklığının buradan geldiği de [...]

0.00

Yeşil granit çeşitleri grubuna giren modelimiz, hamam, sauna, spa merkezleri için gerçekten ideal bir seçimdir.

0.00

Yerli granit çeşitleri arasında bulunan modelimiz, klasik ve şık ortamlar oluşturmak isteyen müşterilerimizin en çok rağbet gösterdiği ürünlerden birisidir.

0.00

Net beyaz benekleri ile açık renkli ve homojen bir görünüm veren modelimizi tüm mekanlarda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

0.00

Çok güçlü bir yapısı olan ürün ıslak zeminler için ideal. Suya, neme ve rutubete dayanıklı olan yapısı, havuz kenarları için de oldukça uygun.

0.00

Mutfak tezgahlarının vazgeçilmez modeli rengi ve deseniyle de hafızalara kazınıyor.

0.00

Bu modelimizi büyük projelerinizde, lüks yapılarda, modern binalarda gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

0.00

Zengin bir duruş yakalamak için ideal olan ürünümüz ile iş yerleri, binalar ve kurumsal yapılara lüks bir görünüm verebilirsiniz.

0.00

Modern binlara için tercih edebileceğiniz ürünümüz, darbelere karşı da oldukça dayanıklıdır.

0.00

Ağırlıklı gri rengi ile ön plana çıkan ürünümüz, klasik bir görünüm sergilemesinin avantajlarını da beraberinde getiriyor. Her mekana uyum sağlayabileceği özellikteki ürünümüz oldukça fazla rağbet görüyor.

0.00

Grinin yoğun bir izlenim bıraktığı ürünümüzün geniş kullanım yelpazesi bulunmaktadır.

0.00

Klasik granit görüntüsünü başarıyla üzerinde taşıyan ürünümüz, minik beneklerinin ardında güçlü bir nitelik taşıyor.

0.00

Türkiye granitlerinden olan ürünümüz için mutlaka bizden fiyat edinin.

0.00

Vizon renkli ürünümüz, Türkiye'de beğenilerek tercih edilen modellerimiz arasında yer alıyor.

50.00

Beyaz taneler üstüne serilmiş siyah noktalar ile krem desenli ürünümüz, tezgah, yer döşemeleri ve kaplamalar için harika bir seçenektir.

0.00

Yerli kaynaklarımızdan biri olan bu modelimiz şömineden, mutfağa, pencere pervazlarından, merdiven döşemelerine kadar çok geniş bir alanda kullanılıyor.

0.00

Isı yalıtımı konusunda gayet iyi olan bu modelimizi cephe kaplama amacıyla da kullanabilirsiniz.

0.00

Ürünümüz, kaplamalar, büyük alanlar, bahçe ve çevre düzenlemeleri için tercih edilebilecek kusursuz bir doğal taştır.

0.00

İran'dan ithal ettiğimiz granit çeşitleri arasında yer alan ürünümüz, net gri rengiyle ön plana çıkıyor.

0.00

Birden fazla renk karışımının homojen biçimde dağıldığı ürün yüzeyi canlı ve modern bir izlenim veriyor.

0.00

Gri rengini sevenler için kusursuz bir ürün. Hemen her renk ile uyum sağlayabiliyor olması dekorasyon açısından oldukça büyük avantaj sunuyor.

0.00

Nero africa granit, Afrika’nın Bosspruit bölgesindeki granit ocaklarından çıkarılan siyah renkli bir granit tir. Siyah İmpala olarak da bilinen nero africa granit, siyah üzerine grili beyazlı küçük taneciklerden oluşur. Bu eşsiz doğal taş, 1940 yılından bu yana pek çok farklı alanda kullanılmaktadır. Masa tablası, kolon, duvar ve cephe kaplaması, iç ve dış mekan zemin döşemesi [...]

0.00

Ülkemizde çıkan tek siyah granit olma özelliği onu çok değerli kılıyor. Oldukça fazla rağbet gören bu modelimizi için bizden fiyat almayı unutmayın.

0.00

Siyahlığın asaletini mekanlarına taşımak isteyen müşterilerimize özel.

0.00

Siyah beyaz benekli görünümü ile kiri ve lekeyi belli etmeyen yapısı dış mekanlar için üstün bir kullanım deneyimi sunuyor.

0.00

Çok tercih edilen granit modellerinden biri olan bu çeşidimiz son derece sağlamdır.

0.00

Gri renkli granit modeli Hindistandan ithal ettiğimiz doğal taş çeşitlerimiz arasındadır.

0.00

Geniş bir kullanım yelpazesi bulunan ürünümüzü, kongre merkezleri, konferans salonları gibi büyük yapılarda gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

0.00

Granit pazarından en çok bilinen pembe doğal taşlar arsında yer alıyor.

0.00

Açık renkli bir görüntü veren modelimiz ile büyüleyici mekanlara imza atabilirsiniz.

0.00

İspanya'dan getirtdiğimiz pembe renkli modelimiz ile sıcak, zarif ve şık alanlar tasarlayabilirsiniz.

0.00

Gülü andıran rengi ile beğenileri toplayan ürünümüz, asansör zeminleri, duvar ve cephe kalmaları için biçilmiş kaftan.

0.00

Tüm zeminler için uygun olan yapısı ve rengi geniş bir kullanım alanı sunuyor.

0.00

Parlak siyah rengi ile mekanlara asil, şık ve ihtişamlı bir görünüm katan modelimiz gerek yurt için gerekse yurt dışı piyasalarda oldukça fazla rağbet görmektedir.

0.00

Oldukça dirençli yapıdaki bu model için dış cephe kaplama ve yer döşemeleri için uygun olacağını söyleyebiliriz.

0.00

Eksantrik yeşili ilk bakışta gözleri üzerine çekmeyi başarıyor.

0.00

Koyu yeşil rengi hamamlar, spa salonları gibi ıslak zeminler için gayet idealdir.

0.00

Vietnam'dan ithal ettiğimiz ürünümüz, siyah beyaz benekler arasındaki kahverengi desenler ile göze çarpıyor.

0.00

Kırmızı zemin üzerindeki minik noktacıklar sıcak, sevimli bir görüntü bırakıyor. Hoş görünümü, çarpıcı mekanlar oluşturmak için eşsiz bir tercih olacaktır.


Yapı Malzemenin En önemli Silahı Granit Yapı malzemeleri arasında asil bir yeri bulunan granit ve mermer  göz dolduruyor. Dileyenler için sade, dileyenler için karmaşık desenlere sahip yüzeyi istenilen tasarımın mekanlara kolaylıkla uygulanmasını sağlıyor. Granit fiyatları  modeli ve çeşidine göre ayrıca kesim i biçimleri, ölçü birimlerine göre değişkenlik gösterir. Her bir farklı uygulama granit görünümünün değişmesini böylece yeni bir granit çeşit modelinin ortaya çıkmasının sağlar. Tek bir granitten farklı yüzey bitirme işlemleri ve değişik kesim teknikleri ile bambaşka ürünler oluşturmak mümkündür.Kaliteli işçilik uygulandığı müddetçe yapılan işlemler taşın çok daha güzel ve çok daha kullanışlı olmasını da sağlayacaktır.Granit çeşitleri daha çok renklerine ve sertlik derecesine göre belirleniyor, sert, çok sert granit türleri olduğu gibi, açık renkli granitler ve koyu renkli modeller olarak da ayırıma tabi tutulabiliyor.

Yerli ve ithal üretimi gerçekleştirilen bu yapı malzemesi, solmayan renkleri, dayanıklı modelleri ve göz dolduran şıklığı ile mekanlara zengin bir duruş kazandırmak isteyen kişilerce çok tercih ediliyor.

Modeller

Granit modelleri, granit ocaklarından çıktıktan sonra kesim, zımparalama gibi uygulamalardan sonra çeşitli modellere dönüştürülebilmektedir. Özellikle ev dekorasyonlarında istenilen tasarım modellerine göre yapılmaktadır. Granit modelleri dekorasyonlarda mozaik model veya düz yüzey kaplamalarında model çeşitliliğine göre tercih edilmektedir. Gümüş gri modeller, buz gri modeller ve beyaz parlak modeller genellikle yapı kaplamalarında kullanılmaktadır. Granit modellerine göre tercih yaparken renk evin ve diğer dekorasyonların renk ıskalasına göre tercih yapmanız önerilmektedir.Granit İşlemleri Granit yüzey bitirme  işlemleri de ürünün dokusunu, görüntüsünü değiştiren etkenlerin başında geliyor. granit modelleri  işleyişine göre  4 ayrılır. Ham granit blokları ve işleyişlerine göre çok daha güzel ve farklı görüntü modeli sergilemektedir.

 • Yakılmış
 • Honlu
 • Paninatolu (Fırçalı )
 • Cilalı ( Parlatılmış )

Granit renkleri

Granit renkleri seçenekleri ve kataloğu ile  Model ve  Çeşitlerini burada bulabilirsiniz. Renk Kartelası ayrı  olarak aşağıda sizlere sunulmuştur.

Granit renk , tüm modellerde değişkenlik göstermektedir. Granit tasarımlarının da yapılarda kullanılmasının en önemli sebebi kuşkusuz ki doğal ve canlı renk seçeneklerinin olmasıdır. Granit çeşitlerinin farklı renkler oluşmasında içerisinde barındırdığı mineral ve bazı kimyasal bileşimlerinden kaynaklanmaktadır. Granitlerin beyaz, siyah, pembe ve diğer canlı renkleri en fazla tercih edilen renklerdir. Canlı beyaz ve siyah renkleri genellikle kaplama uygulamalarında tercih edilmektedir. Unutulmamalıdır ki, aynı tür granit çeşidi bile olsa aynı bloktan da çıkarılsa, her plaka kendine has ve özeldir bu nedenle renkler ve desenler farklılık gösterebilir.

Granit Türkiye’de Nerelerde Bulunur?

Granit  çeşitlerinin arasında  Türkiye’de onlarca farklı bölgede çıkarılmaktadır. Türk granit ürünleri iç piyasada da dış piyasada da çok rağbet görmektedir.En çok tercih edilen granit taşları arasında Yerli üretim; Aksaray da yaylak granit, Ankara da füme granit, Bulancak ta füme, Giresun da vizon, İzmir Bergama da gri , Kırklareli Balaban Green ( Yeşil ) ve Çanakkale de ise Ezine granitleri yer almaktadır.

Hangi Renk model graniti seçmeliyim ?

Ancak hangi çeşitleri  sizin için en ideal olduğunu belirleyen kıstas, zevkiniz, tarzınız ve mekanınız.Mekanlarınız da geniş ve ferah bir hava oluşturmak isteyenlere önerimiz açık renkli granit çeşitleri tercih etmeleri iken, daha gösterişli, zengin ve keskin hatlı görünümler yakalamak isteyenler, koyu renkli ürünlerimizi tercih edebilirler. Homojen desenlere sahip ürünlerimiz, daha canlı ve dinamik görünümlü bir alan oluşturmak için son derece ideal. Parlak yüzeyli ürünler, tezgah, lavabo, şömine gibi alanlarda etkili olurken, daha mat ve kaygan olmayan yüzeyler yer döşemeleri için isabetli bir tercih olabilecektir.Tam aradığınız ürünü bulabileceğiniz onlarca farklı modeli barındıran firmamızda, mutlaka size hitap edecek bir ürün vardır.

Granit  renkleri arasında beğendiğiniz renk tonu ve size uygun olan fiyatlardan seçiminizi bize söyleyerek sizler için hangi ürünün  daha uygun olduğunu seçerek siz değerli müşterilerimiz için uzun yıllar memnuniyet garantisi veririz.Granit taşlar Arasında Bütün ürünler Granices Granit Tarafından Garanti verilmektedir.Bütün ürünler stoklarımızda mevcut olup depolarımızda ürünleri canlı görme imkanınız vardır.Ayrıca yüksek kapasiteli projelere en uygun fiyat vermeyi tahatüd eder , işçilik konusunda sizlere yardımcı olmaya çalışırız.Yeni Eklenen ürünler , Fiyat indirimlerini ve diğer konuları daha hızlı haber almanız için lütfen haber bültenimize üye olunuz. Granit isimleri ile ilgili tüm dünyanın  granit adlarını, resimlerini, granit taşlarını, granit tezgah isimlerini,çeşitlerini,renklerini, fiyatlarını,Modellerini burada bulabilirsiniz. İsimler Harf sırasına göre sıralanmaktadır.Granit İsimleri üstüne tıklayarak ürünün daha fazla özelliklerini , fiyatlarını  ve detaylarını inceleyebilirsiniz.

Renkler aşağıdaki gibi sıralanmıştır.

 • Kırmızı
 • Yeşil
 • Siyah
 • Gri
 • Füme
 • Sarı
 • Kahve rengi
 • Pembe
 • Mavi
 • Turuncu

Fabrika ve Depolarımız

Fabrikamız Türkiye de  bulunmaktadır. Depolarımız ise İllere göre değişmektedir. 

Ya Fiyatlar ?

Granit Fiyatları Taşlar arasında orta dereceli fiyatlardır . İnternet’te gördüğünüz granit fiyatları tahmini fiyatlardır . Kesin bir fiyat için Ölçülerinizi bildirmeniz yeterlidir. Tahmini fiyat aralığı 130 TL  ile 400 TL Metre Kara ( M2) arası değişmektedir. Metre tül (MT) işlerde fiyatlar yükselir.